Skocz do zawartości

Pokrycie pastą zamszowych butów


Flors

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował zapastować zamszowe buty?

Jeżeli były przeprowadzone takie doświadczenia, to tutaj można przedstawić/opisać swoje próby.

Mam plan pokryć pastą moje chukka jak poniżej, ale nie jestem przekonany czy to jest dobry pomysł oraz czy uzyskam interesujący mnie efekt. Chciałbym zmienić je w gładkie buty oraz lekko zmienić ich kolor bez repatynacji. Kiedyś, dawno zaryzykowałem i zrobiłem coś takiego z trekingowym obuwiem - efekt był zadowalający (skóra mocno zbliżyła się do gładkiej/licowej).

Widziałem też zmianę jaką przeprowadził eye_lip woskiem:

viewtopic.php?f=9&t=608&start=30

Jeżeli mają Panowie jakieś doświadczenia to wszelkie uwagi mile widziane.

post-1703-13658920864591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune: jesienią bardziej praktyczna wydaje mi się skóra licowa z powodu: opadów, brudu na ulicach, łatwego utrzymania w czystości. Na zamszowych wszystko widać. Narzędzia - mała szczotka do pastowania. Środki - myślałem o paście do butów (może coś Saphir'a).

Proceleusmatyk: nie szarpnę się na golenie nowego obuwia, może kiedyś ;-)

Nie mówię, że zapastuję te buty, ale cały czas wydawało mi się, że jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune: jesienią bardziej praktyczna wydaje mi się skóra licowa z powodu: opadów, brudu na ulicach, łatwego utrzymania w czystości. Na zamszowych wszystko widać. Narzędzia - mała szczotka do pastowania. Środki - myślałem o paście do butów (może coś Saphir'a).

Moim zdaniem się mylisz, choć być może to zależy od umiejętności pielęgnacji skór nielicowych. Usunięcie zacieków solnych lub chemicznych ze skóry licowej, nawet przy użyciu najlepszych na rynku detergentów to koszmar - również zakładając prawidłowo zaimpregnowaną cholewkę. Natomiast w przypadku skóry zamszowej rzadko kiedy dochodzi do zabrudzenia osnowy, bowiem brudzi się przede wszystkim włos. Dobra impregnacja i konserwacja oraz czyszczenie (szczotkowanie) na bieżąco powodują, że dobrej jakości skóra zamszowa lub welurowa jest zdecydowanie bardziej żywotna w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych. Duże znaczenie ma tutaj jednak odpowiedni sposób przechowywania butów oraz znajomość zasad pielęgnacji.

Nie mówię, że zapastuję te buty, ale cały czas wydawało mi się, że jest to możliwe.

Jest to możliwe, ale technicznie trudne. Poza tym nie robi się tego przy użyciu zwykłej pasty do butów. Poza tym w temacie pisałeś o zmianie faktury skóry na gładką przy użyciu jedynie pasty, a to jest niemożliwe bez wcześniejszego odpowiedniego przygotowania obuwia do tego zabiegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 years later...

Wszędzie szukałem, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi więc po prostu spróbowałem "zapastować" czarne buty zamszowe. Wszelkie cudowne spraye zawiodły więc nie było wyboru. Buty wyglądały paskudnie a teraz ..... są cudne. Jak to zrobiłem Buty wyczyściłem wilgotną szmatką. Wysuszyłem. Przy pomocy szczoteczki do zamszu naniosłem "pastę" dwukrotnie. Potem dopieściłem kremem . Wszystkie substancje do nabycia w Rossmanie. Koszt ok 8 i 5 pln. Po tym zabiegu buty będą jeszcze służyć lata całe. To porządne buty z Otmętu, koszt ponad 200pln. Nie wiem jak zareaguje zamsz gorszej jakości ale ....próbujcie.

IMG_1345.JPG

IMG_1348.JPG

IMG_1349.JPG

IMG_1352.JPG

IMG_1353.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Thathco napisał:

Wszędzie szukałem, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi więc po prostu spróbowałem "zapastować" czarne buty zamszowe.

Efekt taki sam jak w "Kochaj albo rzuć" , gdy Pawlak z Kargulem zapastowali kabana próbując zamienić go w dzika... Ani to dzik ani kaban.. 

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thathco napisał:

Wszędzie szukałem, nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi więc po prostu spróbowałem "zapastować" czarne buty zamszowe. Wszelkie cudowne spraye zawiodły więc nie było wyboru. Buty wyglądały paskudnie a teraz ..... są cudne. (...)

To porządne buty z Otmętu, koszt ponad 200pln. Nie wiem jak zareaguje zamsz gorszej jakości ale ....próbujcie.

@Thathco wybacz, ale nie wyglądają cudnie, nie są to porządne buty i trudno będzie znaleźć zamsz gorszej jakości. 

Moim zdaniem, zniszczyłeś je. Jak widać, nie szukałeś wystarczająco dobrze, skoro nie zapytałeś na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.