Skocz do zawartości

Męskie buty na podwyższonym obcasie


rybak80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników

Mam pytanie, czy ktoś wie może czy w Polsce (internet, sklepy itd.) można nabyć męskie obuwie na podwyższonym obcasie? Ostatnio takie buty nosi premier Francji. Trochę szukałem i jak na razie nie znalazłem. Jakieś wysokie lub szpile odpadają. Chodzi mi o coś w tym stylu ale nie od Dior:

post-2427-13658921129966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek wysoki, kompletnie nie rozumiejący problemów niższych wzrostem ludzi, uważam, że tylko kobiety chodzą na podwyższonym obcasie (i prezydent Francji) ;)

Jestem niski i też nie noszę butów na wysokim obcasie. Kolega się zapytał i wypada mu udzielić odpowiedzi. Nie wiem jakie motywy kierują kolegą, który zadał pytanie. I one mnie nie interesują. Mogę mu poradzić lub nie. Uważam jednak, że takie uwagi jak powyższa po prostu nieprzystoją :evil:

edit: korekta

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niski i też nie noszę butów na wysokim obcasie. Kolega się zapytał i wypada mu udzielić odpowiedzi. Nie wiem jakie motywy kierują kolegą, który zadał pytanie. I one mnie nie interesują. Mogę mu poradzić lub nie. Uważam jednak, że takie uwagi jak powyższa po prostu nieprzystoją :evil:

edit: korekta

Przepraszam, może rzeczywiście zbyt szczerze i prostolinijnie wyraziłem swoją opinię o tego typu butach nic nie wnosząc do tematu, gdzie "takie coś" można zakupić (od czego jednak odwodzę autora, ale może ma w tym jakiś wyższy cel) ;)

Ale jeżeli mnie pamięć nie myli, to coś w ten deseń można zakupić w sklepie z butami z westernu, znajdującego się obok Duranca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich butów nie zamierzam nosić na codzień, chcę je wypróbować na specjalne okazje (ślub, przyjęcia okolicznościowe). Mam dziewczynę równego wzrostu i chciałbym od czasu do czasu być ciut wyższy od niej lub przynajmniej nie niższy gdy założy obcasy. Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość. Może się to nie podobać, nie pytam jednak o opinię dlaczego takie buty i co o nich sądzicie, nikomu też ich nie wkładam na nogi, jedynie chcę się dowiedzieć czy można w Polsce nabyć takie buty.

Krzysiek_W proszę o namiar email na PW, mam chyba wyłączone wysłanie prywatnych wiadomości, bo nie umiem ich wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają o tyle rację, że buty na tak wysokim obcasie mogą być obiektem żartów - i jeśli nie jesteś twardy, to może być przykro. Jest możliwy kompromis - wybór butów z naturalnie dość wysokim obcasem, a następnie ich podklejenie (podeszwa+obcas). Ile gumy można podkleić na obcasie, aby to nadal wyglądało naturalnie - zależy od wielkości butów, grubości podeszwy, proporcji. W moich wiedenkach Rossini obcas ma 3 cm i pewnie dałoby się dołożyć 0,5-1 cm. Dodatkowe 4 cm to już sporo. Trzewiki dają tutaj większe pole do popisu, ale w butach eleganckich jest trudniej. Do tego wysoka fryzura (jeśli są warunki i lubisz) i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników

Mam pytanie, czy ktoś wie może czy w Polsce (internet, sklepy itd.) można nabyć męskie obuwie na podwyższonym obcasie? Ostatnio takie buty nosi premier Francji. Trochę szukałem i jak na razie nie znalazłem. Jakieś wysokie lub szpile odpadają. Chodzi mi o coś w tym stylu ale nie od Dior:

Mężczyzna w butach na 6,5 cm obcasie będzie wyglądał komicznie. Moim zdaniem jeśli ktoś chce sobie dodać wzrostu to maximum dla obcasu będzie 5 cm, właśnie takiej wysokości nosi Sarkozy, tylko że on ma buty szyte na miarę. Więc nie zostaje Panu nic innego jak obuwnicze bespoke, naprawdę nie znam żadnego producenta który robiłby buty RTW z tak wysokim obcasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą ze znajomym, który twierdzi, że w takich wyższych obcasach lubują się niektórzy latynosi. Podobno Argentyńczycy w tym przodują. Nie wiem, czy to prawda, opieram się na jedynie jego opinii. Ale jeśli to prawda to może poszukaj tam. Przy okazji może to być podróż życia :-):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą ze znajomym, który twierdzi, że w takich wyższych obcasach lubują się niektórzy latynosi. Podobno Argentyńczycy w tym przodują. Nie wiem, czy to prawda, opieram się na jedynie jego opinii. Ale jeśli to prawda to może poszukaj tam. Przy okazji może to być podróż życia :-):D

Musiałby się udać do Peru ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że możemy mieć aż dwa słońca. :lol:

edit: oczywiście, te żarty nie mają charakteru osobistych wycieczek, są jedynie przejawem chorobliwego zainteresowania polityką. Jednocześnie pragniemy stwierdzić, że nie są to też żarty z kierownictwa naszego państwa. Są przejawem naszej skrajnej nieodpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: W tekście są pewne nieścisłości raz ma masę wielkości 15, a raz 20 słońc. Niby tylko 25 proc. ale to dużo. Ale i tak jest szansa, że zaoszczędzimy na żarówkach, więc kryzys pokonany w podskokach. Co 2 słońca to niejedno. :idea: Tyle co ma Betelgeza do Peru :!::?:

edit: no i do butów na podwyższonym obcasie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna w butach na 6,5 cm obcasie będzie wyglądał komicznie. Moim zdaniem jeśli ktoś chce sobie dodać wzrostu to maximum dla obcasu będzie 5 cm, właśnie takiej wysokości nosi Sarkozy, tylko że on ma buty szyte na miarę. Więc nie zostaje Panu nic innego jak obuwnicze bespoke, naprawdę nie znam żadnego producenta który robiłby buty RTW z tak wysokim obcasem.

Spokojnie mogą być 3,5-5 cm obcas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz kupić buty z wysokim obcasem tylko dla podwyższenia wzrostu, a nie dla ich wyglądu, to myślę elevator shoes Ci się spodobają. Nie używałem - więc nic o nich nie wiem i w niczym nie pomogę.

Przykładowo

Dołączona grafika

http://www.calzoleriastizza.it/dettagli ... dello=1389 (+7 cm)

Dołączona grafika

http://www.calzoleriastizza.it/dettagli ... dello=1391 (+7 cm)

Dołączona grafika

http://www.calzoleriastizza.it/dettagli ... dello=1388 (+7 cm)

Tu reszta:

http://www.calzoleriastizza.it/classico ... nterattiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.