Skocz do zawartości

Ilustracje klasycznej męskiej elegancji


kset

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę moderatora o reakcję. Nie jest to wątek na temat dyskusji o prawach autorskich i zaśmieca świetny wpis. Czy Polacy zawsze muszą szukać dziury w całym? Jak Rejtan bronić praw autorskich zmarłych artystów? Nie sądzę żeby autorzy ilustracji mieli cokolwiek przeciwko. Narzekając będziemy torpedować takie przedsięwzięcia i na forum będą rządzić łowcy okazji.

Jestem za przerwaniem tej dyskusji w tym wątku. Ponieważ wątek praw autorskich w necie co jakiś czas wraca na forum wydaje mi sie, że dobrze byłoby przenieść do nowego wątku, do którego trafiły by takie sprawy w przypadku wątpliwości. A i w całości byłyby użyteczne dla członków forum. Decyzja w gestii Moderatorów. W razie usunięcie ten wpis, bo nie chcę w tym fajnym temacie robić OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ostatnich postow 'on topic', to ja raczej mam wrazenie, ze rysowane postacie, by osiagnac taka szerokosc nogi/nogawki i niektorych innych elementow, musialy by byc juz pod solidnym nadzorem lekarskim ze wzgledu na anoreksje ;)

Dokładnie. Rzecz nie w ich wzroście, tylko nieproporcjonalnej szczupłości. Przecież te postacie nie mają ud! Jeszcze bardziej nienaturalnie wyglądają ramiona. Ja rozumiem, że były one mocno poszerzane, ale żeby osiągnąć efekt ze zdjęć, trzeba być atletą. I nie jest to kwestia wyłącznie estetyczna, bo przekłada się na krój. Na szerokiej piersi łatwiej zmieścić i szeroką klapę, i brustaszę. Przy wąskich biodrach można uszyć marynarkę bez szliców i nie będzie się wyglądać jak beczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem szyć garnitur na kogoś o dobrej sylwetce, sztuka zaczyna się tam, gdzie klienci mają daleką sylwetkę od ideału. Wystarczy spojrzeć na pokazy mody, komu by się chciało podchodzić do sprawy bardziej profesjonalnie i projektować ubrania na zwykłych ludzi? Podobnie z ilustracjami, o ile bardziej wszyscy się nimi zachwycają, gdy prezentują wręcz przejaskrawione proporcje, niż gdyby miały to być realne sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia tylko taka koledzy, ze te zdjecia maja w mojej opinii dosyc jasny cel, pokazac na 'rysowanym modelu' jak dany fason ubrania szeroko bardzo pojety, bedzie wygladal.

i o ile kwestia koloru, ilosci guzikow etc jest dosyc latwa do zobacenia, to sila rzeczy traci sie te kwestie duzo trudniejsze do uzyskania w rzeczywistosci jak satysfakcjonujacy kroj.

czyli czysto pogladowo sprawdzaja sie rysunki bardzo ladnie, ale nie liczac koloro czy faktury ogolnie, ich przelozenie na rzeczywistossc jest conajmniej malo miarodajne. ale to nie wplywa oczywiscie na ich ogolna 'rysunkowa' przydatnosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba wrócić do ilustracji.

Przed chwilą przez zupełny przypadek znalazłem coś flickrze, więc na świeżo pooglądajcie ze mną http://www.flickr.com/photos/christianmontone

post-400-13658921057472_thumb.jpg

Polecam też blog http://artskooldamage.blogspot.com/ jest tam sporo ilustracji w duchu 50 lat.

post-400-13658921102161_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslałem, że się podłącze pod temat. Jutro zamawiam swoje pierwsze spodnie na miarę i teraz mam co do nich ostatnie przemyślenia. Czy moglibyście mnie wesprzeć ilustracjami, a najlepiej zdjęciami spodni z podwyższonym stanem? Chciałbym mieć co pokazać krawcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslałem, że się podłącze pod temat. Jutro zamawiam swoje pierwsze spodnie na miarę i teraz mam co do nich ostatnie przemyślenia. Czy moglibyście mnie wesprzeć ilustracjami, a najlepiej zdjęciami spodni z podwyższonym stanem? Chciałbym mieć co pokazać krawcowi.

Marsjan wrzucał zdjęcia spodni szytych u S. Sekuły.

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=2&t=288&hilit=seku%C5%82a&start=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka lekcja historii: Genewa, 10 grudnia 1927 r. Podczas spotkania w obecności przedstawicieli największych państw Ligi Narodów, marszałek Piłsudski (pierwszy z prawej) zwrócił się do premiera Litwy Augustinasa Voldemarasa (pierwszy z lewej) podniesionym głosem i bijąc pięścią w stół z pytaniem: – Czy jest pokój, czy wojna?! Voldemaras wybrał pokój, chociaż nie doszło do normalizacji stosunków. Piłsudski nadzwyczaj rzadko zamieniał mundur na cywilne ubranie, ale to spotkanie było jednym z nielicznych wyjątków.

Podstawowa literatura: Stanisław Sierpowski, Piłsudski w Genewie. Dyplomatyczne spory o Wilno w roku 1927 (Prace Instytutu Zachodniego 53), Poznań 1990.

Wersja cyfrowa książki pod tym linkiem: http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... ublication

Ilustracja została wykonana w 2009 r. przez artystę plastyka Marka Szyszko, znawcę stroju i oręża. Więcej o liczbie i rozmieszczeniu guzików na mankietach marynarki wczoraj i dziś: viewtopic.php?f=10&t=1576

post-387-13658921103427_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szóste uzupełnienie do zbioru ilustracji klasycznej mody męskiej, zamieszczonego przez Dr. Kilroy'a na stronie pierwszej i drugiej tego tematu stanowi kontynuację scen zbiorowych:

Stroje formalne (mężczyzna pierwszy z lewej w żakiecie) oraz półformalne (mężczyzna drugi z lewej i pierwszy z prawej w strollerach), il. 19.

Stroje miejskie, il. 57.

c.d.n.

post-387-13658921107561_thumb.jpg

post-387-13658921107943_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej i drugiej stronie tego tematu znajduje się obecnie największy zbiór ilustracji klasycznej męskiej elegancji z AA / Esky, dostępny w Internecie. Pierwsza ilustracja w tym poście pochodzi ze zbioru Dr. Kilroy'a, stroje nieformalne pozamiejskie, nr 25. Natomiast inna wersja kolorystyczna tej samej ilustracji została przeze mnie zapożyczona z blogu:

http://maxminimus.blogspot.com/2011/10/ ... llows.html

post-387-13658921111304_thumb.jpg

post-387-1365892111163_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroje półformalne i formalne zostały posegregowane ze względu na czas noszenia. Nie ma za co. :D

Pozdrawiam, Dr

PS Mamy 236 ilustracji, jeśli dobrze policzyłem. :)

Współpraca z Tobą przy tym niekomercyjnym projekcie i ogólnie dyskusja o strojach formalnych i tematach z nimi związanymi na tym forum, to dla mnie czysta przyjemność. W załączniku kolejne trzy ilustracje z mojego cyfrowego archiwum ilustracji Laurence'a Fellowsa dla AA / Esky.

post-387-13658921112809_thumb.jpg

post-387-13658921113207_thumb.jpg

post-387-13658921113437_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.