Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd pewność, że nieobecność w Master of Linen świadczy automatycznie o gorszej jakości?

Im więcej o tym czytam, tym więcej nabieram wątpliwości. Fiksacja na punkcie "100% European traceability of finished products" nie robi na mnie wrażenia. Nie mówiąc o tym, że na liście http://www.mastersoflinen.com/eng/celc/ ... s-of-linen nie ma Bonfanti - ulubionego producenta tkanin koszulowych (również lnu) bardzo wymagających użytkowników LL.

Konkluzja - pewnie wszyscy członkoie MoL to dobre, a może nawet wybitne firmy produkujące w Europie len, ale nie wszystkie dobre i wybitne firmy produkujące len (w Europie lub poza) są na liście MoL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Warte uwagi sa koszule szyte na miare w Azji sa relatywnie tanie(jesli zamawia sie tuzin lub wiecej bardzo tanie),sa nienajgorzej uszyte i mozna wybrac material ze sporej ilosci probnikow,warto tez zamowic z zapasowym kolniezykiem i wydluzyc dwukrotnie zywot koszuli(sama wymiana kolniezyka to koszt ok.$2).

Możesz podać konkretnych producentów.

W samym Kowloon w Hong Kongu jest ponad 5000 firm zajmujacych sie szyciem na miare garniturow i koszul,wiec trudno by bylo podac konkretnych producentow.Najlepsza reputacje ma Manu Melwani Sam's Tailor, ceny ma 3lub 4 razy wyzsze od konkurencji, ale i tak jest to tylko frakcja cen u krawcow w UK a jakosc porownywalna.Jest tez kilka bardzo dobrych szwalni miarowych w PRC, ale to sa prawdziwe kombinaty.Dwa lata temu uszylem na miare 3 czesciowy garnitur i 5 koszul w jednej z tych szwalni i jestem bardzo zadowolony z jakosci(zreszta firma ta ubierala reprezentacje Chin na Olimpiade w Pekinie). Ostatnio zamowilem dwa garnitury i 6 koszul w Bangkoku.Na pierwszy rzut oka wyglada to nawet dobrze ,ale nie zaczalem jeszcze tych ubran uzywac, tak ze nie mam do konca wyrobionego zdania o jakosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj koszulę od Charles Tyrwhitt, urzekła mnie w niej twardość mankietu, który ciasno wypełnia rękaw marynarki tak, że podczas ruchu wystająca część koszuli pozostaje cały czas w tej samej relacji do rękawa marynarki. W przeciwieństwie do koszuli z Vistuli, która pomimo, że ma taką samą długość rękawa jak koszula CT, to mankiet jest o wiele luźniejszy i lubi się trochę chować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte uwagi sa koszule szyte na miare w Azji sa relatywnie tanie(jesli zamawia sie tuzin lub wiecej bardzo tanie),sa nienajgorzej uszyte i mozna wybrac material ze sporej ilosci probnikow,warto tez zamowic z zapasowym kolniezykiem i wydluzyc dwukrotnie zywot koszuli(sama wymiana kolniezyka to koszt ok.$2).

Możesz podać konkretnych producentów.

W samym Kowloon w Hong Kongu jest ponad 5000 firm zajmujacych sie szyciem na miare garniturow i koszul,wiec trudno by bylo podac konkretnych producentow.Najlepsza reputacje ma Manu Melwani Sam's Tailor, ceny ma 3lub 4 razy wyzsze od konkurencji, ale i tak jest to tylko frakcja cen u krawcow w UK a jakosc porownywalna.Jest tez kilka bardzo dobrych szwalni miarowych w PRC, ale to sa prawdziwe kombinaty.Dwa lata temu uszylem na miare 3 czesciowy garnitur i 5 koszul w jednej z tych szwalni i jestem bardzo zadowolony z jakosci(zreszta firma ta ubierala reprezentacje Chin na Olimpiade w Pekinie). Ostatnio zamowilem dwa garnitury i 6 koszul w Bangkoku.Na pierwszy rzut oka wyglada to nawet dobrze ,ale nie zaczalem jeszcze tych ubran uzywac, tak ze nie mam do konca wyrobionego zdania o jakosci.

