Skocz do zawartości

Oświadczenie dotyczące współpracy z Panem PP


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się USUNĄĆ konto PetraP, biorę za to całą odpowiedzialność. Moja reakcja była ostra, bo Peter nie był ZWYKŁYM członkiem forum. Jest tu uważany za autorytet. Mój blog, oraz nasze forum były dla niego areną i przyczyniły się do kreowania go.

Po pierwsze, to Peter został najpierw wykreowany przez Twojego bloga i wiekszosc mu zaufala, bo Ty pisałeś o nim jako o pierwszym Polaku na Savile Row.

Po drugie, to Ty go skasowałeś, bez komentarza o co tak naprawde chodzi, nie liczac wpisu o tym, ze nie widziałes jego prac - za to sie chyba nie kasuje uzytkownika i jego postów z forum?

Po trzecie, do tej pory nie umiesciłes komentarza na swoim blogu i ewentualnego ostrzeżenia, a jak juz wspomniałem to Twoj blog dotyczacy meskiej elegancji był dla niego przepustka do tego forum, a pozniej Szarmant.pl.

Rozumiem, ze Rudolf&co. http://macaronitomato.blogspot.com/2010 ... lf-co.html dopuscił sie wiekszej zbrodni na zaufaniu, niż PP, ze tak ostro zareagowałes na swoim blogu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Zaki

Teraz mała manipulacja i socjotechnika z mojej strony:

Oświadczenie.

Od dnia dzisiejszego Pan Peter Potkansky nie będzie współpracował z szarmant.pl. Proszę o nie drążenie tematu, bo ze względów prawnych nie możemy udzielić więcej informacji.

A gdyby np. +Immune+ (przepraszam kol. +Immune+, że posłużył akurat za taki przykład), umieścił taki o to wpis:

"Od dnia dzisiejszego (tu imię i nazwisko) aka Zaki nie będzie moderatorem forum. Wszelka współpraca z kol. Zakim zostaje wstrzymana bezterminowo. Ze względów prawnych nie możemy udzielać informacji."

to zastanów się - jakbyś się poczuł sam, oraz co byś pomyślał jako postronny czytelnik. Do tego masz jeszcze w ręku/głowie następujące dane:

1. Blog kol. +Immune+, na którym Zaki pisał o zaletach marynarek tweedowych z dziwacznym mankietem, oraz o wyższości białych win spod Opoczna nad Mantaleną, czy Chevalier Montrachet

2. Na w/w blogu, oraz na innym blogu - nazwijmy go "Czar wina z jabłek w butelce z przykrótką szyjką", ten sam Zaki opisuje, że zalety przykróktich szyjek są niekwestionowane bo przecież każde Vin Jaunet ma taką butelczynę ;-)

3. Wpisy tegoż Zaki'ego znikają z przynajmniej jednego z w/w blogów

4. Na blogu nie ma żadnej dodatkowej informacji, ale na forum pojawia się ZAPOWIEDŹ tej informacji ze strony kol. +Immune+ (znów przepraszam +Immune+ za nadużywanie jego nicka).

Warto pomyśleć o skutkach swoich działań PRZED działaniem.

Na koniec powtórzę jeszcze raz - w świetle przedstawionych informacji, w których prawdziwość wierzę (zaznaczyłem już, że Twój research uważam za rzetelny), nie próbuję udowadniać, że PP jest bez winy. Więcej - wygląda na to, że jest typem krętacza. Tyle, że w kontekście Waszego zachowania to NICZEGO nie zmienia.

@Vislav

Przyznam, że byłem ciekaw, jakie będziesz miał zdanie o całej sprawie. Pewien byłem jedynie, że własne, niekoniecznie popularne na forum i w spójny sposób argumentowane. Odwagi i samodzielności myślenia i prezentowania poglądów nigdy Ci nie brakowało, a ja sądzę, że byłbym tego samego zdania również, gdybyś się ze mną nie zgodził w ocenie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem maila takiej treści:

Press Statement

Ladies and Gentlemen

In connection with some publication of a newspaper article in Polish Internet sites concerning Mr. Peter Potkansky.

We inform that our Atelier never and in no way cooperated and did not try to establish cooperation with Internet blogs: Bespoke.pl and Szarmant.pl. or Mr.Roman Zaczkiewicz.

