Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam butów na ślub i zainteresowały mnie te http://www.sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black-calf.html więc może wyrazicie opinie o nich, czy się opłaca w tej cenie, jak z jakością. Mam stopy o wymiarach 26 cm dł. i 9,5 cm szer. także czy rozmiar 40 będzie dobry? A możę bardziej się opłaca trochę dołożyć i coś takiego zakupić http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-543.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to raczej szukasz butów na szczególnie okazje i nie będziesz ich intensywnie użytkował. W takim przypadku osobiście uważam, że nie ma co przepłacać. Berwicki są dobrymi butami i nie będziesz się miał czego wstydzić.

 

Na stronie z Berwickami którą podesłałeś jest zakładka "Zapytaj o produkt". Napisz tam, jakie masz wymiary obydwu stóp i poproś o propozycje rozmiaru. Zamów i zobacz czy są wygodne, czy nie uciskają za bardzo nigdzie czy pięta nie wypada, czy są ładne itp. Jak nie będziesz zadowolony to zawsze możesz odesłać. 

 

Możesz też dla porównania zamówić dodatkowo te buty: http://www.sklep.klasycznebuty.pl/291,loake-200b.html Są ze skóry polerowanej dzięki czemu wymagają mniej czasu na pielęgnację. 

 

Jeśli zamówisz te Berwicki to będziemy wdzięczni jeśli zrobisz kilka zdjęć w świetle dziennym i wkleisz je do tematu https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3201-producenci-butów-berwick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ stic,

Nie mam berwicków, więc się nie wypowiem na ich temat, ale nie kupuj tych loaków. Są to loaki najniższej linii, skóra jest twarda, polerowana (to nie jest zaleta) i brzydko się łamie, miejsca załamania przyjmują jaśniejszy kolor, a skóra nie przyjmuje pasty czy kremu więc jaśniejsze prążki są elementem stałym. Mam loake linii shoemarkers (czyli wyższej linii niż te z linku) też z polerowanej skóry, łamałem je w bólach przez 3 miesiące i nie obyło się interwencji szewca. Mam również shoepassion, skóra jest miękka, ładnie pracuje, po trzecim wyjściu buty zostały złamane no i pięknie przyjmuje wszystkie preparaty do pielęgnacji. Poza tym kopyto tego modelu shoepassion jest dużo ładniejsze niż loake. Jeżeli możesz przeznaczyć 200 euro na buty, kup shoepassion nie będziesz żałował.

Jeszcze jedna uwaga dotycząca pielęgnacji butów. Nie słuchaj "mądrości" typu "Są ze skóry polerowanej dzięki czemu wymagają mniej czasu na pielęgnację". Na tym forum dbamy o buty bo lubimy o nie dbać. Pielęgnacja obuwia nie zajmuje godzin czy dni, wystarczy 30 min od czasu do czasu, i dla niektórych jest to forma relaksu. Jak tak dalej pójdzie to zaraz się dowiemy, że "pasta" w płynie z połyskiem z jakiegoś dyskontu jest najlepsza bo nie trzeba "tracić" czasu na jakieś tam polerowanie czy szczotkowanie.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze trochę 'zamieszam' ;-)

Te Berwicki wyglądają naprawdę nieźle, a na forum jest kilku zadowolonych użytkowników (i jeden mniej zadowolony - vide mosze ;-) )

A jeśli miałbym/mógłbym wydać 200 Euro na buty, to już wolałbym dołożyć jeszcze 'kilka' złotych i kupiłbym Yanki.

Właściwie to tak nawet zrobiłem - kilka miesięcy temu wahałem się między Barker Luton a Meerminami (600 - 800 PLN).

Spiąłem się, 'przypilnowałem' rabatów na patine.pl i jestem szczęśliwym posiadaczem oxfordów cap toe od Yanko.

