Skocz do zawartości

Dress code motocyklisty


wojvv

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

jak się ubrać na taki motor?

 

Lotus C-01, prototyp

 

btw - to pierwszy motor tej marki. Nie jeżdżę na motorze, ale design mi się podoba!

jedyna wada jaką dostrzegam to przymus zostawienia pasażerki na "tarasie widokowym" ;)

 

 

Edit: zaprojektował go były projektant Bugatti - Daniel Simon. Cena orientacyjan 100k eur + vat

 

lotus-c-01-motorcycle-001.jpg?w=1410

 

lotus-c-01-motorcycle-002.jpg?w=1410

 

lotus-c-01-motorcycle-003.jpg?w=1410

 

I jeszcze w ciekawszych barwach:

 

lotus-motorcycle-c-01-06-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Witam serdecznie,

 

To chyba mój pierwszy post na tym Forum.  Nie wiem czy nie popełnię  faux - pas zaczynając tu, a nie od Przywitalni  i autoprezentacjiWitając się zatem przyznaję się, że jestem bardzo początkujący w dziedzinie "But w Butonierce"  i bardziej doświadczony  w dress code na motocyklu. Jak mówią motocykliści śmigam  na ciężkim cruiserze już dobre parę lat. Na moim "worku ryżu" (honda VTX)  jak mówią "pogardliwie" koledzy z HD po pojemności 1800 cc i wadze 320 kg w wersji suchej zrobiłem 30 tys km. Nie ma tu miejsca na moje ulubione monki  lub chociażby chinosy.

Jest parę względów dlaczego nie.  Wspominaliście o bezpieczeństwie - oczywistość.  Upadek "zweryfikuje" wszelkie elementy styku z asfaltem. Upadek można zaliczyć  nie tylko przy poruszaniu się. Nasze miejskie sytuacje, czyli korki, koleiny malowania pasów, tłuste plamy na jezdni to praktyczne pułapki nawet przy 5km /h lub przy postoju. Dlatego sztywna podeszwa i usztywniona zabudowanym  butem  kostka to podstawa. 

Innym aspektem jest czystość naszych ulic, a raczej ich brud. Przy otwartym (bez przysłony) kasku czuje się "naturalny peeling kawitacyjny"  Wszystkie drobiny piasku idą na motocyklistę. To oznacza również, że odzież wierzchnia dostaje swoje. Dodając do tego spaliny z naszych masowych środków lokomocji, spotkania z owadami i można zapomnieć o schludności i poprawności tego co nosimy. Na domiar złego bardzo letnia temperatura i dobry układ skór na sobie zapewnia warunki podobne do tych w saunie. 

Jak sobie z tym radzę? Marynareczka i spodnie i reszta dowożone są  w sakwach.  Tu pozostaje kwestia ich wielkości.  Na turystykach są one zbyt małe do swobodnego lokowania rzeczy, ale da się pewnie. W sakwach skórzanych też trzeba się zorganizować, ale jest łatwiej.  Przy zakupie tych sakw trzeba myśleć pod każdym kątem czyli zespolenia z motocyklem  i pojemności do przewożenia butów, spodni, marynarki, koszuli i dodatków. 

 

Mam nadzieję, że nie zanudziłem.

 

Pozdrawiam 

 

Fugazi

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.