Skocz do zawartości

Ilustracje klasycznej męskiej elegancji


kset

Rekomendowane odpowiedzi

Bo George pod spodniami przy pasie po bokach nosi 2 kabury z coltami - stąd taki wygląd spodni ;)

PS nonkonformista ;)

Pomijając niski stan, spodnie są "skopane" od wysokości bioder w dół. Przy pasie to najwyżej paczkę prezerwatyw można schować :lol:

pozdr.Vslv

PS non - dzk b wiem :)antykonformista użyłem celowo i pogrubiłem, bo to nie to samo.

Cuś :lol: , jak nie komunista i antykomunista ;) nawiasem mówiąc, wydawało mi się, że do takich rozważań został założony odpowiedni temat :evil: (na mój wniosek zresztą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej ilustracje propozycji stylistycznych uwzględniających amerykańskie wojenne regulacje, które ograniczały zużycie materiałów.

1. W zakładzie produkcyjnym:

Pierwszy dżentelmen ubrany w brązowy szewiotowy garnitur z marynarką na trzy guziki oraz wąskimi spodniami bez manszetów. Do tego brązowy filcowy kapelusz z miękkim rondem, koszula w kolorze beżowym (? - ang. tan), niebiesko-brązowy krawat repp, irchowe rękawiczki i brązowe buty.

Mężczyzna numer dwa prezentuje prążkowany granatowy garnitur z wełny czesankowej. Krótka dwurzędowa marynarka i spodnie bez manszetów. Do tego kapelusz Homburg w kolorze granatowym, biała koszula z odczepianym kołnierzykiem, krawat w kratkę oraz czarne buty.

Płaszcz trzeciego z panów jest krótszy i węższy dołem niż to bywało przed oszczędnościami. Dodatkowo zrezygnowano z brustaszy.

post-175-13658921449235_thumb.jpg

2. Na balu charytatywnym United Service Organization

Model prezentuje jednorzędowy smoking w kolorze midnight blue, który został uznany jako odpowiedni strój wieczorowy przez przepisy. Do tego koszula z plisami, ciemnogranatowe spinki guzikowe, ciemnogranatowa kamizelka oraz ciemnogranatowa muszka. Strój uzupełnia ciemnogranatowy kapelusz Homburg oraz lakierki.

(pionowa linia to zagięcie strony, a nie tajemniczy kant na klapie ;) )

post-175-13658921449806_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto ciąg dalszy strojów z ponurych czasów wojny:

3. Przy drodze.

Cyklista ubrany w krótką tweedową marynarkę bez szliców i bez nakładanych kieszeni oraz w szare flanelowe spodnie bez manszetów. Na głowie brązowy kapelusz Mohawk, koszula z oksfordzkiej bawełny, krawat, kaszmirowy sweter oraz brązowe buty.

Jego towarzyszka prezentuje szarą sukienkę z lekkiej wełny.

post-175-13658921450371_thumb.jpg

4. Na przystanku autobusowym

Mężczyzna obok oficera nałożył na siebie płaszcz z przetworzonej bawełny, długi do kolan oraz niebieski wełniany szalik, filcowy kapelusz, garnitur w kratkę glen oraz brązowe buty.

Człowiek z cygarem z kolei ubrał płaszcz w kolorze granatowym, dwurzędowy, ale z mniejszymi niż zazwyczaj odstępami pomiędzy guzikami, granatowy garnitur w prążki oraz jedwabno-wiskozowy szalik, kapelusz i czarne buty.

post-175-13658921450844_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, oszczędzano wełnę na manszetach i zaszewkach, ale nie zrezygnowano z dwurzędowych marynarek i płaszczy?

Są wyrzeczenia do zaakceptowania i takie, których nikt poważnie nie potraktuje. To pokazuje jak poważna sprawa była elegancja. Dzisiaj w ramach ruchu pro ekologicznego tez namawia sie ludzi do częstszej jazdy rowerem lub komunikacja miejsk, a nie zupelnej rezygnacji z samochodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.