 

 

Ps. Dodatkowym atutem (dla mnie b. ważnym) jest pewność  wzorcowej obsługi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś się trochę bardziej spiął to byś dozbierał na Churche, a potem to już nie daleko do butów na miarę które przecież biją na głowę wszystkie z półki. Tak zbierać można w nieskończoność. Trzeba dostosować wybór do zasobności portfela i wymagań. To odstrasza ludzi jak im się na dzień dobry mówi, że jak nie wydadzą ponad 1k na buty to kupią szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań uprawiać bajkopisarstwo i tworzyć dziwne teorie. Nikt nie napisał, że buty poniżej 1000 to szmelc. Stic zadał proste pytanie berwicki czy shoepassion na ślub, a Ty od razu wydedukowałeś, że nie będzie ich intensywnie użytkował (ciekawe na jakiej podstawie tak sądzisz) i podajesz alternatywny link do loake l1 z polerowanej skóry (bez komentarza), Koval napisał, że gdyby miał pieniądze na shoepassion to wolałby dozbierać i kupić yanko, a Ty wyskakujesz z litanią o churchach, bispołkach i szmelcu poniżej 1000. Czytaj wpisy ze zrozumieniem i przestań siać zamęt.  

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wywołałem poruszenie wśród społeczeństwa:) Oczywiście dziękuje za wszystkie rady i opinie a wnioskuję z tego że wybierając berwicki czy też shoepassion błędu nie zrobie, ze wskazaniem bardziej na shoepassion i jest to limit moich możliwości finansowych (także podziękuje za Yanki) ale nie ukrywam że berwicki też kuszą cenowo i możliwością zakupu prawideł w tańszej cenie które i tak musiałbym kupić. Kupując takie buty na pewno nie zamierzam po ślubie oprawiać ich w ramki, czy odkładać na półkę tylko używać (2 razy w tygodniu, może częściej) więc zależy mi na jakości jak najlepszej w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stic:

Zarówno Berwicki jak i Shoepassion mają na tym forum dobre opinie (jednak Shoepassion chyba lepsze), więc i jeden i drugi wybór pewnie będzie dobry. Gdybym ja miał wybierać z tych dwóch par, wybrałbym Berwicki  ze względu na jeden mały szczegół - oxfordy Shoepassion mają 6 dziurek. A to mi się zwyczajnie nie podoba. Ale to kwestia gustu - jeżeli Tobie to nie przeszkadza, to dołóż do SP. Możesz też rozważyć oxfordy Meermin - za 180 euro z przesyłką. Mam je i jestem z nich bardzo zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heathcliff - 'Nie pajacujmy'

...Ja skorzystałem z rabatu 30% (które Panowie z patine.pl udostępniają dość regularnie),

I patrząc na aktualny kurs euro, nie zapłaciłem wiele więcej niż musiałbym za shoepassion.

Zrozumiałem, że nie dość, że musiałeś dołożyć ponad to co kosztuje shoepassion to jeszcze kupowałeś na rabacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś się trochę bardziej spiął to byś dozbierał na Churche, a potem to już nie daleko do butów na miarę które przecież biją na głowę wszystkie z półki. Tak zbierać można w nieskończoność. Trzeba dostosować wybór do zasobności portfela i wymagań. To odstrasza ludzi jak im się na dzień dobry mówi, że jak nie wydadzą ponad 1k na buty to kupią szmelc.

 

A ja szyję na miarę poniżej 1000zł i co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty szyte przez szewca niekoniecznie są lepsze od butów RTW, oczywiście z odpowiednio wysokiej półki. W zasadzie można to stwierdzenie odwrócić - bardzo nieliczni, topowi szewcy są w stanie osiągać poziom jakościowy porównywalny z dobrym RTW. Ponadto, dopasowanie jest tutaj o wiele mniej istotne, niż w przypadku marynarki. Co ciekawe, uszycie butów na miarę nie gwarantuje, że będą wygodne! (co wynika z opisywanych na forum zamówień) Dlatego głównym powodem zamawiania butów u szewca jest realizacja niedostępnego na rynku modelu buta (może chodzić o skórę, kolor, wzór itp.).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przypadku przedmiotów wykonanych ręcznie jest jeszcze trudna do opisania wieź jaka się z nimi tworzy. Jeśli są one unikatowe, miarowe - łatwiej stają się nośnikiem emocji czy wspomnień. Przywiązujemy się do nich bardziej, niż do rzeczy wyprodukowanych masowo. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.