Jump to content

Oświadczenie dotyczące współpracy z Panem PP


zaki
 Share

Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

EDIT: pierwotną treść postu usunąłem, ponieważ każdy może skorzystać z wyszukiwarki, znaleźć interesujące go informacje i je na własny użytek zinterpretować. Po namyśle uważam, że niepotrzebnie zabrałem głos w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, o co chodzi, gdy nie wiadomo, o co chodzi ;)

Nie chodzi o pieniądze. Proszę nie spekulować, ale samemu poszukać informacji. Wszystko jest do zdobycia dla czujnego oka internauty. Przyznaję się że co do tkanin to był to falstart. Jeszcze raz przepraszam czytelników.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: pierwotną treść postu usunąłem, ponieważ każdy może skorzystać z wyszukiwarki, znaleźć interesujące go informacje i je na własny użytek zinterpretować. Po namyśle uważam, że niepotrzebnie zabrałem głos w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Postanowiłem usunąć posty dot. Petera P oraz jego komentarze z bloga. Wszyscy inni krawcy o jakich piszę są mi znami, zamawiałem u nich lub przynajmniej widziałem efekty ich pracy.

W przypadku Petera P. tak nie jest. Jego umiejętności nie udało mi się zweryfikować. Uznałem, że do czasu takie weryfikacji nie będę go promował, bo jest to niefair w stosunku do czytelników i innych krawców, którzy ciężką pracą, nie słowami, zapracowali na swoją reputację.

Link to comment
Share on other sites

Ja napisałem najklarowniej jak potrafiłem sedno sprawy.

Zgadzam się z MT i podpisuję pod tym co napisał. Chyba klarowniej nie można napisać. Również chciałbym zobaczyć garnitury bespoke Savile Row autorstwa Petera, na własne oczy w realu i z przyjemnością przywrócę potem jego wpisy na bloga.

Link to comment
Share on other sites

Ta sytuacja jest rozwiązywalna w konkretny (i oczywisty) sposób - odwiedziny pod tymi adresami, mam wrażenie że trochę pochopne jest odsądzanie Piotra Potkańskiego od wiary i czci zanim sprawa nie jest pewna (może jest?), ale Panowie wiedzą co robią.

Trudno mi zrozumieć co można byłoby zyskać przez kłamstwo o istnieniu przedsiębiorstwa - wszak ten typ kłamstwa by wyszedł prędzej czy później powodując właśnie odsądzenie od czci i wiary na tym forum i nie tylko.

Tak czy inaczej sprawa się niedługo zapewne wyjaśni.

Edit3:

Pierwotną treść postu w większości usunąłem, ponieważ każdy może skorzystać z wyszukiwarki/google earth, znaleźć interesujące go informacje i je na własny użytek zinterpretować

Pozdrawiam,

Jouka

Link to comment
Share on other sites

Wiedziałem, ze jak wstane dzisiaj rano to watek sie ciekawie rozwinie. Nie wiedziałem, ze swiat bespoke odziezy ma swoje ciemne strony i miedzynarodowa intryge kryminalna łącząca Savile Row, Luxemburg, Warszawe i Moskwe :lol: W tym przypadku, dla kontrastu w roli detektywa, widze bardziej kogos takiego jak komisarz Halski - w skorzanej za duzej kurtce i jezdzacy trapezem - niz Philip Marlowe.

Ps. To naprawde ciekawa historia.

Link to comment
Share on other sites

Nie ośmieszaj się pisząc Pewien Pan wszyscy wiedzą kogo masz na myśli. Inaczej się umawialiśmy. W tej dyskusji mój udział się skończył. Niech użytkownicy sami wyrobią sobie zdanie o całej sytuacji i spróbują odnaleźć Twoje biuro na SR poza własną stroną.

Jak wspomniałem zapraszam pod wskazany adres.

Pani Recepcjonistka na pewno cię obsłuzy jak to napisałeś na blogu.

