Skocz do zawartości

Czy palenie papierosów to czynność elegancka?


Velahrn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

A może epapierosy? Moim skromnym zdaniem są o wiele bardziej eleganckie niż tradycyjne papierosy. Co najważniejsze nie trzeba truć otoczenia i siebie dymem bo wydycha się jedynie parę wodną.

Twoim zdaniem trzymanie w ustach czegoś twardego i plastikowego jest czynnością " o wiele bardziej" elegancką? Sam uważam palenie papierosów za swoją porażkę!!, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A może epapierosy? Moim skromnym zdaniem są o wiele bardziej eleganckie niż tradycyjne papierosy. Co najważniejsze nie trzeba truć otoczenia i siebie dymem bo wydycha się jedynie parę wodną.

 

a jesteś pewien, że jedynie parę wodną? wiesz, jakie związki wytwarzają się przy ogrzewaniu olejku ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pewnie za jakiś czas opublikują wyniki badań stwierdzające, że epapierosy to gorszy syf niż normalne które są perfumowane bóg wie czym. Pozostaje opcja zakupić sobie tytoń (prawdziwy tytoń bez dodatków, nie zmielone siano które się w tym kraju sprzedaje) i samemu skręcać bądź palić z fajki/lufki. Nie palę tego syfu już kilka lat ale gdy mam okazję zapalić prawdziwy tytoń to sobie nie żałuję.

post-2257-0-90567600-1366941094_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za jakiś czas opublikują wyniki badań stwierdzające, że epapierosy to gorszy syf niż normalne które są perfumowane bóg wie czym. Pozostaje opcja zakupić sobie tytoń (prawdziwy tytoń bez dodatków, nie zmielone siano które się w tym kraju sprzedaje) i samemu skręcać bądź palić z fajki/lufki. Nie palę tego syfu już kilka lat ale gdy mam okazję zapalić prawdziwy tytoń to sobie nie żałuję.

Prawdziwego tytoniu praktycznie nie da się dostać, poza tym uważam że nie ma już w Polsce dobrych mieszanek do skręcania,niestety trzeba importować, albo zadowolić się wersjami na bliski wschód.

Co do "sklepowych" papierosów to prawda jest taka, że zupełnie się nie nadają do palenia, od kilku lat ich jakość systematycznie spadała ale w tym roku to juz przesadzili.

Innymi słowy ciężko o eleganckiego palacza, sama papierośnica, dobra zapalniczka i opanowana etykieta palenia to za mało, trzeba mieć prawdziwy produkt a nie marną namiastkę(jest to jeden z powodów dla których nie palę, więc proszę nie traktować moich słów zbyt poważnie).

 

BTW e-papierosy nie wydzielają pary wodnej a i "olejków" zbyt dużo tam nie ma.

Aby nie robić OT powiem tylko tyle że za niektóre zachodnie e-papierosy robione w małych partiach zdecydowanie spełniają kryteria roboty rzemieślniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Paliłem papierosy, ale przestawiłem się na cygaretki. Ładniejsze, pachną wanilią/miętą/wiśnią/gruszką/arbuzem.

Noszone zawsze w papierośnicy bo wyjęcie pudełka papierosów/cygaretek z widocznym logo producenta źle mi się kojarzy.

Ogień ? Zippo/Ronson/Zapałki w pudełkach z własnym logo.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie nie jest eleganckie, coś co jest trujące dla palacz i dla otoczenia, nie może być eleganckie. Pomijam, że taki człowiek śmierdzi, co od razu dyskwalifikuje do bycia eleganckim.

 

Cóż począć, dla jednych jest to smród tytoniu dla innych przyjemny zapach, szczególnie jeśli chodzi o zapach cygara lub tytoniu fajkowego.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż począć, dla jednych jest to smród tytoniu dla innych przyjemny zapach, szczególnie jeśli chodzi o zapach cygara lub tytoniu fajkowego.

Hehe, no pewnie, że tak w końcu jak ktoś jest uzależniony od czegoś, to musi mu to smakować, dawać przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc, wspomniano tutaj Sobranie of London. Współczesne papierosy tej marki to Black Russian i Cocktail. Sklep firmowy SoL widziałem w Pradze czeskiej (Sobranie oferuje obecnie przede wszystkim różnego rodzaju męską galanterię), ale papierosy można też kupić w sklepie internetowym np. w UK:

http://www.mysmokingshop.co.uk/index2.php?mod=category&man=83&cat=79

Co do tytoni fajkowych: Sobranie było znane z cenionych tytoni, ale po sprzedaży marki (Gallaher) zlikwidowano tę gałąź produkcji jako nieperspektywiczną. Jedna receptura (Balkan Sobranie Mixture, tzw. white) została niedawno przekazana firmie J.Germains & Son na wyspie Jersey, gdzie produkuje się obecnie ten tytoń w niezbyt wielkich ilościach. Pozostałe mieszanki pojawiają się już tylko bardzo sporadycznie na aukcjach. Oryginalną puszkę 100 g Balkan Sobranie widziałem niedawno na Ebay za około 500 GBP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.