damiance

O kaligrafii - specjalnie dla BwB wywiadu udzieliła Pani Ewa Landowska

25 postów w tym temacie

Świetne - dzięki!

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ciekawy wywiad. W zeszłym roku starałem się wyrobić sobie umiejętność pisania kursywą i o tyle o ile się udało, jednak nie jest to kursywa piękna, jak sprzed 100 lat. Do tego, kiedy nie przykładam uwagi (np. kiedy muszę podpisać odbiór przesyłki) mój mózg walczy sam ze sobą i ręka nie wie czy powinna pisać kursywą czy nie. W trakcie nauki zakupiłem też sporo stalówek i obsadki proste i skośne, żeby w kaligrafowanie też się trochę pobawić, ale to jeszcze bardziej żmudna nauka. A najtrudniej w dzisiejszych czasach o dobrej jakości papier, na którym tusz nie będzie się rozlewał.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Zły nawyk używania długopisó"w.Nie wyobrażam sobie stosowania stalowek i kłamazy w pracy biurowej wypełniając raporty itp.Można pięknie pisać długopisem ale piórem wiecznym efekt jest dużo lepszy.

Dla zainteresowanych inny wywiad z panią Ewą.

http://grafmag.pl/artykuly/z-milosci-do-pieknej-litery-wywiad-z-ewa-landowska/

http://grafmag.pl/artykuly/kaligrafii-dobre-poczatki/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ciekawy wywiad, zgadzam się z przedmówcami. Ja jednak już jestem nie do uratowania - dobrze, że w pracy prowadzę dokumentację w pełni elektronicznie, przynajmniej mogę odczytać sam siebie.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za wywiad :)

To jedno z moich marzeń, nauczyć się pisać choć w ułamku procenta jak Pani Ewa - moje hieroglify są gorsze niż u lekarza, w najlepszym przypadku dorównuje im

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ciekawy artykuł.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadnijcie kto w szkole wypisywał kolegom usprawiedliwienia bo miał/ma "lekarskie pismo"? ;)

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ciekawy wywiad, zgadzam się z przedmówcami. Ja jednak już jestem nie do uratowania - dobrze, że w pracy prowadzę dokumentację w pełni elektronicznie, przynajmniej mogę odczytać sam siebie.

Mnie zawsze zastanawiało czy na farmacji jest semestr z odczytywania pisma lekarzy? Nie wiem jak odczytują recepty ;)

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie zawsze zastanawiało czy na farmacji jest semestr z odczytywania pisma lekarzy? Nie wiem jak odczytują recepty ;)

Dedukują ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawy wywiad. Nie umiem ładnie pisać, nie potrafię nawet odczytać tego, co ręcznie napisałem. W zasadzie jednak nie czuję potrzeby ręcznego pisania poza składaniem podpisów na dokumentach. Czy umiejętność ręcznego pisania jest dzisiaj potrzebna? Moim zdaniem, w praktyce to nie. Jako hobby oczywiście, ale ręczne pisanie odchodzi do lamusa tak samo jak pagery, telefony z kablem czy telewizory kineskopowe. Za chwilę nawet klepać w klawiaturę nie trzeba będzie, bo systemy rozpoznawania mowy zostaną tak udoskonalone, że będzie można dyktować... mocium panie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up, trochę przeraża mnie takie podejście do tematu - zdanie się tylko i wyłącznie na elektronikę. Tylko co zrobisz, jak Ci prąd wyłączą?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecnie większosć przychodni drukuje recepty (w tym wszystkie trzy, w których ja pracuje). Co do pisma ręcznego - powszechnie stosowanych leków nie jest tak dużo, na dodatek mają specyficzne dawki (to też naprowadza), albo są stosowane przez określone grupy lekarzy (np. neurolodzy - przeciwpadaczkowe). Ludzie często też kojarzą, jakie leki biorą przewlekłe, lub potrafią opisać opakowanie. Wreszcie, w osiedlowych aptekach panie znają charakter pisma danego lekarza.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up, trochę przeraża mnie takie podejście do tematu - zdanie się tylko i wyłącznie na elektronikę. Tylko co zrobisz, jak Ci prąd wyłączą?

Poczekam, aż włączą z powrotem. A jeśli to będzie taka sytuacja, że nie włączą, to obawiam się, że wtedy umiejętność pisania będzie jedną z ostatnich rzeczy, którymi warto się przejmować ;)

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

BTW

zastanawiam się nad zorganizowaniem warsztatów z kaligrafii, weekendowych, w Warszawie - co o tym sądzicie?

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

BTW

zastanawiam się nad zorganizowaniem warsztatów z kaligrafii, weekendowych, w Warszawie - co o tym sądzicie?

Świetny pomysł, wchodzę w to!

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

otwierasz listę ;)

1. xkoziol

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla takiej Prowadzącej to się można nawet ładnie pisać nauczyć;-)

Weekendowe, czyli dwa dni pod rząd?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla takiej Prowadzącej to się można nawet ładnie pisać nauczyć ;-)

Weekendowe, czyli dwa dni pod rząd?

Zrobimy integrację i w niedzielę nie wstaniemy :mrgreen:

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co tak, Michał, sam będziesz siedział?

Wstępnie jestem na tak!  :-P

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wstępnie również jestem zainteresowany.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koleżanki & Koledzy,

aby zrobić warsztaty - przy rozsądnym koszcie per capita - potrzebujemy > 10 chętnych. Potencjalne zainteresowanie można cały czas zgłaszać tutaj w wątku. tylko do Was zależy czy projekt zostanie (i jak długo) w zamrażarce pomysłów ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem zainteresowany.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta