Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedyś zamierzałem zamówić od niego buty, ale po przyjrzeniu się wielu butom w necie stwierdziłem, że taka jakość wykonania mi nie odpowiada. Krzywe ażurowania i detale itp. Oczywiście buty mają swój styl, ale czytając posty na styleforum widzę, że wielu zwolenników B. to fanboje jak w temacie apple ;)

Koledze beny23 życzę aby dobrze się nosiły i były wygodne. Szewc był w NY czy odwiedziles warsztat we Włoszech?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamierzałem zamówić od niego buty, ale po przyjrzeniu się wielu butom w necie stwierdziłem, że taka jakość wykonania mi nie odpowiada. Krzywe ażurowania i detale itp. Oczywiście buty mają swój styl, ale czytając posty na styleforum widzę, że wielu zwolenników B. to fanboje jak w temacie apple ;)

Koledze beny23 życzę aby dobrze się nosiły i były wygodne. Szewc był w NY czy odwiedziles warsztat we Włoszech?

 

@eye_lip

Szewc był NYC w październiku i wtedy złożyłem zamówienie. Po 3 tygodniach dostałem do przymierzenia but próbny który pasował bardzo dobrze. Bestetti wymierzył moją stopę na swoje 11.5. Co do nierównego ażurowania i detali to dla mnie jest kwintesencją butów bespoke. Każda para jest inna i ma swoją ”duszę”. Buty w całości szyte ręcznie nigdy nie będą miały idealnych detali ale w tym ich piękno. Nosząc je wiem że nikt na świecie nie ma identycznych, ewentualnie podobny model co nadaje im wyjątkowości.

 

@maciato

Przymierzałem także model ze skóry jaszczurki i robi wrażenie. Jak narazie to jeszcze nie moja szkoła jazdy ale w przyszłości myślę o parze z krokodyla/aligatora. Przy odbiorze mistrz Bestetti miał na sobie slip on loafers z aligatora w brązie i wyglądały cudownie.

 

@kolekcjoner21

197cm bez butów, a w butach ok. 2m. O większe rozmiary w USA jest dużo łatwiej niż w Polsce i Europie. Są tutaj nawet sklepy tylko ”Tall & Big” przeznaczone dla koszykarzy, footballistów amerykańskich a także śmiertelników mojego wzrostu. Co ciekawe dużo sportowców zamawia od najlepszych szewców i krawców. Rozmawiając z Tony’m Gaziano z Gaziano & Girling powiedział mi że wielu z jego amerykańskich klientów jest sportowcami z zawodu. W lepszych męskich butikach w NYC i San Francisco widuję przeważnie koszykarzy i ludzi z branży rozrywkowej, myślę że na równi z lekarzami/bankierami/prawnikami.

 

@pawlik

Nie jesteś pierwszą osobą która zwróciła na to uwagę. Cenię Stephena Colberta za świetny humor i dobrze dobraną garderobę. Mam także nadzieję że wkrótce będziemy mogli w Polsce dostać ubrania i buty w większym rozmiarze. Będe w Polsce za 2 tygodnie i planuję odwiedzić kilku szewców i krawców bo jednak cenowo to w żadnym kraju nie dostanę tańszego bespoke na bardzo wysokim poziomie. Mam trzy tygodnie żeby obstalować kilka par butów i pewnie kilka garniturów na następny sezon.

 

Dziękuję Panowie za miłe słowa i jeżeli ktoś planuje zamówienie u mistrza Bestetti to chętnie podpowiem jak to działa i pomogę uniknąć błędów które mogą wyniknąć z faktu że szewc pracuje we Włoszech a nie w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Beny23, że prawie dostałem zawału jak zobaczyłem buty :) Piękne!

Mnie obecnie marzą się black cap toe oxfordy od Toma Forda, aczkolwiek cena nie zachęca, a i pewnie w tej cenie można już kupić buty pełen bespoke. Patrząc czasem na zarobki w USA w mojej branży i siłę nabywczą pieniądza, czasem chciałoby się tam wyjechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Beckett Simonon. Niestety marka ta przeszła niedawno na metodę szycia Blake i nie będę już od nich butów kupował. Nowsze modele wyglądają przeciętnie a szkoda bo dobrze się zapowiadali. Mam ich monki i te brogsy szyte w Goodyear welt i dobrze się noszą.df350fa3888dd83d14d275e825331512.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2015 o 00:58, niegoslav napisał:

Ktoś wie, gdzie kupię czarne oxfordy z takim kopytem i kształtem buta?(czy poniżej 1,5k zł to nierealne) przyznam, że mnie urzekł i śni mi się od paru dni po nocach. 

 

Aktualnie np. MTO u Meermina:   https://www.meermin.es/grupoMTO.php?idGrupo=171#   mocno poniżej 1,5k. Pytanie tylko, jakiej szukasz jakości.    

 

PS. Kopyto Park jest dosyć płaskie w podbiciu w okolicach bliskich palcom, ale szersze od kopyta hiro. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.