Skocz do zawartości

Kurtki woskowane, olejaki - Barbour, Filson i inne.


Żorż Ponimirski

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Bartek 00 napisał:

Jakie macie doświadczenia z wycieraniem się wosku z kurtek Barboura? Wiem, że to zależy od użytkownika i częstotliwości użytkowania , ale po jakim czasie można się spodziewać takich "efektów" - dla mnie niepożądanych.

Sylkoil - noszę od jesieni niemal codziennie, praktycznie brak wytarć.

Thornproof - noszę od jesieni, ale trochę rzadziej i tez jeszcze nic nie widać.

Na necie ludzie piszą, że Sylkoil wyciera się wolno (3-5 lat), natomiast Thornproof intensywnie noszony co jakieś 2 lata trzeba nawoskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bartek 00 napisał:

@Żorż Ponimirski a po czym rozpoznać rodzaj użytego wosku? Np. kurtka Barbour international Duke jakim woskiem może być zaimpregnowana?

Thornproof (mam Duke akurat). Thornproof jest najbardziej klasyczny. Niemal zawsze inny rodzaj wosku jest wymieniony z nazwy na jednej z metek (Sylkoil, DryWax, BeesWax).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtki mają na wewnętrznej stronie 'instrukcję konserwacji' i tam jest napisane jakiego środka należy użyć.

Na stronie Barbour, w opisie też jest ta informacja, jaki środek został użyty ; poniżej printscreen:

 Nie wiem natomiast, czy w poszczególnych modelach używa się tych środków zamiennie... 

image.thumb.png.5be28191a99754e7209dd5f87428b1e7.png.0f5d216f78c9a3e3190cfd4b10a13571.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval, niestety nie jest tak kolorowo. Jedyny wosk do własnoręcznej konserwacji i ten używany w serwisie Barbour to Thornproof. W związku z tym, nawet jeśli masz Sylkoil to po wytarciu się pokryją Ci go Thornproofem.

Widziałem natomiast do kupienia kostki DryWax do samodzielnego zatarcia zużytego wosku, ale tam konsystencja jest stała i łatwo to zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

Miałem woskowaną barbórkę i impregnowałem samodzielnie Thornproofem - fajna niedzielna zabawa z synem. Żaden problem, niewiele trudniejsze od pastowania butów.

Potwierdzam - teraz ja ją mam i po kilku latach użytkowania nadal wygląda bardzo dobrze! 8-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eduardo napisał:

Która z woskowanych kurtek Barbour ma krój najbardziej slim? Ashby?

Najbardziej slim są kurtki motocyklowe linii SteeveMcQueen, a później linia international. Ashby to wyslimowany Bedale, ale nie jest to jakiś super slim fit. Po prostu lepiej wygląda na wyższym i szczupłym facecie niż Bedale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, eduardo napisał:

Dzięki. Przy wzroście 189 cm, mam w pasie 92 I ważę 85 kg. Byt luźne nie wchodzą w grę, ale ważne żeby marynarkę pomieściła.

To niemal jak ja (jestem 4 cm niższy). Spróbuj Ashby lub Bristol w rozmiarze XL. L będzie bardzo dobrze dopasowana bez marynarki, ale może być ciut za ciasna z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, eduardo napisał:

Ok. Rozejrzę się. Z chęcią bym po przymierzał, ale w Trójmieście raczej będzie z tym problem. 

Na 1 stronie masz zdjęcie w XL, robiłeś też poglądowe w L?

Na drugiej stronie w pomarańczowej to chyba było L ;)

Ashby szukaj na allegro (nie po nazwie, ale szukaj nowych kurtek marki Barbour, da się je upolować za <50% oryginalnej ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Dzień dobry wszystkim,

chcę zająć się tylko pewnym aspektem: otóż przy opisie kurtki Barbour na Country Attire znalazłem sformułowanie: tolerance 10 inch/25 cm. Jaj myślicie czy chodzi oto, że np. kurtka oznaczona jako rozmiar 56 inch może być szersza lub węższa o 10 cali czyli ponad 25 cm? Przyznam szczerze że nie potrafię sam sobie tego wyjaśnić, a przy wpisach dotyczących różnic w numeracji jest to tym bardzej zagadkowe. Może ktoś zna jakieś wyjaśnienie tej kwestii?

