Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Szczotki - ulica Poznańska


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiek

Pozwolę sobie przybliżyć PT Forumowiczom mały niepozorny zakład szczotkarski mieszczący się przy ulicy Poznańskiej w Warszawie. Niestety nie pamiętam nru domu, wschodnia pierzeja, bliżej Nowogrodzkiej.

W tym zakładzie możemy kupić lub zlecić wykonanie dowolnej szczotki lub pędzla. Możemy także poprosić o wymianę zużytego włosia w naszej ulubionej szczotce/pędzlu.

Prowadzący zakład pan chętnie pomoże nam dobrać odpowiednią rączkę i włosie, dysponuje bardzo szerokim asortymentem różnych naturalnych materiałów szczotkarskich. Niezależnie czy szukamy szczotki do naszej czupryny, delikatnych włosów małego dziecka, pędzla do golenia, szczotki do ubrań i butów powinismy wyjść zaopatrzeni w stosowne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odświeżam temat.

Nie wiem jak to się stało, ale wcześniej nie zauważyłem tego tematu. Idąc tropem z książki "Rzemieślnicy warszawscy" skontaktowałem się ze Sławomirem Żyszkowskim, bratem stryjecznym opisanego w książce Stefana Żyszkowskiego. Obaj są fachowcami od pędzli i szczotek. Pan Stefan już zamknął zakład, Pan Sławomir właśnie jest w trakcie likwidacji. Zapytałem kogo w Warszawie może polecić i stąd trafiłem na Poznańską do Pana Ryszarda Barylińskiego.

Potwierdzam to co powyżej zostało napisane. Tam trzeba się wybrać chociażby po najmniejszą szczotkę. Wybór ogromny a ceny bardzo konkurencyjne, przykładowo trójkątny mazak do nakładania pasty, z końskiego włosia kosztuje 5 pln (słownie - pięć) - cena/jakość nieosiągalna w sklepach obuwniczych. Kupiłem kilka szczotek. Z ciekawostek - szczotkę do polerowania butów z włosiem kozim. Jeżeli będą zainteresowani mogę wrzucić zdjęcia.

Według mojej wiedzy w Warszawie zostało niewielu szczotkarzy. Umówiłem się z Panem Ryszardem Barylińskim na wywiad i sesję fotograficzną, przy czym kilka ciekawych historii usłyszałem już wczoraj. Dobra informacja dla forumowiczów mieszkających poza Warszawą. Bratowa Pana Ryszarda (Iwona Barylińska) prowadzi szczotkarską firmę na Dolnym Śląsku w Krzeszowie i prowadzi sprzedaż przez internet. W sklepie internetowym są dostępne głównie szczotki do czesania włosów, ale można zamówić każdą szczotkę. Pracownie z Warszawy i Krzeszowa wymieniają się towarem jeżeli trzeba.

adres: http://www.khaja.pl

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Również zajrzałem i wrażenia mam bardzo dobre. Zakupiłem szczotki do polerowania obuwia z włosia końskiego oraz fantastyczną mała klasyczną szczotkę męską (włosie z dzika) do czesania włosów. Wybór ma spory, można dopasować rozmiar szczotki do dłoni. Obuwie wygląda rewelacyjnie po polerce a szczotka do włosów dodatkowo energetyzuje skórę głowy. Dla zainteresowanych jest duży wybór pędzli do golenia oraz innych męskich klasycznych akcesorii łazienkowych (łącznie z brzytwą do golenia).

Co do mazaków do nakładania pasty to mam wrażenie że włosie jest za twarde i nie rozprowadza pasty po równo po powierzchni buta. Mój szewc poleca waciki kosmetyczne do nakładania pasty, które zdecydowanie lepiej rozprowadzają pastę:) No i szczotka do mycia pleców. Nie sądziłem że to jest aż tak twarde. To istne szorowanie papierem ściernym o plecy. Nie wiem czy się przyzwyczaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Fajny film, Pan Baryliński opowiadał mi o tym, że od czasu do czasu pojawiają się łowcy takich właśnie niszowych tematów związanych z Warszawą i jej rzemieślnikami.

Polecam, koniecznie trzeba nabyć szczotkę do polerowania z włosa koziego, błysk niezrównany. Widać różnicę w porównaniu do polerowania szczotką z końskiego włosa.

pozdr

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - ja swojej ulubionej szmatki nigdy nie porzucę :)

Wiem też jednak, że przy odrobinie wprawy i szczotą można zdziałać cuda.

Zapytuję w trochę innym kontekście.

