Skocz do zawartości

Męskie buty na podwyższonym obcasie


rybak80

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie, jak w takich butach rozwiązana jest kwestia pięty. Tzn. czy wyższy stan buta w tym miejscu nie jest osiągany kosztem wysokości, do której noga zagłębia się w but.

W tego typu butach stosuje się albo drut usztywniający albo tzw. kostkę, która jest na stałe wszyta w podszewkę. Ponieważ wypełnienie idzie po zewnętrznej kuli pięty, która nie jest płaska (linia nie jest pionowa), to wówczas efekt wizualny podniesienia jest mniej widoczny z bliska. W pokazywanych butach wykonanych w technologii Flex (link od Saphir'a), podwyższenie jest odczuwalne dla użytkownika i może być porównane do efektu łódkowatej podeszwy (np. kiedy nieodpowiednio podzelujemy buty).
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch ostatnich zdjęciach od Shapira (str. 3 tego wątku) kula pięty wygląda na nienaturalnie wysoką, tzn. szew zapiętkowy jest wygięty w długi łuk (pomijam przydotę kopyta samego w sobie). Na zdjęciach od static87 (statica87?) wrażenie proporcji jest znacznie lepsze.

Pytanie jeszcze jak tak drastyczna ingerencja w proporcje buta ma się do proporcji noszącego, ale to już jest pewnie zmienne osobniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Forumowicze, Chciałam Was ostrzec przed jedną z firm sprzedającą w Polsce podwyższające buty dla mężczyzn MARIO MORONTI. To są OSZUŚCI I NACIĄGACZE. Zamówiliśmy 2 pary butów od razu zaznaczając, że jedną z nich (tą mniej wygodną) zamierzamy odesłać niestety zwrot nie był możliwy wbrew temu, co napisane było w regulaminie zwrotów. Dodatkowo mimo, ze w regulaminie sklepu była informacja, iż Sprzedawca pokrywa koszty przesyłki, do faktury została doliczona kwota 12 zł. Po naszej interwencji w tym zakresie regulamin sklepu został ZMIENIONY!! Teraz pojawił się zapis, ze przesyłka kosztuje 12 zł. Bezczelność i chamstwo!! Serdecznie NIE POLECAM ZAKUPÓW W TYM SKLEPIE!!!!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagroź im sądem powołując się na ustawę o sprzedaży konsumenckiej - przy zakupach na odległość od osób prowadzących działalność gospodarczą konsumentom zawsze przysługuje prawo do zwrotu towaru i nie zależy to od widzimisię sprzedawcy.

Nie chcę wprowadzać w błąd co do skuteczności samej procedury, ale czy nie lepiej najpierw pomyśleć nad skorzystaniem z "miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów".

Myślę że sprzedawca który "kantuje" na kilka procent wartości zamówienia, robi to z premedytacją i najprawdopodobniej jest już mentalnie przygotowany na straszenie sądem, gdyż wie że mało kto się na to zdecyduje(nie twierdzę że tak jest w tym konkretnym przypadku ale niestety czasem się tak zdarza).

BTW zastanawiam się teoretycznie czy jest sens noszenia butów z ukrytym a wysokim obcasem niejako dorywczo(tzn. dla jednej pary), różnice kilku centymetrów in-minus przy kolejnym spotkaniu może zapaść w pamięć, nie mówiąc już nawet o starych znajomych których nie widzieliśmy pewien czas(a którzy mogę nam zazdrościć tego że rośniemy na starość).

P.S.:Kiedyś przez chwilę w zamówionych w ciemno butach miałem może centymetrową wkładkę pod piętą co w połączeniu z normalnym obcasem dodało mi minimalnie wzrostu(tzn. bardziej niż zwykle w butach) i powiem szczerze że już przy tak mikrym efekcie było to intrygujące uczucie, więc szczerze mówiąc jakbym miał zbędne fundusze to nabyłbym takie buty dla(niesmacznego) żartu i w celu zbierania egzotycznych doznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Z kolei John Wayne często rozmawiał z ludźmi stojącymi na schodach, więc jak widać zbyt duży wzrost też może być problemem realizacyjnym.

A z ludzi znanych na co dzień w "wysokich" butach na co dzień chodzi Jerzy Petersburski Jr, z tym że na tyle skrzętnie to ukrywa że w sieci zdjęcia całej jego sylwetki trudno uświadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołączona grafika

jeśli mowa o ciekawych butach, to pokaże Wam co mnie ostatnio zaskoczyło - męskie buty podwyższające, które dodają niskim mężczyznom nawet 7 cm! (te na zdj są z Conhpolu).

Okazuje się, że mężczyźni także mogą korygować swój wzrost ;)

Jak dla mnie super, bo sam jestem nie najwyższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert555 - "ciekawe" to zdecydowanie zbyt eufemistyczne określenie.

Jak ktoś może zaprojektować coś takiego, odejść o trzy kroki od deski kreślarskiej, zmrużyć oczy i wyszeptać do siebie - "taaak...wyszło mi...dokładnie to chciałem zaprojektować...piękne!".

Propozycja zdecydowanie do odpowiedniego działu w sali klubowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście właśnie o kontekst denimu mi chodzi, wiadomym jest, że do bardziej eleganckiego i oficjalnego stroju się nie nadają ale właśnie w wyżej wspomnianym zestawie moim zdaniem prezentują się nieźle podobnie jak wspomniane wcześniej niektóre modele red winga (np Iron Ranger) lub chociażby service boots

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.