Skocz do zawartości

[ZAREMBA] Vintage Ariston sportowa marynarka


blueloafers

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to wyglada w kwestii zamowien lokalnych, ale Maciej wie, ze albo specjalnie latam do Warszawy albo akurat jestem przejazdem. W zasadzie za kazdym razem uzgadniamy ktory weekend jest najlepszy na wizyte. Teraz bedzie to 30.12 wiec bardzo sie ciesze, ze mam szanse tak szybko zrobic przymiarke, a oni dopasowali sie do mojego kalendarza tym bardziej w przerwie Swiatecznej. Tempo tej pierwszej marynarki nie bylo jednak szalone. Odbior nastapil jakis rok po zamowieniu :) Bylo lato wiec nikt sie nie spieszyl z oddawaniem welniano kaszmirowej marynarki :P

Hahah ja bym sobie zyczyl zeby Prezydent tam sie ubieral :) Przynajmniej by wygladal

Godzinę temu, Whitesnake napisał:

Materiał piękny przyznaję, ale najbardziej imponuje mi tempo realizacji. Trzeba chyba być blogerem, albo chociaż Prezydentem RP :)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
7 hours ago, Ernestson said:

@blueloafers masz tu chyba szersze ramiona niż we wcześniejszej (http://blueloafers.com/tailoring-2/zaremba-bespoke-sport-coat-third-fitting/) nie?

W każdym razie klata i ramiona wyglądają świetnie.

Z tego co widziałem w ciągu ostatniego 1.5 roku, Zaremba zmodyfikował swój wykrój i teraz właśnie tnie szersze ramiona i trochę obszerniejszą klatkę piersiową. Marynarki są też luźniejsze w talii, ale nadal mocno zebrane po boku. Dzięki temu są bardzo wygodne, a optycznie nadal są bardzo lekkie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ernestson napisał:

@blueloafers masz tu chyba szersze ramiona niż we wcześniejszej (http://blueloafers.com/tailoring-2/zaremba-bespoke-sport-coat-third-fitting/) nie?

W każdym razie klata i ramiona wyglądają świetnie.

To jest chyba w miare zblizone zdjecie do tego z ostatniej przymiarki. Kilka jest jeszcze w przed ostatnim poscie na blogu. Ramiona beda troche, jak widzicie, zmniejszone. Sztywniejsza i troche grubsza tkanina sprawia ze wygladaja na szersze/wieksze, rzeczywiscie troche sa, finalny efekt powinien byc jednak bardzo zblizony. Rekawy tym samym tez delikatnie sie zmniejsza. Wszystkie inne proporcje zostana te same.

Faktycznie, pierwsze przymiarki w zeszlym roku sugerowaly, ze marynarka moze byc dosc obcisla, ale finalnie w talii jest calkiem swobodna. Z boku i na plecach dosc dopasowane, ale zapinanie jest przyjemne i nie krepuje ruchow podczas uzytkowania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
17 godzin temu, Wuj napisał:

@blueloafers nie znam się, ale czy pod pachami powinny być te marszczenia?

Jakis nadmiar materialu gdzies musi byc zeby przy wyciagnieciu reki do przodu byla pewna swoboda. Moze byc tez troche na plecach, po boku, niektorzy tak robia. Oczywiscie nie za wiele.

Zalezy tez jak akurat do zdjecia ulozylem rece. Jesli byly bardziej do tylu niz "idealna" pozycja to ten efekt bedzie jeszcze bardziej widoczny. Przy zdj z przodu jesli wygne je bardziej do przodu to tez pojawia sie marszczenia na rekawach, a swiatlo padajace z gory uwidoczni faldy na rekawach. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueloafers napisał:

Jakis nadmiar materialu gdzies musi byc zeby przy wyciagnieciu reki do przodu byla pewna swoboda. Moze byc tez troche na plecach, po boku, niektorzy tak robia. Oczywiscie nie za wiele.

Zalezy tez jak akurat do zdjecia ulozylem rece. Jesli byly bardziej do tylu niz "idealna" pozycja to ten efekt bedzie jeszcze bardziej widoczny. Przy zdj z przodu jesli wygne je bardziej do przodu to tez pojawia sie marszczenia na rekawach, a swiatlo padajace z gory uwidoczni faldy na rekawach. 

@Wuj Dodałbym też kwestie "dotarcia". Marynarka zaczyna się inaczej układać jak się ją trochę sponiewiera. Powiem więcej, każdy materiał układa się trochę inaczej kiedy straci fabryczną sztywność. 

Bardzo lubię krój Zaremby; gładkie plecy, dobre taliowanie, lekko obszerniejsze ramiona w bicepsie ze zwężaniem rękawa w przedramieniu. Szczególnie dobrze to wygląda przy podkreśleniu wszycia rękawów jakimś wszyciem koszulowym lub rolowanym. Jednak, największe wrażenie na mnie robi dopasowanie kołnierza. Nie mam pojęcia jak oni to robią, ale w każdej marynarce jaką u nich szyłem, kołnierz jest przyklejony do kołnierzyka koszuli. Można się pochylać, leżeć, biegać i nie da się tego zmienić. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było RTW w innym wątku, to zaraz by się posypały rady "olaboga, jakie pomarszczone, wypruwać, obracać, wzywać policję sartorialną", no ale tutaj to wiadomo, pragmatyka ;-) :-) 

Tak serio, to oczywiście się zgadzam, że pewien zapas -  i związane z nim marszczenia - są dla wygody nieuniknione. Wydaje mi się też, że poziom tego zapasu zależy w jakimś stopniu do sylwetki, jedni potrzebują więcej, innym starczy mniej. Co do samych rękawów marynarki, to ich odpowiedni, dopasowany do anatomii kształt, może być też osiągnięty przez fachowe prasowanie - tutaj bardzo ciekawy wpis na ten temat (i ogólnie o prasowaniu):

http://tuttofattoamano.blogspot.com/2008/11/vital-importance-of-pressing.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Duzo zdjec studyjnych marynarki do oceny wlasnie zostalo opublikowanych w poscie. Do tego 'nowy typ' review z dokladniejszym spojrzeniem na nastepujace kategorie: 

- proces
- obsluga klienta
- dopasowanie i wykonczenie

Kazda z tych rzeczy oceniam, przyznaje punkty i argumentuje. 

BlueLoafers0649.JPG

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.