Pozdrawiam,

Jerzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jerzy63 napisał:

Dzień dobry wszystkim,

chcę zająć się tylko pewnym aspektem: otóż przy opisie kurtki Barbour na Country Attire znalazłem sformułowanie: tolerance 10 inch/25 cm. Jaj myślicie czy chodzi oto, że np. kurtka oznaczona jako rozmiar 56 inch może być szersza lub węższa o 10 cali czyli ponad 25 cm? Przyznam szczerze że nie potrafię sam sobie tego wyjaśnić, a przy wpisach dotyczących różnic w numeracji jest to tym bardzej zagadkowe. Może ktoś zna jakieś wyjaśnienie tej kwestii?

Pozdrawiam,

Jerzy.

 

 

Instynktownie bym powiedział, że wymiary są podawane jako wymiary ciała użytkownika, a faktyczny produkt ma tolerance/luz, czyli np. na klatkę 106 cm (rozmiar 48) kurtka ma 106+25 uzu = 131 cm.

Ale najlepiej zapytać w sklepie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 18:04, Żorż Ponimirski napisał:

Najbardziej slim są kurtki motocyklowe linii SteeveMcQueen, a później linia international. Ashby to wyslimowany Bedale, ale nie jest to jakiś super slim fit. Po prostu lepiej wygląda na wyższym i szczupłym facecie niż Bedale.

A w odwrotną stronę? Które mają mniejsze wcięcie, a nie są workami?

Nie mam brzucha, ale nie jestem też szczuplutki. Kiedyś kupiłem jakiegoś budżetowego Barboura i wyglądałem w nim komicznie - wisi w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 18:54, Velahrn napisał:

Instynktownie bym powiedział, że wymiary są podawane jako wymiary ciała użytkownika, a faktyczny produkt ma tolerance/luz, czyli np. na klatkę 106 cm (rozmiar 48) kurtka ma 106+25 uzu = 131 cm.

Ale najlepiej zapytać w sklepie.

Dzięki za odpowiedż.

Rozumiem, że teoretycznie przy kurtce opisanej pod spodem przy rozmiarze 48 inch do 121cmm można jeszcze dodać 25 cm na grubość np. marynarki, swetra?

Jak widać z opisu poniżej szukam kurtki ,która przykryłaby marynarkę.

I jeszcze jedno pytanie dot. problemu, który sprawia mi największy kłopot: jaka różnica jest między kolorem oliwkowym a szałwiowym w kurtkach barbour ? Jestem słaby w kolorach i co do zasady rozróżniam dwa: brzydki i ładny.

Pozdrawiam,

J63.

 

Longer length, classic country jacket in Sylkoil wax.
- Heavyweight 8oz Barbour Sylkoil wax.
- Pure cotton Barbour Tartan lining.
- Corduroy collar, studded for optional hood (takes the Barbour Classic Sylkoil Hood Mediumweight - MHO0003OL71 or Barbour Wax Storm Hood - MHO0005OL71)
- Interactive with zip-in liners (A855 and A306) - not included.
- Inner zipped pocket.
- Two large bellow pockets and handwarmer pockets.
Chest tolerance: 10ins | 25cm

Length range: 38-39ins | 97-99cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jerzy63 napisał:

jaka różnica jest między kolorem oliwkowym a szałwiowym w kurtkach barbour ? Jestem słaby w kolorach i co do zasady rozróżniam dwa: brzydki i ładny.

Jeden jest brzydki, a drugi ładny;-)

download.jpg.a4b146e17d3f923027f4d257c0611f90.jpg

5099f835abeaf40ad9800283411e3fd6--barbour-wax-ball-caps.jpg.766fdadd481e567527fd518ff141c941.jpg

Powiedziałbym, że oliwkowy jest na wieś, a szałwiowy do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Oba ładne. Sage mniej spotykany na ulicy.

12 minut temu, Jerzy63 napisał:

Dzięki za odpowiedż.

Rozumiem, że teoretycznie przy kurtce opisanej pod spodem przy rozmiarze 48 inch do 121cmm można jeszcze dodać 25 cm na grubość np. marynarki, swetra?

Jak widać z opisu poniżej szukam kurtki ,która przykryłaby marynarkę.

Ja bym bardziej patrzył na to jakiego jesteś wzrostu i co przykryje marynarkę na długość. Na szerokość zawsze się u mnie sprawdzało +1 rozmiar na marynarkę. Natomiast na długość modele praktycznie się nie różnią i to jest problem. Jeśli masz 180cm+ to Bedale i Beaufort mogą być tylko za szerokie, ale nie wystarczy Ci długości do przykrycia marynarki.

Ja bym do tego celu brał Bristol/Ashby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.