Skocz do zawartości

Kurtki woskowane, olejaki - Barbour, Filson i inne.


Żorż Ponimirski

Rekomendowane odpowiedzi

@Żorż Ponimirski. Faktycznie, fajna "limitka" z ciekawymi rozwiązaniami (np. pałąk od wiadra zaszyty w kapturze, nic nie kapie i kaptur oczu nie zasłania), ale czy najwyższa jakość to nie wiem. To ten model:

durham.thumb.jpg.7b2eb2128fe1e3fb0604c64b89465c7e.jpg562999124_durham2.thumb.jpg.8fe87cbc590fd0342db38e861b35b8f9.jpg

 

Od czasów pewexowych Levisów chomikuję wszelkie tekturowe metki/reklamówki pożądanej garderoby z "zachodu". Taka młodzieńcza przypadłość wyniesiona z niezamożnego domu :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tanatos70 napisał:

@Żorż Ponimirski. Faktycznie, fajna "limitka" z ciekawymi rozwiązaniami (np. pałąk od wiadra zaszyty w kapturze, nic nie kapie i kaptur oczu nie zasłania), ale czy najwyższa jakość to nie wiem. To ten model:

 

To akurat standardowy ficzer w kapturach Barboura:

In mediumweight 6oz Thornproof waxed cotton, this oversized hood allows a hat to be worn underneath and features a brim wire for ultimate visibility. Designed to coordinate with Barbour Thornproof jackets.

Są też wersje bez druta, oczywiście.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artisan napisał:

Dzięki za fajne porównanie.  Super robota. Co do kaptura to ja mam dwie kurtki i w żadnej  nie ma tego udogodnienia.  Dlatego jestem zdziwiony,  że to zwykły patent  Barboura. 

Jest to standard w kapturach sprzedawanych oddzielnie. Najstarsze historycznie modele (Beaufort, Bedale, Northumbria) są sprzedawane bez kaptura, który musisz dokupić osobno, wybierając z kilku dostępnych modeli. I wtedy wybierasz, czy chcesz taki z drutem, czy bez druta, ale np. z dodatkowym pikowaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona doszła do słusznego wniosku, że jednak chciałaby posiadać kurtkę Barboura (choć wcześniej twierdziła że to śmierdzący drelich :)) Chyba przekonał ją nasz ostatni wspólny wyjazd, że te kurtki są jednak praktyczne i bardziej stylowe niż goretex. No i mam być może głupie pytanie. Czy dedykowane kaptury do kurtek w rozmiarach męskich  pasują również do rozmiarów damskich (chodzi mi o ten rozstaw nap do mocowania kaptura).  Małżonka zamierza w sumie używać kurtki bez kaptura (poza może ekstremalnymi sytuacjami) i dlatego nie widzimy za bardzo sensu w jego dokupywaniu. W razie gdyby zaszła prawdziwa konieczność to mógłbym udostępnić jej jeden ze swoich kapturów. W zasadzie pytanie kieruję głównie do kolegi @Velahrngdyż jak mi się wydaje wspominał o tym, że jego żona również  nosi Barboura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, artisan napisał:

Moja żona doszła do słusznego wniosku, że jednak chciałaby posiadać kurtkę Barboura (choć wcześniej twierdziła że to śmierdzący drelich :)) Chyba przekonał ją nasz ostatni wspólny wyjazd, że te kurtki są jednak praktyczne i bardziej stylowe niż goretex. No i mam być może głupie pytanie. Czy dedykowane kaptury do kurtek w rozmiarach męskich  pasują również do rozmiarów damskich (chodzi mi o ten rozstaw nap do mocowania kaptura).  Małżonka zamierza w sumie używać kurtki bez kaptura (poza może ekstremalnymi sytuacjami) i dlatego nie widzimy za bardzo sensu w jego dokupywaniu. W razie gdyby zaszła prawdziwa konieczność to mógłbym udostępnić jej jeden ze swoich kapturów. W zasadzie pytanie kieruję głównie do kolegi @Velahrngdyż jak mi się wydaje wspominał o tym, że jego żona również  nosi Barboura.

