Skocz do zawartości

Męskie buty na podwyższonym obcasie


rybak80

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie super, bo sam jestem nie najwyższy...

Nie idź tą drogą, polub swój wzrost.

Kiedyś wyczytałem że ponad 50% mężczyzn ma kompleksy z powodu swojego wzrostu ;)

To tak jak z łysieniem. Jednak to nie powód, żeby robić sobie "zaczeskę" lub kupować buty na podwyższonych obcasach. Tym mankamentom trzeba sprostać akceptując je... i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Miedwiediew jest stosunkowo niski - w zależności od źródeł podaje się od 161 do 166 cm wzrostu, choć najbardziej chyba odpowiadające rzeczywistości jest to, co miał kiedyś w dowodzie, czyli 163 cm. O jego podwyższanych butach po raz pierwszy głośno zrobiło się chyba w kontekście jego spotkania ze Scharzeneggerem w czerwcu 2010 roku. Akurat w jego przypadku ogólny wizerunek jest ważniejszy, niż to, czy kogoś śmieszą jego buty, czy nie. Zresztą biorąc pod uwagę jakimi możliwościami dysponuje, to wolę, żeby swój kompleks niskiego wzrostu leczył nieortodoksyjnym obuwiem, niż w jakiś inny sposób - np. pozbywając się z otoczenia ludzi wyższego wzrostu (a historia zna takie przypadki). 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku polityków bardziej niż o samoakceptację chodzi o wizerunek:

- w oczach elektoratu (vide niski Sarkozy na tle Bruni)

- w oczach rywala (vide Miedwiediew na tle kogokolwiek - jest to wręcz pozycja negocjacyjna, więc trudno się dziwić, że o nią dba).

 

Samoakceptację poprawiają sobie w zaciszu, bez kamer, i wolę nawet nie myśleć, co wtedy robią,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years later...

Researchując temat butów na podwyższeniu, odwiedziłem niedawno salon Betelli na Wilanowie. Miła pani opowiedziała mi, że firma kilka lat temu została odsprzedana z długami i na krawędzi bankructwa, a wtedy uderzył Covid.

Pośród butów o wątpliwym ("modowym") designie znajdują się dość ładne, klasyczne sztuki, takie jak monki poniżej. Firma żyje butami wizytowymi na śluby, które wyglądają nawet w porządku. Niestety, na innych modelach dopatrzyłem się niedoróbek: para botków była wykonana z kawałków skóry o różnych (losowych) odcieniach, a pętelka z tyłu (o rozmiar za dużych) szybletów była zupełnie niefunkcjonalna. Sprawia to wrażenie słabej kontroli jakości. Pani obiecała, że przyjrzy się tym niedoróbkom i odezwie do (polskiej) fabryki, która im to robi. Trzeba przyznać, że buty są wygodne, można w nich bez problemu biegać, a nawet tańczyć. Delikatnie uniesiona pięta nie stanowi problemu.

A Wy czy macie do polecenia jakieś firmy (zwłaszcza zagraniczne), które aktualnie robią dobre elevator shoes / boots?


image.thumb.png.848074bd585c1fb437833a979bcdaffa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J. Wole napisał:

Przecież jeżeli nie nosisz szerokich i nieco dłuższych nogawic, to podwyższenie nawet dla niewprawnego oka jest od razu widoczne, bo kostka jest nienaturalnie wysoko względem podeszwy buta.

Nigdy jeszcze nie spotkałem człowieka, który poznając mnie, nachyliłby się i uważnie analizował pozycję moich kostek w bucie. Ale może to dlatego, że nie poznałem Ciebie. 😉

Cytat

Bierz pod uwagę, że nosząc takie buty możesz się spotkać z zaczepkami gejów, bo w ich kodzie modowym (podobnie jak kolczyki, ostatnio loczki na grzywce czy czarne skórzane kurtki typu US Police) to się właśnie mieści.

Skąd pomysł, że to dla mnie minus? 😉 Może sam jestem amatorem fallusa? Nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2/8/2024 o 5:53 PM, J. Wole napisał:

Nie trzeba tego aż analizować. To jest automatyczne, tak jak widzisz dziewczynę w trampkach na koturnie ukrytej w materiałowej cholewce buta, to mimo że nie widzisz tej koturny, wiesz, że ona tam jest.

Nie wiem, po co Ci takie buty, skoro na zdjęciu nie wyglądasz na osobnika nikczemnego wzrostu. Ile masz wzrostu w butach podwyższanych i kapeluszu?

Szczerze mówiąc to koturny też chyba nigdy w życiu nie zauważyłem, nie przyglądając się wprost butom. Ale jestem autystyczny, więc często umykają mi takie szczegóły. Już testowałem wkładki podwyższające na jednym wydarzeniu grupowym i nikt nie zauważył — nawet mój 10-letni przyjaciel nie zwrócił uwagi, że nagle jestem od niego wyższy, chociaż zawsze byliśmy podobnego wzrostu. 😂

Myślę, że dandysi przeceniają perceptywność ludzi. Nosiłem przez kilka lat na ręku niedziałające zegarki kupione za parę zł na Allegro. Na pierwszy rzut oka wyglądały luksusowo, ludzie kilka razy prawili komplementy. Nikt nigdy nie zwrócił uwagi na to, że wskazówki się nie ruszają, a na tarczy jest nieprawidłowa godzina. 😂

Kapelusz nie dodaje mi za bardzo wzrostu, bo mam podłużną głowę, więc nie chcę jej jeszcze bardziej wydłużać. Bez kapelusza i butów mam ~171 cm. Nie jest tragicznie, ale spodobało mi się patrzeć na świat z tych kilku centymetrów wyżej. ;-)

Zrobiłem w międzyczasie niewielki research marek i dostawców, u których można dostać takie buty. Oto one — dla przyszłych czytelników tematu:

  1. Betelli (zrecenzowane wyżej)
  2. Cohnpol (Konopka Shoes)
  3. Tall Men Shoes — amerykański sklep z wieloma markami
  4. Ailishabroy
  5. Calden
  6. Calto
  7. Toto
  8. Tallerly
  9. Don's Footwear — buty MTO (customizable)
  10. Locaka
  11. Calzorelia Leopardi — wygląda na stary sklep
  12. Chamaripa Shoes
  13. Jennen Shoes
  14. Guido Maggi — luksusowe i drogie, zaczynają się od ~500 euro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.