Skocz do zawartości

Twój styl a opinia ludzi: ubierasz się "normalnie"?


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Hej,

 

świetny topik, można się nieźle pośmiać czytając niektore wpisy.

 

Ze swojej strony pamiętam mecz Polska - Gruzja, na nogach miałem ciemne derby. W pewnym momencie podchodzi do mnie zupełnie obcy gość, na którego popatrzyłem wzrokiem pt. "odwal się" (myślałem, że chce papierosa - sam jeszcze paliłem). Jakież było moje zdziwienie jak usłyszałem: ALE SIE PANU BUTY BŁYSZCZĄ!

 

Mała rzecz a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szedłem sobie do swojego pociągu peronem 3 poznańskiego dworca. Ubrany byłem w granatowe zamszowe monki, czerwone chinosy, ciemnoszary płaszcz przed kolano i szalik w czerwono-szarą jodełkę (te warstwy było widać). Na drugim torze stał pociąg intercity pełen kibiców Lecha Poznań jadących gdzieś na mecz. Jako że policja strzegła pociągu i nie mogli wyjść, wystawali przez okna i zachowywali się dość głośno (np. śpiewali klubowe przyśpiewki). Oprócz tego dość żywo komentowali sytuację, np. jak szła ładna dziewczyna to robili "uuuuuu" i gwizdali. Kiedy ja przechodziłem obok ich wagonu, ktoś krzyknął "pedał" i cały wagon kibiców zaczął skandować "pedał, pedał". Jak widać, po ubiorze też można próbować ocenić czyjąś orientację, choć to pewnie nie nowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Myślałem, że niczego nie dodam do tego wątku bo na ogół nie obserwuje żadnych szczególnych reakcji, ale o tym co mnie wczoraj spotkało nawet nie wiem co myśleć.

 

Stałem sobie spokojnie w centrum miasta i czekałem na kolegę parkującego samochód. Środek dnia, tłumy na chodniku, prawie godziny szczytu obiadowego. Nagle, nie wiadomo skąd, podchodzi do mnie człowiek "z twarzy podobny zupełnie do nikogo". Staje przy mnie… robi sobie trzy selfie ze mną w roli eksponatu, każde ogląda więc trwa to dobre pół minuty. Po czym, bez słowa odchodzi.

 

Żadnego uśmiechu, słowa, o poczuciu zażenowania nie wspominając - twarz pokerzysty. 

 

...

 

Niby miłe przeżycie,..

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Fragment rozmowy z osobą z branży, w której żaden dress code nie obowiązuje, a wręcz przeciwnie elegancja jest uważana za wyraz przerostu formy nad treścią:

 

- My jesteśmy blisko przy człowieku, a nie tak, jak w biurach, gdzie ludzie w drogich garniturach przechodzą koło siebie zupełnie obojętnie.

 

Oj to czegoś się o kolegach z forum dowiedziałem  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment rozmowy z osobą z branży, w której żaden dress code nie obowiązuje, a wręcz przeciwnie elegancja jest uważana za wyraz przerostu formy nad treścią:

 

- My jesteśmy blisko przy człowieku, a nie tak, jak w biurach, gdzie ludzie w drogich garniturach przechodzą koło siebie zupełnie obojętnie.

 

Oj to czegoś się o kolegach z forum dowiedziałem  ;)

 

Umowmy sie:) Chlopaki powiedzialy prawde;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku - ludzie w pomiętych t-shirtach, też przechodzą obok siebie obojętnie. W miejscu pracy wolę mijać tych w garniturach ;) nawet obojętnie.

 

Tak jest. Ostatnie czasy pokazały, że korporacją można zarządzać w bluzie z kapturem i nie musi to oznaczać ciepła i empatii w stosunkach międzyludzkich. Chodzi tylko oto, jak ludzie nigdy do końca nie będą mogli zrozumień innych ludzi i nie muszą. Problem w tym, jeśli ktoś twierdzi, że coś rozumie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka dni temu widziałem się po raz pierwszy od dosyć długiego czasu z jednym z moich znajomych, spodobały mu się moje monki (C&J Lowndes). Dzisiaj napisał do mnie: "patrz, znalazłem identyczne buty jak Twoje, ale od polskiego producenta i dużo taniej  - http://akardo.pl/pl/p/Brazowe-polbuty-Monki/850".

 

Skoro nie widać różnicy, po co przepłacać ;)

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.