Tak, pasują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artisan, ja też przeciągnąłem żonę na ciemną stronę mocy i to dosłownie. W związku z tym, że ona nie lubi żadnego odcienia koloru zielonego to ma dwie czarne i jedną granatową. Moim zdaniem kobiety w barbourach czy to długich czy krótkich zazwyczaj wyglądają bardzo dobrze. Kobiece wersje są ładnie taliowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

@artisan, ja też przeciągnąłem żonę na ciemną stronę mocy i to dosłownie. W związku z tym, że ona nie lubi żadnego odcienia koloru zielonego to ma dwie czarne i jedną granatową. Moim zdaniem kobiety w barbourach czy to długich czy krótkich zazwyczaj wyglądają bardzo dobrze. Kobiece wersje są ładnie taliowane.

O to fajnie, ponieważ jedną z rzeczy które ją zniechecaly to obawy że kurtka będzie zbyt obszerna tak jak Beaufort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowały mnie dodatkowe zatrzaski w moim nowym, wyżej wzmiankowanym,  Belstaffie (w tej starej mam dodatkowy zamek błyskawiczny). Jak słusznie domniemywałem, służą one do podpięcia dodatkowej warstwy ocieplającej nie dostarczanej w komplecie (w tej rasowej motocyklowej była). Udało mi się dociec, która będzie pasowała i nawet znalazłem taką w odpowiednim kolorze i rozmiarze choć łatwo nie było :). Generalnie fajne rozwiązanie i sprawdza się też jako niezależny ocieplacz/kamizelka. Minusem jest koszmarna cena jaką Belstaff życzy sobie za tą nylonową pierdółkę (swoją udało mi się kupić odrobinę taniej na Zalando). Poza tym jesteśmy z kotem zadowoleni:

11.thumb.jpg.0babf33a801ab05a2997512009ecf863.jpg12.jpg.4bc7b1578277650c1030b7d61bc4992e.jpg13.thumb.jpg.830afb0f66ebcac8917a312dbedfea50.jpg14.jpg.9482ff0a184756229064d0ccfe35f70d.jpg15.thumb.jpg.bb9f411b968260bd8b2d9020c7fc3b1f.jpg4.thumb.jpg.4f4d94202dbc931b12a73695f9c190de.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj do mnie przyszła kurtka Barbour Ashby zakupiona za śmieszne 225 zł 😀. Moje w tym szczęście że XS na mnie pasuje jak ulał i jestem bardzo zadowolony po pierwszych przymiarkach ale już mam 2 pytania:

1.  Czytałem w wątku to można dokupić podpinkę i mam pytanie jakiej mam szukać konkretnie podpinki do tego modelu? 

2. Do kurtki przyklejają się różnego rodzaju paprochy. Jest na to szybki sposób aby to usunąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,
Kupiłem pierwszą w życiu woskowaną kurtkę Barboura (International Duke). Normalnie noszę rozmiar L (182 cm/86 kg) i taką też zamówiłem. Wygląda świetnie, leży świetnie, ale nic grubszego od koszuli pod nią nie wcisnę :)

Czy macie może doświadczenia z Duke w rozmiarze L/XL - bo rozważam większy rozmiar, ale w L rękawy są idealnej długości i ogólnie 1 cm w obwodzie klatki piersiowej rozwiązałby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kl78, ja jestem o rozmiar większy, kupiłem XL i też mało co pod nią wchodzi. W Twoim przypadku przejście na XL może pomóc, bo w pewnych zakresach te kurtki zyskują tylko szerokość a nie długość.  Z drugiej strony ona ma pikowanie, jest woskowana i nie wiem czy ma większy sens dopasowywanie jej pod dodatkowy sweter czy coś podobnego - zimówki z niej nie zrobisz. Ja noszę ją na cienki sweter lub koszulę od +5 do +15°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.