Z poważaniem

Peter Potkansky

p.s co do Huddersfl.

Szanowny Panie,

Uprzejmie nformuje iz ustalenia dotyczące współpracy z firmami z Grupy Dugdale & Bros , Hudderfield Cloth Merchant jak i Huddersfiled Cloth Polska oraz Atelier Potkansky Couture.

Uznalismy za Company Policy jako Private and Confidential. Dalsze przekazywanie informacji poprzez twoja osobę oraz ich publikowanie na forach internetowych bądz jakichkolwiek innych srodkach masowego przekazu jest surowo zabronione. W/w bez wczesniejszego powiadomienia będzie uznane jako działanie na szkode firm oraz naruszenie zasad Private and Confidential. Jednocześnie informując iz spór takoi może zostać przekazany do dalszego postępowania prawnego bez wsześniejszego pinformowania stron

Z poważaniem,

Piotr Potkanski

Dyrektor

Huddersfield Cloth Polska

Eastern European Division.

Czy można jednocześnie pogodzić funkcję Dyrektora Huddersfield Cloth Polska oraz przedstawiciela handlowego tejże firmy na 8 innych krajów (http://www.huddersfieldcloth.com/contact.asp) z świadczeniem na co dzień usług krawiectwa miarowego (bespoke) na Savile Row 9/10?

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, że przerwę, ale wydaje mi się, że ten wątek w ogóle nie ma sensu. przerzucacie się w dowodach na to, że Peter nie ma atelier przy SR. Po co? wszyscy słyszeli już te zarzuty. należy tylko zweryfikować. najprościej będzie, jak ktoś z forumowiczów przejdzie się na SR 9/10 i sprawdzi. tyle. jest przecież kilka osób z Lądku na forum.

Link to comment
Share on other sites

Üxküll - Użytkownicy powinni wiedzieć że luksemburska Huddersfield Cloth Polska jest niezależną firmą od angielskiej Huddersfield Cloth. Jedynie nazwy mają zbliżone. Równie dobrze można założyć firmę "Pomidor", obwołać się jej dyrektorem i podpisać umowę na sprzedaż tkanin z angielskim producentem ale Huddersfield Cloth Polska brzmi lepiej i sprawia wrażenie bycia częścią Huddersfield Cloth. Nie zmienia to faktu, że Pan PP jest wciąż dystrybutorem tkanin HC i zainteresowani mogą je nabyć u niego lub przez stronę www. Ja z tym Panem nie chcę mieć nic wspólnego i dla Huddersfield Cloth Polska nie chciałbym pracować. To było jedno z kilku świateł ostrzegawczych.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, moim zdaniem, bardzo źle się stało, że oryginalne oświadczenie Zakiego było niejasne, zakończone emotikonem i odsyłało (w kolejnej wypowiedzi) do Internetu. Uważam, że lepiej było od razu uchylić rąbka tajemnicy i poinformować o pojawieniu się wątpliwości związanych z wiarygodnością Pana Piotra oraz o wyjaśnianiu ich i planowanym wydaniu oświadczenia w stosownym czasie (oraz o tymczasowym zawieszeniu współpracy, w kontekście forum, usunięcia wpisu z działu ogłoszeń). Po czym konsekwentnie powstrzymać się od dalszych komentarzy.

Miałem to wczoraj skomentować, ale stwierdziłem, że i tak kolejne fakty wylezą w trakcie.

Sprawę gmatwa również nieco fakt, że Zaki informował o swoim blogu, ale konsekwencje dotknęły również forum, którego jest moderatorem (wydaje mi się, że nie było o nich informacji w stosownym czasie). Tak więc do końca nie wiadomo, czy pisał to jako bloger, czy jako moderator, czy jako jeden i drugi.