We inform also that Mr .P.Potkanski never personally meet Mr. Zaczkiewicz and never spoken with him about work or cooperation between his internet portal with our Atelier. Which is out of our Company Policy.

All information contained on the above sites are not authorized by our company.

Atelier Potkansky is not responsible for any private comments in forums and blogs, signed by Peter Potkansky or PeterP. Any comments on Internet forums are only done private as Peter's private comments.

Referring to the statement which was published today on the blog szarmant.pl officially announce that Atelier Potkansky do NOT cooperate and never offered for a job the owners or associates.

Atelier Potkansky not taking responsibility for the separate businesses that are managed by Mr.Piotr Potkański which they are not connected of nature of business with us.

For more information please contact with our press office.

At the same time we would like to inform that all information and images contained on our website are the most genuine and all products shown they are made in the Atelier under the supervision, design & cut by Peter Potkansky.

Your sincerely

Atelier Potkansky Couture

Kind regards / Pozdrawiam,

Peter Potkansky

Head Of Designs l Executive Manager

Atelier Potkansky Couture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ponoszę odpowiedzialność przed Peterem za skasowanie konta, ale też przed wami za merytoryczną zawartość postów i wiarygodność osób, które uchodzą tu za autorytety. A jest to duża odpowiedzialność biorąc pod uwagę statystki forum z przeszło pół milionem odsłon miesięcznie.

Niestety macaroni - swojej wiarygodności w ten sposób nie (od)budujesz.

Przykro mi, ale nie lubię, kiedy się mnie traktuje jako szarą masę/oglądacza seriali klasy Hotelu 52, próbując mną sterować w tak naiwny sposób.

Trafiłeś w sedno qb_1 - jak zresztą wielokrotnie w tym wątku: gratuluję. Z przyjemnością czytam Twoje komentarze. Ale poziom żenady w serialu "Killing Potkansky & bespoke forum" sprawia, że nawet tak niewybredne jednostki jak ja muszą zmienić kanał.

montalbano - wielbiciel The Sopranos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ qb_1

Myślę, że niezależnie od treści, sposób w jaki prezentujesz swoje racje jest poniżej wszelkiej krytyki. Poczułem się potwornie zażenowany Twoją osobistą wycieczką w stronę Macaroniego. Jesteś bardzo przykry i na pewno nie powinieneś rościć sobie prawa do oceniania cudzego zachowania, gdyż Twoje jest wyjątkowo szpetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ qb_1

Myślę, że niezależnie od treści, sposób w jaki prezentujesz swoje racje jest poniżej wszelkiej krytyki. Poczułem się potwornie zażenowany Twoją osobistą wycieczką w stronę Macaroniego. Jesteś bardzo przykry i na pewno nie powinieneś rościć sobie prawa do oceniania cudzego zachowania, gdyż Twoje jest wyjątkowo szpetne.

Rozumiem, że chodzi Ci o wtrącenie nt. Hotelu 52? A tu możesz akurat mieć racje, tyle że ja nigdy nie kreowałem się na człowieka w każdym calu eleganckiego. Używałem na tym forum znacznie gorszego słownictwa i sformułowań. Nieszczęsny "Hotel 52" (mógłby to być inny "Na wspólnej" czy jakikolwiek serial odpowiedni dla ludzi po radykalnej hemisferektomii) stał się synonimem pewnego typu odbiorcy i jego sposobu postrzegania świata. Wojtek pewnie może pisać rzeczy znacznie ciekawsze niż ten gniot i pewnie nawet niejednokrotnie takie rzeczy zrobił.

Pozwolisz jednak, że sam będę uważał, że moje zachowanie jest i tak znacznie mniej złe/szkodliwe niż to, co obserwowałem tu od 2 dni. A to, że potrafię się zachowywać paskudnie i polemizować w nieprzyjemny dla adwersarza sposób to nie jest tylko Twoje zdanie, to jest fakt :-)

edit: tymczasem zaczynami bić pianę, a ja już na pewno nic odkrywczego ani oryginalnego w tym temacie nie napiszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zupełnosci popieram qb_1,Jana ,Vislava ...

nie ogladam polskiej telewizji,dlatego nie wiem co to jest Hotel 52/z wypowiedzi kolegów raczej nie reprezentuje górnolotnego poziomu/.