Saphirowskie szczotki sprzedają się wyśmienicie i widzę, że jest zapotrzebowanie na dobry produkt, niekoniecznie w najniższej cenie.

Kiedyś kontaktowaliśmy się z pracownią zupełnie wstępnie rozmawiając na temat współpracy. Temat został odłożony na bok, a teraz zastanawiam się czy nie warto do tematu wrócić. Myślałem nad rozwinięciem naszej oferty szczotek - było kilka koncepcji. Wiadomo "saphirowskie" być muszą. Wschodnie tanie szczoty - zdecydowanie nie. Pozostały inne zachodnie marki lub właśnie nasza rodzima produkcja. Będąc we Francji duże wrażenie zrobiło na mnie to, jak oni lokalnie się wspierają. Strasznie mi się to podoba.

Dobra rozpisuję się za mocno - :) Podsumowując: zastanawiam się czy warto warszawskie szczotki wprowadzić do oferty dlatego pytam czy ceny w detalu są do przyjęcia i czy z jakości jesteście zadowoleni.

Z doświadczenia wiem, że forum zdominowane jest przez baaaardzo wymagających klientów, dlatego Wasze sugestie i oceny są dla mnie tak istotne :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze zakupy z Poznańskiej:

Dołączona grafika

Od góry: szczotka do pleców, szczotka do włosów (z lewej) i szczotka do ubrań (z prawej), trzy szczotki do polerowania butów i trzy szczotki do nakładania pasty do butów.

Nie zdecydowałem się na polecane przez niektórych kozie szczotki do polerowania butów, bo wydały mi się zbyt miękkie i miałem wątpliwości, czy dobrze obsłużą dziurkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomek

nie ma to jak dobre zakupy :)

BTW

Pan Ryszard pracuje nad renowacją pewnego damskiego akcesorium wykończonego materiałem - może ktoś z forum będzie poszukiwał ciekawego prezentu dla jakiejś pani ...

Myślę, że rezygnacja z zakupu szczotki do polerowania z koziego włosia, to błąd strategiczny :)

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomek

nie ma to jak dobre zakupy :)

BTW

Pan Ryszard pracuje nad renowacją pewnego damskiego akcesorium wykończonego materiałem - może ktoś z forum będzie poszukiwał ciekawego prezentu dla jakiejś pani ...

Albo jestem tępy, albo pijany, albo - co prawdopodobne - i jedno, i drugie, ale za penis męski nie wiem, z czym mam skojarzyć tę rozbudowaną metaforę "pewnego damskiego akcesorium wykończonego materiałem", które dodatkowo miałoby coś wspólnego z przemysłem szczotkarskim. Wyjaśni mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

za penis męski nie wiem, z czym mam skojarzyć tę rozbudowaną metaforę "pewnego damskiego akcesorium wykończonego materiałem", które dodatkowo miałoby coś wspólnego z przemysłem szczotkarskim.

Mejbi "penis męski" to własciwy kierunek poszukiwań? Może chodzi o luksusowy wibrator pokryty miękkim byczym włosiem? Rzeczywiście, brzmi to tajemniczo. Nie każcie nam czekać - wyjaśnijcie o co chodzi...

pzdr

montalbano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Nikt nie mówił, że temat został zapomniany. Zamierzasz przypomnieć nam o każdym wątku, w którym nie było wpisu przez ostatnie kilka m-cy?

 

Odkopałem ten wątek, ponieważ ostatnio miałem przyjemność dokonać kilku zakupów w pracowni na ul. Poznańskiej. Szczotkę do włosów z włosia dzika, kupiłem mojej dziewczynie. To jedyny nie w pełni udany zakup, ponieważ szczotka dobrze rozczesuje włosy, ale jednocześnie całkowicie deformuje fryzurę. Dwie szczotki do glansowania butów z końskiej grzywy są doskonałe i świetnie leżą w dłoni. W pracowni jest kilka model, ja wybrałem średniej wielkości robiony ręcznie. Polecam szczotkę z agawy do mycia ciała. Cierpię pod prysznicem, ale jeszcze w życiu nie byłem taki czysty. Skóra po kąpieli jest gładka, aksamitna i perfekcyjnie domyta. Świetne uczucie, chociaż w trakcie szorowania bywa nieprzyjemnie. Ostatni mój zakup to dwa drobiazgi: szczotka do zębów i mazak do butów.

 

Piszę o tym, ponieważ wielu użytkowników forum przepłaca za szczotki Saphir zamiast wspierać wysokiej klasy rzemiosło. Dodam, że używam past marki Saphir i uważam, że są genialnej jakości oraz absolutnie warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.