Skocz do zawartości

Spinki i inna biżuteria męska w / po pracy, jak dobierać


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o nadmierne bogactwo mocnych dodatków. Ogólnie, podoba mi sie przełamanie konwencji jednym, mocnym akcentem. W takim zestawieniu jednak, niedparcie kojarzy mi sie to z efektem "cyganerii" w architekturze. Za dużo i za mocno. Myśle, ze wszystkie te dodatki większe wrażenie robilyby noszone oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obecnie jest przyjęte, że mężczyźni nie noszą biżuterii.

Zegarek spełnia taką rolę.

Sygnet stał się modny po upadku komuny, razem z dresami, katanami jeansowymi i grubymi złotymi łańcuchami.

Teraz to rozumiem jak ktoś np. z rodu Zamojskich taki nosi.

Młodzian z sygnetem wywołuje u mnie uśmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? Jeśli rodowy to tym bardziej bym nosił.

 

Świetnie na to pytanie odpowiedział Remy :

 

....

Sygnet stał się modny po upadku komuny, razem z dresami, katanami jeansowymi i grubymi złotymi łańcuchami.

...

Młodzian z sygnetem wywołuje u mnie uśmiech.

 

Sygnet dopuszczam tylko jeśli ma podłoże historczne (znaczy jest rodowy) i jest założony na jakąś oficjalną uroczystość. 

Ja ogólnie nie lubię u facetów świecidełek (pierścionków, sygnetów, bransoletek, łańcuchów, kolczyków, kilpsów czy tipsów) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnet/pierścionek czy inna tego typu biżuteria u faceta to tylko i wyłącznie rzecz gustu i osobistego poczucia stylu. Ja tylko czekam aż Włosi czy Japończycy zaczną nosić tego typu biżuterię na Pity bo wtedy cały świat "odkryje", że facet  może w tym dobrze wyglądać. Podobnie było z bransoletkami - kiedyś obciach, dziś "hit sezonu".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnet/pierścionek czy inna tego typu biżuteria u faceta to tylko i wyłącznie rzecz gustu i osobistego poczucia stylu. Ja tylko czekam aż Włosi czy Japończycy zaczną nosić tego typu biżuterię na Pity bo wtedy cały świat "odkryje", że facet  może w tym dobrze wyglądać. Podobnie było z bransoletkami - kiedyś obciach, dziś "hit sezonu".

To nie biżuteria jest problemem, tylko brak wyczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest przyjęte, że mężczyźni nie noszą biżuterii.

Zegarek spełnia taką rolę.

Sygnet stał się modny po upadku komuny, razem z dresami, katanami jeansowymi i grubymi złotymi łańcuchami.

Teraz to rozumiem jak ktoś np. z rodu Zamojskich taki nosi.

Młodzian z sygnetem wywołuje u mnie uśmiech.

U mnie śmiech wywołują niczym nie poparte argumenty typu "jest przyjęte", "kojaży się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez podobnie jak u @123 śmiech wywołują takie kategoryczne stwierdzenia, uważam że kawałek ładnego pierścionka jeszcze żadnemu prawdziwemu mężczyźnie nie zaszkodził, a że wygląda pretensjonalnie i nie jest koszerny (jeżeli chodzi o klasyczną elegancję a nawet o elegancję) kto by się tym przejmował … jeszcze nie tak dawno temu zarost na twarzy u „kobiety” też był passé
doskonałym uzupełnieniem takiego pierścionka jest zacny i solidny łańcuch na szyję! obowiązkowo z tego samego materiału co pierścionek – jednak żeby go należycie wyeksponować należy zrezygnować z krawata na rzecz rozpiętej koszuli – ale jak wyczytałem ostatnio w pewnym opiniotwórczym magazynie dla prawdziwych macho z cojones jak byk – rozpięta koszula jest wyraźnym sygnałem gotowości do kopulacji, a im bardziej rozpięta tym i gotowość zdecydowanie większa … dlatego tez uważam że mit o tym że jedyną biżuterią dla eleganckiego mężczyzny jest tylko zegarek i spinki należy odłożyć do lamusa
pozdrawiam wszystkich eleganckich i odważnych mężczyzn z pierścionkami/sygnetami zwłaszcza gorąco tych z sygnetami z czasów prlu (maja wyjątkowy urok i czar minionej epoki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, w znanych mi krajach (zwłaszcza Francja, ale też Niemcy i Wielka Brytania) wielu eleganckich mężczyzn nosi sygnety. We Francji jest to świadectwo przynależności do dawnej szlachty, co źle widziane jest tylko wśród klas niższych nieaspirujących. Warunkiem tego, żeby taki sygnet wyglądał elegancko, jest kontekst - jak ma go kasjer albo ochroniarz w intermarché, to wygląda śmiesznie. Jak ma go profesor, adwokat, sędzia, lekarz - robi wrażenie pozytywne. Tak jest i nie ma co się czarować. To tak jak z Ascotem - jak nie masz miliona na koncie (i całej masy cennych przedmiotów, które to potwierdzają), wyglądasz w nim głupio. Z sygnetem jeszcze gorzej, bo nie o kasę chodzi, lecz o pochodzenie.