A moze zakonczymy ten temat,mysle ze kazdy wyrobił sobie jakies zdanie na ten temat..

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem także opublikować statement Petera na moim blogu.

Jako ciekawostkę podam że już doszło do zmiany nazwy na stronie. Już nie ma Atelier Potkansky Couture is located at 9/10 Savile Row (zob. http://www.szarmant.pl/wp-content/uploa ... ansky1.jpg) ale POTKANSKY of Savile Row is London based tailoring house. "POTKANSKY of Savile Row" to nazwa nowej firmy Petera. Sprytny zabieg marketingowy, bo używając takiej nazwy własnej nie trzeba mieć adresu na SR, a wciąż kojarzyć się z SR.

http://www.potkansky.com/about/history.html

Oryginalny skan na szarmancie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, czy każdy użytkownik tego forum zostanie tak dogłębnie zweryfikowany i w razie czego arbitralnie zbanowany? Niestety czasami też mijam się z prawdą i nadmiernie ubarwiam swoje dokonania.

dla ułatwienia życia mój profil Vislav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, apeluję o nie bicie piany. Jesteście wszyscy naprawdę inteligentnymi osobami, a od dwóch dni żyjecie sprawą, która z punktu widzenia naszych wspólnych zainteresowań i pasji nie powinna mieć żadnego znaczenia. Proponuję pozostawić kwestie moralne, bo wszyscy już wiemy co kto myśli na ten temat. Wróćmy do organicznej pracy na rzecz forum. Tutaj szczególna prośba do Vislava, który mam nadzieję, powstał z martwych nie tylko po to, aby skomentować zaistniałą sytuację i siać ferment. Bo jeżeli tak, to w żaden sposób nie pomogło to załagodzić sporu.

Pozdrawiam i namawiam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach o rzeczach i w tematach dla jakich to forum zostało stworzone.

Edit:

Szczerze mówiąc mam dość toczonych ostatnio na forum ciągłych wojen, przepychanek między niektórymi użytkownikami, pomówień i innych chorych historii, których jeszcze kilka miesięcy temu absolutnie tutaj nie było. Jeżeli nic się w tej kwestii nie zmieni to niestety będę zmuszony zrezygnować ze swojej dalszej aktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

administrator się nie popisał likwidująć konto PP i kasując jego posty bez należytych podstaw i zwlekając z ujawnieniem swoich motywacji, ale teraz krytycy tego działania usiłują go przebić :(

Vislav - to chyba oczywiste, że jak ktoś się podaje za krawca z SR to staje się pewną wyrocznią i musi liczyć się z tym, że zostanie zweryfikowany. Notabene przypomnę, że użytkownik PP już raz się pogniewał na forum żegnając nas mniej więcej słowami "bawcie się dalej w szycie spodni na miarę" ewidentnie obrażając wielu z nas, a później jakby nigdy nic pisał dalej (biznes jest biznes, nieprawdaż?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, czy każdy użytkownik tego forum zostanie tak dogłębnie zweryfikowany i w razie czego arbitralnie zbanowany? Niestety czasami też mijam się z prawdą i nadmiernie ubarwiam swoje dokonania.

dla ułatwienia życia mój profil Vislav

tak naprawdę to nigdy wiadomo kto się za danym nickiem kryje..skąd wiadomo,że np Peter P to rzeczywiście Peter Potkansky?to jest forum i tak naprawdę można tu pisać wszystko i podawać się za każdego. Osoba zbanowana/usunięta za 5 minut może się pojawić pod nowym nickiem i dalej pisać. Wydaje mi się,że moderatorzy nie spodziewali się,że ich działanie będzie miało aż takie konsekwencje i spirala komentarzy będzie się nasilać.

dziwi mnie jednak, w jak krótkim czasie forumowicze przechodzą z pitu-pitu komentarzy do ostrych docinek :D

czy to jest naprawdę takie typowo polskie,że na forach trzeba się wyżywać za smutki doznane w ciągu dnia?

spotkajcie się, przy piwie i załatwcie to elegancko.(ewentualnie cygaro pokoju)

Miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo zamoznych ludzi którzy np. ubieraja sie jeansy i t-shirty i jezdza .stara BMW M3,a maja b.duze firmy i hotele w Londynie ,lub w Polsce np.zona jednego z prezesów firmy"córki" Orlenu przez iles lat jezdziła starym Mercedesem 190E.Wiec jezeli ktos pisze ze ma dom w NY i innym miescie nie mam podstaw aby mu nie wierzyc..osobiscie mnie to nie dotyczy.Sa ludzie zamozni którzy sie z tym nie afiszuja ,a jezeli ktos to robi to jego sprawa,ale tez nie wyobrazam sobie dalszego lustrowania na tym forum.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Immune+ - osobiście uważam, że w tym wszystkim nie ma żadnego sporu, Raczej dyskusja o kształt forum i niepisane zasady dające możliwość w miarę komfortowego i aktywnego uczestnictwa.

