Skocz do zawartości

Ilustracje klasycznej męskiej elegancji


kset

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcący ostatni trafiłem na Berlin Bespoke Suits, a tam proszę bardzo coś bardzo fajnego w klimacie naszych forumowych poszukiwań:

http://www.berlin-bespoke-suits.com/catalogues.html

ze specjalną dedykacją dla Dr Kilroya

edit: klasyczne ubrania kobiece też na tej stronie http://www.berlin-bespoke-suits.com/femalShow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie obrazki i wydaje mi się, że przynajmniej części nie ma w Waszym zestawieniu. Proszę jednak kogoś o sprawdzenie bo mieni mi się już w oczach. :)

Bardzo możliwe, że ich nie ma, nie mówiliśmy, że mamy wszystko. ;) Pozwolisz, że dołączę Twoje uzupełnienie (tym samym musimy zaliczyć Cię do grona "nas", twórców zbioru ilustracji z AA/Esquire :) ).

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czytasz w moich myślach, właśnie szukałem ilustracji :D

To chyba najbardziej ekstremalna forma szerokich spodni.

A szarawary czy hajdawery (jesli to nie to samo?) choc one sa szersze w innym miejscu ;)
Najszersze nogawki - Hakama

Ale to też poza temat. To raczej ma charakter etnograficzny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogliby je nosić jacyś forumowi antykonformiści, jeśli takich mamy. ;)

Pozdrawiam, Dr

do konformistów raczej nie należę i nie kopiuję aktualnych bespoke'wych trendów :D

Kiedyś nie lubiłem szerokich nogawek, bo mi się kojarzyły ze spodniami "szwedami", a te kojarzyły mi się z kolei z gitowcami (l. 70.). Ale na początku lat 90. była moda na takie szerokie. Muszę przyznać, że z wysokim stanem są bardzo wygodne.

Takie szerokie spodnie nosiło się u mnie na wyspie w pierwszej połowie lat 70-tych. Nie były kojarzone z żadną subkulturą, a raczej były przejawem szpanu.

Zmiany postępowały stosunkowo szybko. Z wąskich spodni końca lat 60-tych przeszliśmy na coraz szersze dzwony, aby dojść do szwedów około 1973r. Najbardziej szpanerskie miały szerokość nogawki na dole 40cm i więcej. Pamiętam to dobrze jako, że były to czasy liceum. Zaczęła się rewolucja w muzyce. (Prawie)wszyscy byliśmy antykonformistami :lol:

Równolegle startowały dżinsy i włosy do ramion. Kolorystyka ubiorów była znacznie śmielsza, niż obserwuję to teraz.

Z tego wszystkiego, w swojej wynaturzonej formie przetrwały dżinsy. Moje pierwsze Lee kolorem i formą biły na głowę Levisy MT.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do konformistów raczej nie należę i nie kopiuję aktualnych bespoke'wych trendów :D

Powiedziałbym raczej, że jesteś nonkonformistą, chyba, że specjalnie wybierasz rozwiązania przeciwne do tych, które akurat należą do forumowych standardów. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do konformistów raczej nie należę i nie kopiuję aktualnych bespoke'wych trendów :D

Powiedziałbym raczej, że jesteś niekonformistą, chyba, że specjalnie wybierasz rozwiązania przeciwne do tych, które akurat należą do forumowych standardów. ;)

Pozdrawiam, Dr

Dr, chyba mnie o to nie posądzasz.

Przede wszystkim forumowe standardy w większości wzorców wg mojej skromnej opinii obejmują dość wąski zakres niezbyt przystający do mojej aktywności życiowej.

Trudno też jest podejrzewać, że codziennie wybieram i ubieram się w zestaw będący w opozycji do tego szacownego forum. Można tu znaleźć sporo ciekawych rzeczy, jednak nie jest to jedyny słuszny i obowiązujący powszechnie wzorzec.

I chyba wystarczy. Dziwnym trafem jestem ostatnio seryjnym producentem, lub powodem OT w najprzeróżniejszych tematach. Cierpliwość i wyrozumiałość moderatorów jest bezkresna, jednak nie jest nieograniczona. W końcu trafię na midnight blue, lub co gorsza czarna listę :roll:

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr, chyba mnie o to nie posądzasz.

/quote]Oczywiście, że nie. Jeśli chodzi o forumowe wzorce, to po głowie chodzą mi głównie szerokości nogawek spodni (które ja również preferuję szersze ;) ).

Pozdrawiam, Dr

Przytłaczająca większość zamieszczonych w tym temacie ilustracji obrazuje nogawki spodni szersze, niż zwyczajowe forumowe wzorce.

Do bardziej oficjalnych zestawów również preferuję szersze nogawki.

Do innych zastosowań nie mam mentalnych ograniczeń równie dobrze nogawki mogą być wyraźnie szerokie, lub bardzo wąskie. Wszystko zależy od kompozycji całości.

Z pewnością źle dobrany wykrój spodni może zepsuć każdy klasyczny zestaw. Wg mojej opinii jest to doskonale widoczne tutaj

źle dobrane spodnie dla prezydenta Busha poskutkowały kiepskim wyglądem całości. Niski stan spodni i niewłaściwa linia nogawek zmieniły całą resztę.

Klasyczne w swoim kroju spodnie księcia Filipa pozwoliły na harmonijny wygląd całości.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.