 

W Polsce jest pewnie z tym gorzej, bo - o ile się nie mylę - otoczkę szlachectwa zachował już tylko dawny absolutny top, dawna drobna i średnia szlachta zubożała i zmieszała się z plebsem przez lata zaborów, okupacji i komunizmu. Bardzo szkoda.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z Ascotem - jak nie masz miliona na koncie (i całej masy cennych przedmiotów, które to potwierdzają), wyglądasz w nim głupio.

Warto dodać na końcu, że to Twoje zdanie. ;)

Kiedyś w CMDNS Proceleusmatyk prezentował zestaw z fularem, w którym wyglądał moim skromnym zdaniem bardzo dobrze, ale być może, gdyby na spotkania forumowe nie przylatywał prywatnym odrzutowcem, to uznałbym ten zestaw jako okropny. ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mości Panowie, może się czepiam ale czy aby pierścionki i świecidełka to nie są przypadkiem kobiece atrybuty? 

Mogę zrozumieć sygnety (bo i historycznie przypisane tylko do mężczyzn) ale jak czytam że facet pisze że nosi pierścionki to mi przed oczami staje ta brodata Conchita Kiełbasa z Austrii i mi się ulewać zaczyna ;)

No ale takie czasy że faceci śmigają w rurkach, malują paznokcie czy robią makijaż.

Błagam o otrzeźwienie, STOP "nie idźcie tą drogą". STOP

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat sygnet ma w ubiorze męskim znacznie dłuższą tradycję niż garnitur czy krawat...

 

co do ascota - tak, w moim subiektywnym odczuciu. Chodzi mi o to, że ascot mówi: jestem bogaty i wiem, co dobre. Jeśli cała reszta ubioru i akcesoriów nie jest najwyższej jakości i nienagannie dobrana, to na czole wyskakuje wielki napis: pozer. A jeśli taki gościu jeszcze wsiada potem do citroena albo peugeot, to już w ogóle :) I nie udawajcie, że nie wiecie, o co chodzi.

Jeśli z kolei ktoś bez miliona na koncie i nawet średnio zarabiający potrafi "wiarygodnie" nosić ascot, to tylko plus dla niego.

Muszę przyznać, że niewiele widziałem w życiu ascotów, ale większość z nich była "wiarygodna". Pozostałe 2 lub 3 były groteskowe (np. w towarzystwie źle dopasowanego garnituru). Ryzyko jednak jest spore, i dlatego ja przed 40-tką (czyli w ciągu najbliższych 15 lat) ascota nie założę. Sygnetu raczej też nie, o ile nie zostanę sędzią co najmniej w sądzie apelacyjnym (czego nie planuję). I innym też to radzę. Po 40 może ten pogląd zrewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w TV ascotów nie widziałem, chyba, że w Pride and Prejudice :P Od wielkiego dzwonu widuję je w okolicach Étoile-La Défense, czasem ktoś mignie w ogrodach luksemburskich. Generalnie bardzo, bardzo mało. Sygnetów zdecydowanie więcej.

 

A, no i nasz krajowy celebryta Jacek Dehnel miał fazę ascotową, czyż nie? No, ale to było przebranie, a nie ubranie. Kostium sceniczny. W Szwecji artyści mogą jego koszt odliczyć od podatku; czy Dehnel odliczał, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo do Wartburga! Następnym razem zwrócę baczniejszą uwagę, czym się wożą nosiciele ascotów.

 

W latach 90-tych mój papa miał Safrane - do tej pory wspomina bez zawahania, że to był jego najlepszy samochód w życiu. Szkoda, że przegapił szansę na noszenie w nim ascota (te ponoć nosił, jak wspomina bez zażenowania, na zabawy taneczne pod koniec lat 60-tych). Sygnetu niestety nigdy nie nosił, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.