Skocz do zawartości

Czy palenie papierosów to czynność elegancka?


Velahrn

Rekomendowane odpowiedzi

Nieśmiało mogę rzec, że palenie papierosów to moim zdaniem czynność bardzo nieelegancka. Oczywiście, każdy jest kowalem własnego losu, i dlatego każdy niech się truje jak chce (oczywiście, jeśli nie truje przy tym innych, jak palacze na przystankach autobusowych na przykład).

Zostałem wychowany w rodzinie niepalącej, zapach dymu od zawsze mnie drażnił. Jak moi niektórzy znajomi rzucili się na papierosy, aby poczuć się bardziej "dorośle", to w moich oczach było to generalnie dosyć żenujące. Tak samo jak widzę np. człowieka w drogim samochodzie, elegancko ubranego, i palącego papierosa, to natychmiast wpadam w lekką irytację.

Troszkę inne jest moje zapatrywanie na kwestię cygar i fajek, jednak głęboko zakorzeniona we mnie niechęć do tego typu używek sprawia, że zapewne sam bym nie spróbował. Natomiast myślę, że niezareagowałbym z irytacją na myśl o byciu w towarzystwie palącym fajki/cygara, a taka reakcja nastąpiłaby na pewno w przypadku spotkania z towarzystwem palącym papierosy. Oczywiście to moje zdanie, i każdy może się z nim nie zgadzać

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szisza w Polsce przynajmniej kojarzy się raczej ze studenckim squatowaniem i paleniem na domówkach, a nie z klasyczną elegancją, no nie?

Nie mogę znaleźć znowu, ale widziałem parę zdjęć w intranecie, angielskich dżentelmenów z początku XX wieku palących shishe. Tak, no w Polsce kojarzy się to raczej ze studentami,ale mi chodziło o to, że nawet shisha źle pachnie niektórym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest, ich prawo. Ja zawsze podziwiam osoby, które umiejętnie palą fajkę - zapach czuć z kilku metrów i jest to piękny, łagodny, słodki aromat, a dymu nie widać nigdzie. Dobrze palona fajka nie wygląda, jakby się w niej cokolwiek paliło. Nie jest to najłatwiejsza technika, ale da się jej nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które umiejętnie palą fajkę - zapach czuć z kilku metrów i jest to piękny, łagodny, słodki aromat, a dymu nie widać nigdzie.

Zapach wynika nie tylko ze sposobu palenia, ale przede wszystkim rodzaju uzytego tytoniu. Dla niektorych osób aromat latakii jest nie do zniesienia i napewno nie nazwalyby go lagodnym, a wielu zaawansowanych palaczy stawia go ponad wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę i udało mi się znaleźć jeszcze pre luksusowych marek papierosów. Oto Treasurer (Gold). Ponoć najdroższe papierosy świata (cena £18). Swoją cenę zawdzięczają pięknej papierośnicy w której, są sprzedawane. Mimo tego, ich wygląd jednak kompletnie mi nie odpowiada. Zbyt dużo symboli firnowych powoduję, ze wyglądają nowobogadzko. Gdyby ograniczyć się do samych złotych filtrów efekt, byłby o wiele lepszy. Były by po prostu eleganckie. Można jeszcze znaleźć edycje slim tańsza o polowe, ale w zwykłym kartoniku.

http://www.chancellor-tobacco.com/images/products_2/1613028858011.jpg

Prócz tej marki znalazłem również:

Jackpot Mini Gold Cigarette

Great Russia Slims & King size

Cigaronne Gold & Platinum 120mm

Zdjęcia można znaleźć na stronie cigaronne

http://www.cigaronne.net/#!products

Według mnie najlepiej wyglądają Great Russia King size. Próbowałem znaleźć marki tych papierosów, ale z tego co widzę, to występują one chyba tylko w Rosji. "złote skarby" można zmaleć w wielu sklepach na zachodzie, ale ja bym jednak wolał kupić sobie dobre cygaro za równowartość tych 18 czy 9 funtów lub sobranie black russian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cen Sobranje - nie znam się, ale chyba kiedyś słyszałem, że są dwie konkurencyjne marki - jedna białoemigracyjna, czyli prawdziwa, a druga rosyjska robiona w Rosji - mniej prawdziwa. Ktoś może zweryfikować? (na pewno gógel może, ale aż tak to mi się nie chce :))

Pierwsze słyszę o 2 wersjach, ale no podróbki pewnie są. Ja miałem paczkę kupioną w Rosji. Była wyprodukowana w UK. z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cen Sobranje - nie znam się, ale chyba kiedyś słyszałem, że są dwie konkurencyjne marki - jedna białoemigracyjna, czyli prawdziwa, a druga rosyjska robiona w Rosji - mniej prawdziwa. Ktoś może zweryfikować? (na pewno gógel może, ale aż tak to mi się nie chce :))

Łatwo zredukować tą miejską legendę do absurdu poprzez listę wszystkich innych odmian, zresztą czarne powinny być wtedy raczej czerwone.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sobranie(na dole)

[przez powiązane artykuły można się dokopać do innych ciekawych marek]

Co do głównego pytania poruszonego w tym temacie, chciałbym przypomnieć że na czynność palenia papierosów składa się też czasem papierośnica, zapalniczka a czasem "cygarniczka" i wydaje mi się że owe akcesoria, gdy są odpowiednio dobrane, potrafią dodać odrobinę elegancji tej jakże gorszącej czynności ;) .

P.S.:Wspomnę też o odpowiedniej sytuacji gdyż niedawno zdarzyło mi się wyjąć papierośnicę z ochlapanych farbą spodni i przyznaję że musiałem wtedy wyglądać dosyć egzotycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

popalam Black Devil'e czarne,

Czarne papierosy zdecydowanie są eleganckie, IMHO osoby odpowiedzialne za pomarańczową, "korkową" obwolutę popełniły zbrodnię przeciwko estetyce.

P.S.:Ale to się powoli zmienia, przecież nawet Zakłady Tytoniowe w Lublinie wypuściły czarne papierosy(też aromatyzowane), nie mówiąc już o powrocie bieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skąd Pan to ma, jeśli można spytać? Pierwszy raz coś takiego widzę.

Z tego co słyszałem są produkowane w Augustowie z polskiego tytoniu. Oczywiście na licencji Gallaher i z przeznaczeniem na eksport do wschodniej Azji. Kupione w Berlinie. W środku, opakowanie identyczne jak w przypadku klasycznych Sobranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem są produkowane w Augustowie z polskiego tytoniu

Nie chcę negować tej informacji, ale obawiam się że najprawdopodbniej nie składają się one wyłącznie z polskiego tytoniu, po prostu mówiąc w dużym uproszczeniu nie jest to ten klimat(geograficzny).

BTW Nie zagłębiałem się jakoś bardzo w temat tej branży(bardziej w produktach) ale z tego co pamiętam to w Augustowie "siedzi" konkurencyjny koncern.

P.S.:Oby nie tworzyć absolutnego OT powiem w ramach ciekawostki że choć papierosy balkan sobranie porównywane są czasem do dunhill'i, to jednak nadal jest to swoisty odpowiednik RTW(Ready To Smoke?) na przykład może być niezły ale czasem za mniejsze pieniądze uda się zdobyć coś lepszego, tańszego i bardziej dopasowanego do potrzeb użytkowania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.