Skocz do zawartości

Podeszwa skórzana vs. zwykła


Gość BartoszMajewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja wnosi naprawdę nieocenioną i pomocną wiedzę w wyborze podeszwy..... :?

Bo już wszystko w zasadzie zostało powiedziane, podsumowując:

Tania podeszwa skórzana ściera się szybko i niszczy, dobry (i niestety drogi) krupon podeszwowy to zupełnie inna sprawa.

Na śnieg/deszcz praktyczniejsza jest guma.

wnioski:

Jeśli możesz sobie pozwolić na droższe buty (lepsze materiały) skóra jest doskonałym wyborem (oddychalność, mechanika, prestiż) za wyjątkiem butów na złą pogodę - i to w zasadzie tyle z zastrzeżeniem, że każdą podeszwę skórzaną można podzelować.

A co do wnoszenia czegokolwiek do dyskusji to kolega Skalpel nie zaszlał z powyższym narzekająco-roszczeniowym postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

W tym samy kolorze możesz kupić jeszcze inny, moim zdaniem ciekawszy model G&B:

http://www.gordonbros.de/schuhe/levet-s ... 8-tan.html

Serwacy, ten nosek rzeczywiście jest już ładniejszy niż pierwszy model. Z tego, co wyczytałem, jest też dostępny model na gumowej podeszwie (zależy, do czego pan misiek4 potrzebuje): http://www.gordonbros.de/schuhe/levet-s ... ole-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwacy, ten nosek rzeczywiście jest już ładniejszy niż pierwszy model. Z tego, co wyczytałem, jest też dostępny model na gumowej podeszwie (zależy, do czego pan misiek4 potrzebuje): http://www.gordonbros.de/schuhe/levet-s ... ole-1.html

Czy możesz rozwinąć do czego stosuje się gumową podeszwę, a do czego tą inną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle, do czego się stosuje, o ile na skórzanej podeszwie zimą jest trochę trudniej sobie poradzić. Jeżeli współforumowicz myśli już o zimie, polecałbym gumową podeszwę (o ile nie mierzy się na sztyblety na przykład). To moja subiektywna opinia ...

Skórzana podeszwa raczej nie posiada w sobie bieżnika (chyba, że się mylę?) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, panie Rolandzie - miło usłyszeć, że nie jest się po raz kolejny odsyłanym do czytania całego forum, jakby się tego na co dzień nie robiło ...

Dla informacji pana Miśka (żeby nie było, że się buntuję od samego początku) - jestem zwolennikiem nauki poprzez dyskusję, a nie brnięcie przez stosy książek, taki już jestem dialektyczno-sokratejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle, do czego się stosuje, o ile na skórzanej podeszwie zimą jest trochę trudniej sobie poradzić. Jeżeli współforumowicz myśli już o zimie, polecałbym gumową podeszwę (o ile nie mierzy się na sztyblety na przykład). To moja subiektywna opinia ...

Skórzana podeszwa raczej nie posiada w sobie bieżnika (chyba, że się mylę?) ...

Cytując mędrca

Dołączona grafika

Twoja mądrość wyprzeda twe lata, mój pingwini przyjacielu

;)

I cały wątek o pojedynku materiałów na podeszwy ;)viewtopic.php?f=9&t=241&hilit=sk%C3%B3rzana wystarczyło tylko jedno słowo wbić do wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wiem, czy piszę w odpowiednim temacie, jeśli nie, prosiłbym moderatorów o przeniesienie do właściwego wątku.

Otóż kilka dni temu kupiłem buty z gumową podeszwą vibram. Jak dotąd założyłem je raz i zauważyłem, że podeszwa skrzypi przy chodzeniu. Czy szewc może temu jakoś zaradzić, czy też trzeba to po prostu rozchodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzewiki z podeszwą skórzaną wystarczy podkleić bieżnikiem typu commando sole i już.

Tylko po jaką cholerę kupować wówczas obuwie ze skórzaną podeszwą :?:
Moim zdaniem na zimę nie ma to sensu. Zima w Polsce, a zima w Londynie czy Paryżu to dwie różne zimy (zazwyczaj). Nie ma co ślepo naśladować wzorców. Inna jest też kultura odśnieżania chodników. W Polsce, gdy jest śnieg skórzana podeszwa się na ulicy po prostu nie sprawdza. To tak jak jeździć w zimie samochodem z łysymi oponami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie chodziło o całkowite rezygnowanie z podeszwy gumowej, tylko o kupienie butów na gumie od nowości, a nie kupowanie butów ze skórzaną podeszwą i podklejanie ich gumą. ;)

Dokładnie o to mi chodziło, nie ma sensu płacić za szyte buty jeżeli chcemy do nich następnie doklejać gumę. Pomijam już jakościowy aspekt takiego rozwiązania oraz trwałość takiego rozwiązania.

Dyskusja z kolegą Sorge jest natomiast dużym wyzwaniem. Jestem bardzo ciekawy jakie kolega ma doświadczenia z dobrej jakości obuwiem na skórzanej podeszwie. Nie pytam w kontekście zimy, bo również uważam że zimą jeżdżenie bez odpowiedniego "ogumienia" na dłuższą metę nie ma sensu (o ile ktoś nie kursuje jedynie na trasach garaż-garaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy piszę w odpowiednim temacie, jeśli nie, prosiłbym moderatorów o przeniesienie do właściwego wątku.

Otóż kilka dni temu kupiłem buty z gumową podeszwą vibram. Jak dotąd założyłem je raz i zauważyłem, że podeszwa skrzypi przy chodzeniu. Czy szewc może temu jakoś zaradzić, czy też trzeba to po prostu rozchodzić?

Moje doświadczenie wskazuje, że skrzypienie butów nie przemija - trzeba się przyzwyczaić. Przy czym to raczej skrzypi skóra o skórę, a nie guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.