Skocz do zawartości

Ilustracje klasycznej męskiej elegancji


kset

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Spodobało mi się połączenie wzorów, a że ciężko to nazwać typowym zdjęciem, postanowiłem zamieścić w tym temacie.

Nie licząc oczywiście lamówek z materiału jak spodnie i kamizelka, to jednak takie zestawienie typowej kratki o szerokości jak kratka PoW jest moim zdaniem bardzo interesującym zabiegiem stylistycznym.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na pierwszej i drugiej stronie tego wątku pojawiły się już ilustracje włoskiej mody męskiej okresu powojennego, autorstwa Luigi Tarquiniego. Poniżej kolejna jego plansza z 1956 r. Zwraca uwagę klasyczna marynarka na trzy guziki wraz z kamizelką oraz spodnie bez mankietów: viewtopic.php?f=1&t=653&start=0

post-387-13658922065305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedna ilustracja włoskiego garnituru na trzy guziki z 1956 r. W latach 50. i 60. XX w. aż 80% garniturów było szytych przez krawców we Włoszech na miarę.

Użyłeś ciekawej składni - nie wiadomo, co chciałeś podkreślić ;) Czy to znaczy, że w tym czasie ze światowej produkcji 80% garniturów na miarę było szytych przez krawców we Włoszech, czy we Włoszech 80% garniturów było szytych na miarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedna ilustracja włoskiego garnituru na trzy guziki z 1956 r. W latach 50. i 60. XX w. aż 80% garniturów było szytych przez krawców we Włoszech na miarę.

Użyłeś ciekawej składni - nie wiadomo, co chciałeś podkreślić ;) Czy to znaczy, że w tym czasie ze światowej produkcji 80% garniturów na miarę było szytych przez krawców we Włoszech, czy we Włoszech 80% garniturów było szytych na miarę?

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Okoliczniki czasu i miejsca odnoszą się tylko do Włoch. W innym przypadku napisałbym: W latach 50. i 60. XX w. aż 80% światowego rynku garniturów na miarę było szytych przez krawców we Włoszech. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Capo dzięki wielkie za wklejenie bardzo ciekawych ilustracji z CCCP. :) Moim hitem jest marynarka typu Norfolk z krótkimi rekawami na planszy nr 5. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. No i te domowe stroje rodem z carskiej Rosji na planszy nr 8. Pod względem plastycznym ilustracje te są bardzo zachowawcze. Dostrzegam podobieństwa z ilustracjami mody męskiej z czasów Republiki Weimarskiej (1919-1933).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

W ubiegłym tygodniu do Biblioteki KUL trafił dar książek pewnego polonusa. W makulaturze chroniącej książki w paczkach znalazłem ciekawy katalog The Ben Silver Collection z 1992 r. W środku oferta (i jednocześnie wzory) krawatów regimentali poszczególnych uniwersytetów, pułków itp. do tego guziki z herbami do blezerów i naszywki do nich. Kilka zdjęć żeby pokazać co zdobyłem :)

edit: literówki

post-396-13658923246709_thumb.jpg

post-396-13658923247184_thumb.jpg

post-396-13658923247648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.