Skocz do zawartości

Czy palenie papierosów to czynność elegancka?


Velahrn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Za nic nie mogę sobie przypomnieć ulicy z tym sklepem, pamiętam, że Gazeta Stołeczna o nim pisała.

:lol:

Wczoraj szukałem tego samego i nic nie znalazłem oprocz tych adresów, ktore wkleiles. Za cholere nie moge sobie przypomniec zadnego słowa klucza ;)

W tej sytuacji deklaruję się, że w sobotę, a najpóźniej w niedzielę udam się na spacer w domniemaną okolicę, na której znajduje się ten domniemany sklep (moim zdaniem mieszkał na niej kiedyś Andrzej Szczypiorski, ale mogę się mylić, to mała uliczka). Złożę w tej sprawie pisemny raport w ww. wątku.

Z niecierpliwością czekamy na wykonanie zadania. Ja kojarzę tylko sklep z gruzińskimi winami. Ale wydawało mi się, ze on jest jakoś na chmielnej...hmm. Można tam dostać herbatę z Gruzji, ale to podobno to jakieś siano. Zdajsie w PRl-u można było kupić tylko herbatę z Gruzji.

Zapomniałem o swoim zobowiązaniu. A byłem w nim. Czas na raport. Dla palaczy mam smutną wiadomość, nie ma tam fajek. (Akurat te fajki to dla mnie nie problem). Nie ma też alkoholu. Ale są przysmaki rosyjskiej kuchni. Jest kawior. Adres: Rosyjski Sklep Spożywczy Russkiy Gastronom, ul. Sulkiewicza 5 Sulkiewicza to mała uliczka odchodząca od Belwederskiej, między hotelem rządowym na Parkowej a hotelem Belwederskim (vis a vis ambasady rosyjskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam,

Odświeżam temat, ponieważ jest to kwestia, nad którą ostatnio się zastanawiałem. Sam jestem palaczem i doszedłem do wniosku, że samo palenie nie jest nieeleganckie, jednakże z szacunku do innych, w niektórych sytuacjach należy powstrzymać się przed "puszczeniem dymka". Dlatego też (trochę w ramach walki z nałogiem) postanowiłem nie palić w towarzystwie, szczególnie Kobiet.

Pozdrawiam,

nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Świetny tekst, bardzo miło się go czytało. Co do samego palenia to jeżeli pali się od czasu do czasu, a nie nałogowo, to nie widzę w tym problemu, też czasem popalam, ale na pewno nie jestem uzależniony w żaden sposób. Czasem napiję się wódki, czasem zapalę tytoń, wszystko dla ludzi, okazyjne spożywanie używek nie wpływa zbytnio na zdrowie. Swoją drogą to co mówią w mediach na temat papierosów jest mocno przesadzone, mówią ludziom że jak palisz to po roku będziesz prawie trupem, przedstawiają efekty palenie dużych ilości przez lat 40, mówiąc że to efekty palenia jednego papierosa dziennie przez 6 miesięcy, taka propaganda dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak ktoś się wkręci to potem ciężko zerwać. Osobiście rzuciłem (i to dosłownie paczką przez okno ;-)) definitywnie palenie po tym jak poczułem, że zaczynam przeginać. Na drugi dzień znalazłem tą paczkę w krzakach i do tej pory leży u mnie w szufladzie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w tym momencie rzuciłem. Pije kilka piwek codziennie wieczorem i zaczął powoli nadchodzić moment w którym nie wyobrażałem sobie posiedzenia przy piwku bez paczki fajek. Szkoda zdrowia (tak wiem, że alkohol też szkodzi, ale na coś w końcu trzeba umrzeć 8-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie zastanawia jedna rzecz - większość palaczy rzuca pety gdzie popadnie, ale już np chusteczki czy paragonu duża część z nich nie wyrzuci na ulicę. Czy istnieją więc śmieci mniej śmieciowe? Gdzie tu logika?

Widziałeś, żeby kowboj albo gangster przed akcją wyrzucali na ziemię chusteczkę do nosa lub paragon? No własnie, ja też nie, za to peta lub cygaro widziałem i jest to po prostu odwieczne prawo natury ;):twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pet/niedopałek to łatwy w degradacji śmieć, szczególnie taki z cygara, bez filtrów i takich tam.

W tej kategorii jeszcze lepsze są psie odchody, to w końcu naturalny nawóz. Wolałbym jednak, żeby zarówno jedno jak i drugie trzymało się z dala od chodników, ulic i plaż.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucanie niedopałka na ziemię to w moim mniemaniu zupełny brak elegancji. W dzisiejszych czasach nie powinno mieć to miejsca. W ogóle nie do końca rozumiem ludzi, którzy potrafią iść i palić. Wszystko w pośpiechu, jak jakiś szybki zastrzyk. Przecież w miastach nie brakuje koszy na śmieci, większość ma wbudowane popielniczki. Praktycznie zawsze, gdy najdzie mnie ochota na papierosa poza domem, to zatrzymuję się przy takiej popielniczce i spokojnie palę. Czy nie tak to powinno wyglądać? Palenie powinno sprawiać przyjemność, mnie uspokaja. To są takie momenty w dniu, w których na chwilkę, na te 5 minut zwalniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac aspekt palenia w trakcie chodu (czasem spieszymy się, jestesmy miedzy spotkaniami etc), to np w przypadku Londynu znalezc smietnik wcale nie jest tak łatwo, zreszta chodząc po Warszawie jakos nie widuję smietników za często, chociażby na takim Nowym Świecie.

Mieszkam we Wrocławiu i takich "punktów do palenia" nie brakuje. Widocznie ja podchodzę do palenia troszkę inaczej, nie mam głodu, gdy najdzie mnie potrzeba to nie muszę tu i teraz. Palę niewiele, paczkę na 3-4 dni. Palę Mocne, moim zdaniem jedyne papierosy z prawdziwym tytoniem w normalnym obiegu.

Btw. A co sądzicie Panowie o papierośnicach? Czy w moim wieku (mam 21 lat) to nie jest coś śmiesznego, przesadzonego? Od dłuższego czasu rozglądam się za czymś takim, bo moje ulubione papierosy niestety są sprzedawane w miękkim opakowaniu. Wyciągana z garnituru pewnie nie wyglądałaby źle, ale dużo częściej wybieram styl bardziej casualowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.