Jest to również dyskusja na temat roli moderatora, jako w założeniu bezstronnego sędziego i animatora różnych dyskusji.

To ostatnie oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

To, że z aktywnego uczestnika stałem się biernym obserwatorem (poza tą dyskusją) też ma swoje przyczyny. Nie obraziłem się na to forum, po prostu sytuacja stała się dla mnie mało komfortowa. Chętnie bym szerzej pouczestniczył, jednak nie do końca jestem przekonany do kolejnej próby.

Jeżeli sieję ferment to mam w tym swój cel.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy maja prawo zbanowac kogo chca. To ze posty PP zostaly usuniete jest kontrowersyjne ale trzeba zdac sobie sprawe, ze w swietle przytoczonych faktow PP jest mitomanem! Po lekturze oswiadczen PPA tylko ktos nie znajacy angielskiego moze sadzic, ze ten projekt mial jakiekolwiek znaczenie na Saville Row...

Znamienne jest, iz linia podzialu pogladow w tym watku przebiega dokladnie tam gdzie wczesniej deklarowane sympatie do projektu PP Atelier. Ktos pokladal takie nadzieje w PPA jesli nie Qb 1???

Pardonsik wszystkich Panstwa byl jeszcze najbardziej zagorzaly fan uxkull ale nabral wody w piora...

Ps. Qb 1 forma Twoich wpisow jest ponizej jakiegokolwiek poziomu. To dziwne, ze jeszcze nie zostales zbanowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się powstrzymać, muszę napisać, rozpisać, zapisać! :-D

Panowie! Temat zamienił się w istny cyrk/burdel na kółkach. I wszyscy ślepcy ciągną ten wóz w szaleńczym tańcu, ale to dobrze! Jest to bodajże najciekawszy temat od początku istnienia tego forum, pogaduszki o gówienkach, ludziach bez honoru i moralności. Eleganckie to nie jest, ale za to jakie śmieszne! Po prostu wspaniale! Moje jestestwo otrzymało potężną dawkę humoru jakiej nie zaznało od własnych narodzin na aktualnym i poprzednim forum. Apeluję do Państwa o niezaprzestawanie udzielania się w tym wątku, sztuka musi trwać! Trzeba pisać, pisać, pisać... I grać! Publika musi się śmiać, musi się bawić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zmienia się w wojnę na szabelki w stylu "każdy na każdego" . Zauważyłem że tam kij już z Mr. P ważne żeby komuś dokopać ... za co ? Czy to ważne ? Immune ze sprawą miał niewiele wspólnego ale oczywiście oberwał rykoszetem , Uxkull również jak widzę . Panowie opamiętajcie się bo z tego co zostało przedstawione Pan P. ni był człowiekiem wartym aż takiego hałasu na forum czy zresztą gdziekolwiek ( zresztą jego szybki zmiany na stronie również wypadają podejrzanie ). Prywatne wycieczki na forumowiczów również uważam za przegięcie , nie temu forum miało służyć .

Pozdrawiam

Marcelo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kumaty w temacie mógłby wreszcie podumowac te 16 stron telenoweli, bo ja już się gubię.

Rozumiem, że Pan PP jest utalentowanym krawcem, ale nie wiele ma wspólnego z londyńskim SR, choc twierdził coś innego. Czy tylko o to chodzi???

Generalnie dobrze to ująłeś. Choć znaczna część z tych 16 stron jest też o tym, że admin/moderator powinien być, pomimo nie tej płci, ale od czegóż współczesna medycyna, żoną Cezara. Że w/w powinni szybko pracować nad wehikułem czasu tak aby móc z niego skorzystać i nie dopuścić do ZŁA jakie to wyrządzili ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.