Skocz do zawartości

Bespoke.pl X-mas Party 2011/ Środa 21.12; 19:00 Żytnia 64


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Króla trzeba co by dupy skopał, bo szlachta się pieni przy każdej możliwej okazji. :twisted:

W tym kraju od 400 lat nie było króla, co by szlachcie dupy kopał.

Tak gwoli ścisłości to Aleksander III Romanow był cesarzem rosyjskim i królem Polski w latach 1881-1894. Szlachta "na wakacjach", a olbrzymie rynki zbytu należały do trzech łódzkich "królów bawełny" Izraela Poznańskiego, Ludwika Geyera i Karola Scheiblera. Zachęcam do lektury "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta. O przygodzie polskiego noblisty z krawiectwem pisałem już kiedyś na tym forum: viewtopic.php?f=1&t=799&p=18181&hilit=Reymonta#p18181

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po dziś dzień pałac Izraela Poznańskiego robi wrażenie, a jaki ma monumentalny grobowiec-mauzoleum na Cmentarzu Żydowskim w Łodzi na Bałutach...Polecam każdemu wizytę. Szczególnie warszawiakom, bo blisko a naprawdę warto. Sam cmentarz to jedno z magicznych miejsc w Polsce. Nie ma drugiego takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króla trzeba co by dupy skopał, bo szlachta się pieni przy każdej możliwej okazji. :twisted:

W tym kraju od 400 lat nie było króla, co by szlachcie dupy kopał.

Tak gwoli ścisłości to Aleksander III Romanow był cesarzem rosyjskim i królem Polski w latach 1881-1894. Szlachta "na wakacjach", a olbrzymie rynki zbytu należały do trzech łódzkich "królów bawełny" Izraela Poznańskiego, Ludwika Geyera i Karola Scheiblera. Zachęcam do lektury "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta. O przygodzie polskiego noblisty z krawiectwem pisałem już kiedyś na tym forum: http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f ... nta#p18181

Ja jestem z Wielkopolski, dla mnie Królestwo Polskie to nie jest "ten kraj".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Wielkopolski, dla mnie Królestwo Polskie to nie jest "ten kraj".

A w Krakowie panował w latach 1848-1916 Franciszek Józef I z Bożej Łaski cesarz Austrii, apostolski król Węgier, król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Ilyrii, król Jerozolimy etc, etc... arcyksiążę Austrii, wielki książę Toskanii i Krakowa (ciach) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości to Aleksander III Romanow był cesarzem rosyjskim i królem Polski w latach 1881-1894. Szlachta "na wakacjach", a olbrzymie rynki zbytu należały do trzech łódzkich "królów bawełny" Izraela Poznańskiego, Ludwika Geyera i Karola Scheiblera. Zachęcam do lektury "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta. O przygodzie polskiego noblisty z krawiectwem pisałem już kiedyś na tym forum: http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f ... nta#p18181

Ja jestem z Wielkopolski, dla mnie Królestwo Polskie to nie jest "ten kraj".

Bismarck by się na pewno z Tobą zgodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rezerwację 21 grudnia od godziny 19:00 w Pasji Smaku. Temat daty i miejsca spotkania uważam więc za zamknięty.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z Warszawy i mogące w tym terminie stawić się na spotkaniu w Warszawie do udziału w forumowej wigilii. Bez względu na forumowy staż i bezsensowność forumowego nicka, wszystkie osoby są mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rezerwację 21 grudnia od godziny 19:00 w Pasji Smaku. Temat daty i miejsca spotkania uważam więc za zamknięty.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z Warszawy i mogące w tym terminie stawić się na spotkaniu w Warszawie do udziału w forumowej wigilii. Bez względu na forumowy staż i bezsensowność forumowego nicka, wszystkie osoby są mile widziane.

Super! Ja na pewno będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rezerwację 21 grudnia od godziny 19:00 w Pasji Smaku. Temat daty i miejsca spotkania uważam więc za zamknięty.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z Warszawy i mogące w tym terminie stawić się na spotkaniu w Warszawie do udziału w forumowej wigilii. Bez względu na forumowy staż i bezsensowność forumowego nicka, wszystkie osoby są mile widziane.

To i ja przyjdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady – od 19 będę już w Trójmieście...

Czekamy zatem na resztę zgłoszeń od tych, których nie będzie.
Akurat to dość stary, angielski dowcip z serii - "dzień dobry Lordzie Brown, przyszedłem, odpowiadając na Pana ogłoszenie w gazecie, że nie wezmę udziału w Pana ekspedycji" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.