Skocz do zawartości

Jak wpłynie ACTA na forum, blogi i na rynek mody


Tabletka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w związku z ACTA - koniec wklejaniem zdjęć na forum i blogi z innych stron internetowych - to jest szerzenie piractwa. Linki do youtuba do reportaży które ktoś, kiedyś zrobił - to też szerzenie piractwa. Przykro mi, jeżeli chcecie sobie w przyszłości zachować to forum to najlepiej już teraz skasować prewencyjnie wszystkie zdjęcia.

Teraz będziemy musieli opisywać co nas zainteresowało podobnie jak to robią kobiety (No, wiesz ... taka rozkloszowana z kwiatkiem przy kolanie i tutaj przyszczypnięta)

Projekty ubrań wydrukowane z internetu i pokazane krawcowi do skopiowania to problem zarówno dla krawca jak i dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najbardziej szkoda mi Ilustracji klasycznej męskiej elegancji. ;)

Pozdrawiam, Dr

Mi szkoda "Przewodnika miejskiego", przecież trzeba będzie usunąć wszystkie nazwiska/nazwy zakładów krawieckich!

A to z jakiego powodu?

No i nie jest mi szkoda "stylistycznych koszmarów i podobnych tematów. Ilustracji żal :cry:

ps. próba ograniczenia podróbek na rynku mody byłaby dużym plusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. próba ograniczenia podróbek na rynku mody byłaby dużym plusem

Była już nawet o tym dyskusja, ale okazało się że większości forumowiczów nie podobają się metody używane w celach wyegzekwowania prawa (mowa tutaj oczywiście o krajach gdzie istnieją stosowne regulacje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że wklejanie zdjęć które ktoś zrobił, z produktem który jest przypisany do strony producenta jest legalne? Będzie legalne?

A powinno być, jeżeli nie ma źródła? Z całego forum zostaną jedynie zdjęcia Uxkull'a, który dba o należyte podlinkowanie i opisanie każdej zamieszczanej grafiki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już nawet o tym dyskusja, ale okazało się że większości forumowiczów nie podobają się metody używane w celach wyegzekwowania prawa (mowa tutaj oczywiście o krajach gdzie istnieją stosowne regulacje).

Większości ludzi nie podobają się totalitarne zapędy ich rządów i przedkładanie interesów wielkich korporacji nad wolność zwykłych obywateli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, że wklejanie zdjęć które ktoś zrobił, z produktem który jest przypisany do strony producenta jest legalne? Będzie legalne?

A powinno być, jeżeli nie ma źródła? Z całego forum zostaną jedynie zdjęcia Uxkull'a, który dba o należyte podlinkowanie i opisanie każdej zamieszczanej grafiki. :)

To nie ma znaczenia czy zamieścisz link do strony i opiszesz zdjęcie. Kolega (zawodowy fotografik) uświadomił mi, że za zamieszczenie zdjęcia należy się kasa dla właściciela praw do zdjęcia.

Tak i to jest podejście merkantylne które jest szczególnie charakterystyczne dla korporacji wszelkiej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj proszę swojego kolegi co będzie jak zrobię zdjęcie jakiegoś zdjęcia i dopiero wtedy je zamieszczę...

Można jeszcze skserować tę fotografię fotografii i zeskanować ją na dysk, po czym zuploadować tutaj.

A korporacje? Cóż, firma istnieje dla generowania zysku. Ja też nie chodzę do pracy z czystej przyjemności, chociaż oczywiście przyjemne momenty też się zdarzają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune, pamiętam tę dyskusję i podtrzymuję swoje zdanie, ale przeczytałem ACTA i jestem jak najbardziej za jej wprowadzeniem, zwłaszcza iż nie uderza ona w użytkowników podrobionych towarów i nielegalnie rozpowszechnionych utworów, a w osoby, które te prawa naruszają. Najgorsze jest to, że ludzie twierdzą, że ACTA pozwoli na wprowadzanie cenzury, inwigilacji itp. Te wszystkie komentarze na FB "Komentarz usunięty przez ACTA", jakby to była jakaś policja myśli. Zbiorowa paranoja jak w czasach ptasiej grypy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj proszę swojego kolegi co będzie jak zrobię zdjęcie jakiegoś zdjęcia i dopiero wtedy je zamieszczę...

Można jeszcze skserować tę fotografię fotografii i zeskanować ją na dysk, po czym zuploadować tutaj.
Same shit. Ja tam nikomu w papiery zaglądał nie będę, ale przypuszczam, że w ciągu 2-3 lat 90% zdjęć zamieszczonych na tym forum zostanie usunięta. I ACTA nie ma tutaj nic do rzeczy (bo w ogóle niewiele ma ona do rzeczy w UE).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj proszę swojego kolegi co będzie jak zrobię zdjęcie jakiegoś zdjęcia i dopiero wtedy je zamieszczę...

Można jeszcze skserować tę fotografię fotografii i zeskanować ją na dysk, po czym zuploadować tutaj.
Same shit. Ja tam nikomu w papiery zaglądał nie będę, ale przypuszczam, że w ciągu 2-3 lat 90% zdjęć zamieszczonych na tym forum zostanie usunięta.
A może nawet i wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same shit. Ja tam nikomu w papiery zaglądał nie będę, ale przypuszczam, że w ciągu 2-3 lat 90% zdjęć zamieszczonych na tym forum zostanie usunięta.

A może nawet i wcześniej.
Doprecyzuję. W podanym terminie prawdopodobnie znikną z woli uprawnionych, wcześniej mogą zniknąć z woli korzystających.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że producentowi butów nie podoba się jakaś recenzja jego wyrobu, zamieszczona na naszym forum. W takim przypadku ACTA pozwoli na to, by ten producent powołał się na jakieś rzekome złamanie jego praw, np. że na forum zamieszczono jakieś jego zdjęcie, i wtedy dostawca internetu będzie zobowiązany odciąć cały serwis. Dopiero później ewentualnie rozpatrzy to sąd. Smutne, ale prawdziwe. Jak to zmieni Internet? Nie mam pojęcia, ale na pewno mocno zmieni. Dokładnie dlatego firmy za tą regulacją lobbowały, a konsumenci protestowali... Po prostu ustawa zaknebluje konsumentom usta. W praktyce właściciele forów będą musieli posłusznie cenzurować je zgodnie z wytycznymi producentów dyskutowanych tam produktów - w przeciwnym razie pójdzie donos, że nie zareagowali na złamanie praw autorskich, i całe forum zostaje odcięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.