-
Postów
1 656 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
66
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Midlife-Crisis
-
Dziękuję kolegom @MH_fan, @Wessling i @blekit za (p)odpowiedzi. Wczoraj nie miałem możliwości odpisania. Zapytałem o połączenie, bo ten kolor nie jest dla mnie taki jednoznaczny i miałem go za odcień beżu. Coś mam nie tak z percepcją kolorów, bo nie mogę jakoś zdefiniować tego taupe, ale z pewnością się z nim oswoję. Przymierzając marynarkę miałem na sobie średnio szare spodnie flanelowe i nie za bardzo mi to grało z powodu znikomego kontrastu. Faktycznie brak konstrukcji i ukośne patki kieszeni otwierają drogę do casualu. Pewnie powisi trochę w szafie, zanim się tu jeszcze pokaże.
-
Jest marynarka, wszystko gra, tylko nie za bardzo mogę sobie wyobrazić, z czym tą beżową flanelę łączyć. Może ktoś (p)odpowie?? (Hackett)
-
Pytanie o marynarkę Hackett przeniosłem do poradni stylistycznej
-
@michau @Dapi W tym bardzo ciekawym zestawie @blekita marynarka i sweter mają kolory w odcieniach bliżej ciepła, a krawat na zdjęciu raczej stalowy zimny. Ale co tam zdjęcie...
-
Przypuszczam, że zdjęcia "przed i po" na stronie były robione w odwrotnej kolejności. http://woshwosh.pl/galeria/#renowacja
-
@Daddy cool, akurat krawat i poszetka do tego garnituru są dla mnie OK.
-
Dzięki za odpowiedź. Ta obniżona cena jest prawie stałą. Co do środków, to nie oczekiwałbym czegoś specjalnego, bo na stronie polecają przede wszystkim Burgola, a to to chyba tańsza alternatywa. Jeszcze prześpię trochę, dotychczas u mnie tylko szmatki.
-
Zastanawiam się nad kupnem tego 17-częściowgo kompletu do pielęgnacji butów. Wydaje mi się. że po tej cenie to same szczotki już warto. Jest w tym i kozia. Nie wiem jak ważna jest jakość tych elementów. https://www.langer-messmer.de/Langer-Messmer-17-teiliges-Schuhpflegeset-inkl-Pflegecremes-und-hochwertigen-Rosshaarbuersten
-
-
-
-
Ciekawostki z kręgu zainteresowań forum
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na szewc24 temat w Sala klubowa
Być może i z zakresu zainteresowania forum: Artykuł z niemieckiej gazety "Die Zeit" z 1963 roku (teraz online) donosi o pewnym małym odznaczeniu za pieszo przechodzone godziny. Jako były sportowiec i aktywista komitetu olimpijskiego zatroszczył się Georg von Opel (przemysłowiec z klanu przewodzącego znaną marką samochodową) o zdrowie narodu. Wzrastające w społeczeństwie przyzwyczajenie do jazdy samochodem i tym samym notoryczny brak ruchu już wtedy zostały zidentyfikowane jako przyczyna wzrostu problemów zdrowotnych z sercem i układem krążenia. Na zachętę Opel zainicjował prowadzenie dziennika z odnotowanymi godzinami chodzenia. Wytrwałych wynagradzano malutką wpinką w postaci buta, który można było nosić w butonierce. Brąz był za 100 przechodzonych godzin, srebro za 200 a złoto za 300. Akcja cieszyła się stosunkowo dużą popularnością, jednocześnie towarzyszył jej apel o rzetelność i uczciwość. Niestety nie znalazłem żadnych zdjęć w googlu. Artykuł zatytułowany jest "But do butonierki". -
Zgrabne te słonie!
-
@Wodzu, te buty widziałem, macałem i głaskałem niedawno w sklepie SP. W rzeczywistości wyglądają dużo lepiej niż na Twoim zdjęciu Przede wszystkim kolor jest bardziej nasycony. Też mam na nie ochotę. Nota bene - wrażenia z poszerzenia sortymentu sklepów SP o obuwie marki Heinrich Dinkelacker: Nowe buty SP na półkach wyglądają tak ładnie, że nie wiem jeszcze jaką koncepcję stosują sprzedawcy, aby przekonać klienta do wydania ceny trzykrotnej na buty, które robią wprawdzie wrażenie czegoś szczególnego, ale nie trzykrotnie lepszego. Wszystkie oferowane modele są w podstawowej cenie od 650 Euro. Szkoda, że nie ma jakiejś promocji, żeby zachęcić nowych klientów. W większych miastach Niemiec, czy w internecie można dostać pojedyncze modele w obniżonej cenie. Jako posiadacz dwóch par HD mogę stwierdzić, że te buty to jak dobre wino. Ale ten argument znaczyłby, kupuj HD, będziesz miał długo - kupuj SP będziesz miał ładne buty na krótko. Zamysłem oddania steru marki HD w ręce właścicieli SP ma być między innymi wykorzystanie ich doświadczenia z zakresu e-commerce. Nowa koncepcja prezentacji w internecie ma przyjść wkrótce. Jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju tej sytuacji.
-
Tak się zbiegło, że ten krawat wystąpił dzisiaj tutaj w połączeniu z podobną koszulą (najwyraźniej na zdjęciu nr 12): http://www.outdersen.com/2017/01/pitti-uomo-91-moje-zestawy.html#more Naturalnie lepiej
-
@Zajac Poziomka, edytuę wymówki. Coś dobrze mówisz, bo żona też pokręciła nosem i powiedziała, że w tym zestawie inny krawat. @Karol G. Poszetka.com, jestem ze Śląska, ?
-
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
Niemniej jednak można wypowiedzieć się na temat stylizacji na zdjęciu reklamowym z pełną świadomością, że nie jest realbym ubiorem. Sentencja o Hamlecie zgrabna. Wyobraziłem sobie jego odpowiedników w tych fioletowych podomkach na Marszałkowskiej? (chociaż nie przypominam sobie jak tam wygląda)? -
-
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
Sentencja. -
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
No to krawat do smokingu jest usprawiedliwiony ? -
Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy
Midlife-Crisis odpowiedział(a) na saphir.pl temat w Męska elegancja
Wygląda to raczej na podomkę z wypełnieniem ramion. -
@Dapi bardzo fajny krawat. Świetnie uzupełnia zestaw. @Markus teraz rozumiem zamysł zestawu, chociaż krawat z koszulą przyciągają ciut zbytnio uwagę. Czasem wystarczy zmienić kierunek zdjęcia, prosty aparat też sobie z kolorami poradzi.
-
Chyba już do tej marynarki dojrzałem. Ma taką historię, że teść ją dostał w 70-tych na doktorat - takie MTM z inicjałami. Spinki z onyksem też. Postaram się ją godnie nosić. Po przeróbkach robi ramkę dla poszetka.com-owej grenadyny. Poszetka NN, koszula Eton, spodnie Boss, trzewiki SP.
-
Chyba już do tej marynarki dojrzałem. Ma taką historię, że teść ją dostał w 70-tych na doktorat - takie MTM z inicjałami. Spinki z onyksem też. Postaram się ją godnie nosić. Po przeróbkach robi ramkę dla poszetka.com-owej grenadyny. Poszetka NN, koszula Eton, spodnie Boss, trzewiki SP.
-
O sznurówki i pastę pewnie (bez polityki).
