Skocz do zawartości

Restauracje


WojtekJ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei, jeżeliby ktoś był akurat przelotem w Zielonej Górze, to mogę z czystym sumieniem polecić 2 miejscówki w których regularnie bywam:

 

1. Zbójecka Grota - specyficzny klimacik - smaczne i obfite posiłki, polecam zwłaszcza dania podawane na tzw. gorącym półmisku (mięsko podawane jest na wyjętym z pieca i porządnie rozgrzanym kafelku/kamieniu). Całość podawana jest w glinianych miskach/naczyniach. Zupy są zazwyczaj z dodatkami - np. do żurku w osobnej miseczce dodają ziemniaki ze skrawkami na zakąskę. Na stronie internetowej nie ma niestety kompletnego menu. Na jedzenie czeka się około 20 minut. Bardzo miłą obsługa. Obiad można popić litewskim kwasem chlebowym. (adres: Chopina 9)

 

http://www.zbojnickagrota.eu/

 

 

2. Pierogarnia "Po byku" - polecam ogromny wybór tanich i przy tym bardzo dobrych pierogów, z resztą dań bywa różnie, ale pierogi są zawsze przepyszne :) Do popicia podają piwa regionalne z naszego lokalnego browaru Witnickiego - min. klasyczne już u nas Lubuskie jasne. (adres: Aleja Wojska Polskiego 2)

 

http://www.po-byku.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

der elefant

 

http://www.derelefant.pl/galeria

 

Duże rozczarowanie po remoncie. Kiedyś jedna z moich ulubionych knajp. Teraz interesujący wystrój, na wejściu lada ze świeżymi owocami morza. Kuszą kraby i kalmary. 

 

Wszystko rozwala muzyka (mocno za głośna i nie związana z klimatem miejsca) oraz fatalne jedzenie przy stosunkowo wysokich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

der elefant

http://www.derelefant.pl/galeria

Duże rozczarowanie po remoncie. Kiedyś jedna z moich ulubionych knajp. Teraz interesujący wystrój, na wejściu lada ze świeżymi owocami morza. Kuszą kraby i kalmary.

Wszystko rozwala muzyka (mocno za głośna i nie związana z klimatem miejsca) oraz fatalne jedzenie przy stosunkowo wysokich cenach.

Mam zupełnie odwrotne zdanie na temat tej restauracji. Byłem juz kilka razy i za każdym razem byłem zadowolony z jedzenia. Zarówno owoce morza jak i steki sa naprawdę dobre.

Chyba założeniem właściciela nie był powrót do dawnego elefanta, a raczej stworzenie czegoś nowego. Z jego wszystkich restauracji ta miała być flagowa i naprawdę sie wyróżnia. Wystrój, klimat, ogólne wrażenie dla mnie bardzo pozytywne. Nie jest to miejsce na romantyczna kolacje, ale raczej w gronie znajomych, przyjaciół.

Ale fakt. Z dawnym elefantem ta restauracja ma wspolna tylko nazwę.

A ceny wg. mnie jak na Warszawskie standardy sa bardzo przyzwoite. Szczególnie za owoce morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalmary mikroskopijne, usmażone w panierce niemalże na wiór. O smaku trudno mówić, bo do oceny właściwie pozostaje sama panierka. Tatar - prawdziwa tragedia. Gorszy od tego w Szwejku na Pl. Konstytucji. A tam jest naprawdę wyjątkowo zły. Cenny za te marne posiłki wyjątkowo zawyżone. Zgadzam się, że lokal jest przyjemny, ma potencjał, ale na razie marnowany.

 

To wszystko, co miałem przyjemność spróbować. Co polecasz w takim razie? :) Może dam drugą szansę, bo nostalgia duża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś może w Mosaiq, na skrzyżowaniu obok?[/quot
Byłeś może w Mosaiq, na skrzyżowaniu obok?

Nie, żeby było śmieszniej wybierałem sie tam ze 3 razy i .... Kończyłem gdzie indziej.

Z fajnych miejsc, ten klimat mi odpowiada, polecam Mleczarnię. najczęściej bywam tam na wczesnych obradach. Jedzenie jest OK.

Na szybki posiłek moge polecić Szynkarnie. Porcje wydają sie być niepozorne ale jest OK, do tego dobre, ciekawe piwa i ... do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś może w Mosaiq, na skrzyżowaniu obok?

Nie, żeby było śmieszniej wybierałem sie tam ze 3 razy i .... Kończyłem gdzie indziej.

Z fajnych miejsc, ten klimat mi odpowiada, polecam Mleczarnię. najczęściej bywam tam na wczesnych obradach. Jedzenie jest OK.