Myślałem, że piszesz o szwalniach z ofertą internetową, których jest sporo, ale ciężko stwierdzić jakosć. Mimo wszystko ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mlodszych facetow moge polecic koszule Tommy Hilfiger tanie ,kolorowy i ciekawy design ,bardzo dobra jakosc materialow i szycia.

Co do jakości szycia i materiałów ma zupełnie inne zdanie. Dla mnie te koszule TH (jak i większość ubrań tej marki) ma ładny dizajn, ale dość niską jakość. Byłem nimi bardzo rozczarowany. W tej cenie można kupić lub zamówić naprawdę dobrą koszulę. W tej chwili to chyba niemal w 100 proc. wyrób chiński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mlodszych facetow moge polecic koszule Tommy Hilfiger tanie ,kolorowy i ciekawy design ,bardzo dobra jakosc materialow i szycia.

Co do jakości szycia i materiałów ma zupełnie inne zdanie. Dla mnie te koszule TH (jak i większość ubrań tej marki) ma ładny dizajn, ale dość niską jakość. Byłem nimi bardzo rozczarowany. W tej cenie można kupić lub zamówić naprawdę dobrą koszulę. W tej chwili to chyba niemal w 100 proc. wyrób chiński.

Kilka dobrych lat temu dość często tam kupowałem i zaobserwowałem, że TH z logiem na piersi są znacznie gorszej jakości niż TH z logiem na mankiecie. Nie wiem, jak jest teraz, ale może tu tkwi rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej firma z Indii,która zajmuje się przeszyciami miedzy innymi dla takich firm jak

Charles Tyrwhitt

Hugo Boss

Pink

Ted Baker

http://laguna-clothing.com/index.htm

Na swojej stronie podają, że w bliżej nieokreślonym czasie mieli sprzedaż na poziomie 2.5 mln. koszul/40 mln. USD. To wychodzi średnio po 16 USD za koszulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

co sądzicie o koszulach Oscar Jacobson? przecenione w RC kosztują ok 350zł. Przymierzałem z kołnierzykiem pełnym włoskim i zrobiła na mnie wrażenie.Materiał, krój, wykonanie. Druga rzecz to czy pełny włoski kołnierzyk jest popularny? pierwszy raz taką koszulę przymierzyłem i czułem się dziwnie.

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz to czy pełny włoski kołnierzyk jest popularny?

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "popularny" i w zasadzie jakie to ma znaczenie?

Na pewno najpopularniejszym rodzajem kołnierzyka jest Kent, czyli klasyczny/standardowy, różnie bywa nazywany w różnych częściach świata.

Kołnierzyk włoski jest dobrym pomysłem:

- dla osób o szczupłej twarzy i chudej szyi,

- gdy nosimy do niej krawat, moim zdaniem koszule z włoskim kołnierzykiem noszone z rozpiętym guzikiem pod szyją wyglądają bardzo kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekłbym wręcz tragicznie wyglądają bez krawata ;)

Nie zgadzam się. Jeśli mają odpowiedni guzik (lub dwa) tuż pod szyją, to układają się bardzo dobrze. Taki jest właśnie jeden z modeli włoskich kołnierzyków oferowany przez Balthazara - rozpinasz najwyższy guzik, a kołnierzyk ładnie trzyma formę i nie rozłazi się na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Jeśli mają odpowiedni guzik (lub dwa) tuż pod szyją, to układają się bardzo dobrze. Taki jest właśnie jeden z modeli włoskich kołnierzyków oferowany przez Balthazara - rozpinasz najwyższy guzik, a kołnierzyk ładnie trzyma formę i nie rozłazi się na boki.

Zgadzam się. Większość koszul z kołnierzykiem włoskim rozpiętych wygląda rzeczywiście paskudnie, ale dlatego, że guziki są źle rozmieszczone. To znaczy, pierwszy guzik koszuli jest za nisko w stosunku do kołnierzyka (powinien być stosunkowo wysoko). Efekt - przy rozpiętym kołnierzyku skrzydełka zbyt rozchylają się na boki i wygląd takiej koszuli jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.