Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, eye_lip napisał:

Chyba raczej radio i cd.

Nowe modele mają masę dodatków funkcjonalnych: radio cyfrowe DAB+, Wi-Fi, Bluetooth, Airplay. https://www.tophifi.pl/systemy-mini-111/systemy-mini/yamaha-pianocraft-mcr-n870d.html

Jeśli jednak to nie jest ważne, to śmiało możesz polować na jakaś starszą 640-840stke. Dojrzałe granie to wspólny mianownik wszystkich PianoCraftów. Warto zwrócić uwagę na głośniki. Mam wrażenie, że dystrybutorzy korzystając z popularności Yamahy często dołączają do niej monitory, których w inny sposób nie mogą sprzedać. Najlepiej brać z oryginalnymi kolumnami, a że było kilka wersji i nie mają one oznaczeń, bierz z tymi największymi ;) z małych membran jest mały dźwięk - myślę o barwie nie głośności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2018 o 23:27, Whitesnake napisał:

...żeby postawić kropkę nad „i”. Słucham :)

Podlączyłem zastępczo do PianoCrafta i wygrzewam. Początki były trudne jak to z nowymi głośnikami, ale z każdą godziną nabierają ogłady. Mają bardzo przyjemny, spójny i lekko ocieplony charakter. Wymarzone brzmienie dla wielbicieli muzyki wokalnej i instrumentów dętych. 

4D2745A6-7E5D-4F3F-A83D-A2CAC082F73E.jpeg.295ec808815806a84830ab3f223bd5b2.jpeg

Nie wiem, co lepsze - kolumny własnej roboty, radio zabytkowe, jodelka francuska, czy dywan jedwabny;) Widzę @Whitesnake, że jesteś prawdziwym estetą:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wuj napisał:

Widzę @Whitesnake, że jesteś prawdziwym estetą:))

To dla mnie ważne szczegóły, ale nie uważam żebym pod tym względem, jakoś szczególnie się wyróżniał na tym forum ;) 

Najwięcej zabawy, z tym moim zabetonowaniem na 20sto leciu międzywojennym ma moja druga połowa, próbując za wszelką cenę przełamać artdeco nowoczesnością :) 

Większość wynalazków ląduje z czasem w piwnicy lub Allegro, ale walczy dzielnie...

D4C39863-12D6-4391-938C-717E45D1D0EF.jpeg.fa459444f1f7032408ad2046c8ccbc8c.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ekscelencja napisał:

Warto podpinać PianoCrafta pod np. Monitor Audio BX5? Mam ochotę pozbyć się klocków exposure i gramofonu i znów kupić malucha Yamahy.

Patrząc na pomiary https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/344-monitor-audio-bx5 nie warto, 85dB efektywności przy 4ro ohmowych kolumnach i ze wzrostem impedancji w środku pasma nie wróży sukcesu. Amplituner PianoCrafta jest słaby prądowo i moim zdaniem, nie pociągnie takich kolumn.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sympatyczne :) Kiedyś miałem Zensory 1 i to był mój początek tej zabawy, także jest to powrót do Dali. Na pewno dużo kulturalniejsze granie niż Focal, dużo więcej szczegółów, smaczków, wybrzmień. Co do góry to w porównaniu z Ariami jest spokojna ;) Myślę, że Arcam też pomaga trzymać górę w ryzach. Teraz dopiero słyszę jakie Arie to były dzikusy, ale w pozytywnym znaczeniu, trochę teraz tej dynamiki brakuje ale zmiana pieca w jakiejś tam przyszłości powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Do_Diabła napisał:

Całkiem sympatyczne :) Kiedyś miałem Zensory 1 i to był mój początek tej zabawy, także jest to powrót do Dali. Na pewno dużo kulturalniejsze granie niż Focal, dużo więcej szczegółów, smaczków, wybrzmień. Co do góry to w porównaniu z Ariami jest spokojna ;) Myślę, że Arcam też pomaga trzymać górę w ryzach. Teraz dopiero słyszę jakie Arie to były dzikusy, ale w pozytywnym znaczeniu, trochę teraz tej dynamiki brakuje ale zmiana pieca w jakiejś tam przyszłości powinna pomóc.

Wybór kolumn to trudna sprawa. Należałoby je zawsze oceniać w zestawie z konkretnym wzmacniaczem. Trzeba też wziąć pod uwagę muzykę, której najczęściej słuchasz (ale nie gatunek, tylko rozpiętość dynamiczną) i odległość w której siedzisz przed kolumnami. Lepiej znaleźć tańsze, ale dobrze dopasowane kolumny i wzmacniacz niż zapłacić za dużo za coś, co nie ma szans dobrze zagrać. Dlaczego nie ma szans?

Weźmy najprostszą zmienną, czyli muzykę. Jeśli dwie osoby mają te same kolumny o efektywności 88dB, siedzą 3 metry od kolumn i słuchają średniogłośno (80dB) to ta, która słucha np. płyt ECM (rozpiętość 10dB) będzie potrzebowała min. 14W. Druga osoba, która ma pecha lubić muzykę klasyczną i słucha płyt DG (rozpiętość 26dB) będzie potrzebowała, uwaga... :) min. 568W. Jak ktoś o tym nie pamięta, to może się łatwo wkręcić w spiralę niepotrzebnych wydatków, lub w najłagodniejszym przypadku, dojść do wniosku, że część płyt jest gorzej nagrywana.

Dlatego na wystawach audio wielu wystawców słucha tych samych samplerów - co ciekawe, one wcale nie są dobrze nagrane. Jest wprost przeciwnie, na samplery selekcjonuje się nagrania z rozpiętością max 8dB, żeby nie bolało.

Warto to czasem policzyć np. za pomocą takiego kalkulatora https://www.crownaudio.com/en/tools/calculators?d2=3&lreq=70&lsens=88&hr=10&w= 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.