Na szybki posiłek moge polecić Szynkarnie. Porcje wydają sie być niepozorne ale jest OK, do tego dobre, ciekawe piwa i ... do pracy.

Byłeś może w Mosaiq, na skrzyżowaniu obok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Poznaniu polecam Piano Bar w Starym Browarze i Milano na Aleii Wielkopolskiej - z tych droższych.

Taniej a też bardzo dobrze to Olivio przy rynku, szczególnie polecam risotto z oliwą truflową. http://oliviopoznan.pl

A bardzo tanio, na szybko i też dobrze to Viva Pomodori. http://www.vivapomodori.pl

Wszystkie podane to włoska kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie piano to często przerost formy nad treścią.

 

Z trochę innych klimatów - S.P.O.T. (dolna wilda) oraz Mielżyński (Wojskowa) - bardzo dobry wybór win, krótka i sezonowa karta - wystrój trochę bardziej piwnicy z winami niż eleganckiej restauracji, ale wszystko na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu polecam (...)

 

 

(...)

 

Dzięki Panowie. Skorzystałem z restauracji Olivio. Przyjemne miejsce, miła obsługa, gości brak, a jedzenie dobre.  Ciekawe carpacio z tuńczyka, gorzkie mule (nie polecam) i ŚWIETNE pierożki z farszem z dzika i kasztanów.

 

Polecam pijalnię na Rynku (coś jak warszawskie Przekąski Zakąski).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie odwrotne zdanie na temat tej restauracji. Byłem juz kilka razy i za każdym razem byłem zadowolony z jedzenia. Zarówno owoce morza jak i steki sa naprawdę dobre.

Chyba założeniem właściciela nie był powrót do dawnego elefanta, a raczej stworzenie czegoś nowego. Z jego wszystkich restauracji ta miała być flagowa i naprawdę sie wyróżnia. Wystrój, klimat, ogólne wrażenie dla mnie bardzo pozytywne. Nie jest to miejsce na romantyczna kolacje, ale raczej w gronie znajomych, przyjaciół.

Ale fakt. Z dawnym elefantem ta restauracja ma wspolna tylko nazwę.

A ceny wg. mnie jak na Warszawskie standardy sa bardzo przyzwoite. Szczególnie za owoce morza.

 

 

Byłem w tym miejscu już dwa razy po restarcie i powiem szczerze, że niczym się nie wyróżnia. Najważniejsze elementy są tu trochę bezpłciowe: menu (ani to jest miejsce z jedzeniem polsko-żydowskim, ani amerykańskim, ani prawdziwym fusion), jedzenie (bez szału), wystrój (jak 99% nowo-otwartych: dużo szarego, białe ściany, jasne stoły). Na plus: jest dużo miejsca, obsługa się nie narzuca, przyjemnie i spokojnie się tam siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję alternatywy dla śniadań hotelowych w Warszawie, w centrum (Dworzec, Pekin, Rondo de Gaullea), ktoś coś?

 

Wrzenie Świata, Cafe Lorentz, Croque Madame, Aioli Cantine. Ja tam śniadań nie jadłem, ale z tego, co słyszałem - są ok.

 

Nie odpowiadając na Twoje pytanie polecę Fawory koło Pl. Inwalidów (Żoliborz).

 

A może coś znajdziesz tu:

 

http://cjg.gazeta.pl/CJG_Warszawa/56,104436,14230524,Gdzie_zjesc_sniadanie_w_Warszawie__Polecamy_lokale.html

 

Tylko Żywiciel! Zwłaszcza na śniadania : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Podczas ostaniego pobytu w Warszawie odwiedzłem kilka restauracji. Polecam szczególnie jedną:
 
Jung & Lecker
 
ul. Emilii Plater 14 (między Wilczą a Hożą), tel 228666749, http://www.facebook.pl/JungILecker
 
Miła i bezpretensonalna knajpka nieco na obrzeżach ścisłego centrum Warszawy. Za komuny w pobliżu była księgarnia MAW; można było czasami w niej upowlować komisky o " Tytusie" (pamięta to ktoś jeszcze?) Wracając do Jung&Lecker: Wnętrze ciepłe, proste i miłe. Może i nieco bez duszy, ale i bez nadęcia. Serwis: młody i sympatyczny. Jedzenie: Karta zmienia się co tydzień, a w niej tylko dwie przystawki i dwa dania główne. Samo jedzenie, dobre, lekkie i swieże, inspirowanie trendami "neo bistro". W karcie win tylko wina niemieckie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.