W chwili obecnej dyskusja stała się niepotrzebnie przykra. W dodatku nie za bardzo wiadomo, o co chodzi. Macaroni chciałby przekonać się, czy Pan Piotr jest faktycznie krawcem, jeśli jednak [sytuacja czyto hipotetyczna, zaznaczam] nie ma on nic wspólnego z Savile Row, to jego kwalifikacje zawodowe przestają być istotne, prawda?

Rzeczywiście, fizyczne odwiedzenie Savile Row nie powinno być problemem; służbowo czy prywatnie, ktoś się tam pojawi, zwłaszcza, że idą wakacje. Pozostaje kwestia weryfikacji podawanych faktów, co może być proste lub nie (statuty, zasady, niuanse prawne). Tak czy owak, nie wiem, czy w ocenie administratorów sprawy są już dostatecznie wyjaśnione, czy nie, a kolejne wypowiedzi jeszcze bardziej gmatwają sytuację.

Piszę to nie po to, aby kogokolwiek pouczać (zwłaszcza Zakiego), bo rozumiem, że sytuacja jest dla wszystkich sporym i nieprzyjemnym zaskoczeniem, pojawiły się emocje itp., w końcu jesteśmy tylko ludźmi. Po prostu szkoda, że tak wyszło.

Żeby ten post był konstruktywny, proponuję, aby administratorzy/moderatorzy forum jednak zdecydowali się na wydanie tego typu oświadczenia, a następnie sporządzili "checklistę" (listę rzeczy do weryfikacji), sprawdzeniu tego, co się da (z pomocą ochotników), a następnie podjęciu decyzji dotyczącej ewentualnej kontynuacji współpracy z Panem Piotrem i zakomunikowaniu tego na forum w takiej formie, żebyśmy z jednej strony czegoś się dowiedzieli, a z drugiej, żeby żadni prawnicy nie musieli ruszać do boju.

Link to comment
Share on other sites

Ze swej strony dodam, że jako moderator nigdy nie współpracowałem z Panem P. Oświadczenie wydałem jako blogger i potencjalny współpracownik. Wyraźnie jest napisane Szarmant.pl a nie Bespoke.pl Moja rola moderatora na forum nigdy nie miała i nie ma nic wspólnego z wymienionym Panem.

Oryginalny post jest do obejrzenia w wątku

http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.p ... 2&start=10

Zwróciłem się z prośbą do jednego z forumowiczów z Londynu o wizytę na 9/10 SR. Być może to jednak sprawy nie rozwiąże, bo założyć firmę w UK każdy może bez problemu. Naprawdę uważam, że to jest praca dla detektywa.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam kilka spostrzeżeń, również w kwestii zaufania, które pozostawiam ocenie użytkowników. Pomimo iż na Hudd. Cloth Pan Piotr jest wyminiony jako osoboa kontaktowa: Eastern European Agent team enquires

Przy okazji pozwolę sobie wkleić komentarz Pana Piotra Potkańskiego do wpisu na blogu Macaroniego Tomato:

"Huddersfield juz nie produkuje tkanin,zlecaja produkcje w innych fabrykach- czyli zajmuja sie resellerem., te same tkaniny mozesz doscac w Holland & Sherry LTD. W Polsce ich przedstawicielstwo ma Cafardini. I maja lepszy wybor jak i ceny. nie sprzedaja on-line ale sa dobrzy ,Ja korzystam z Hollanda od lat i w pelni polecam.18 funciakow za metr pepity to znacznie przeplaciles, z Hollanda pewnie najwiecej byloby 12 Pounds.Zreszta wybor nalezy do was ale Nie polecam Huders.

Lepiej Dormeuil or Holland,Zreszta jeden pies wszyscy z nich kupuja w jednej fsabryce.

Peter P"

Źródło cytatu: http://macaronitomato.blogspot.com/2009/06/okazja.html

źródło: viewtopic.php?f=1&t=433&start=43; kolor i pogrubienie moje

A tak na marginesie z wpisu MonteChristo zniknął portret

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.