Skocz do zawartości

Dress code motocyklisty


wojvv

Rekomendowane odpowiedzi

Gt beznajdziejne do jazdy po mieście akurat jeśli o sportowy samochód chodzi... Ogólnie Muscle Cars, kto jeżdził wie o co chodzi...

Burgman 650 spoko, bo te pizdolotki z silnikami od kosiarek to jest porażka.

Jeżdziłeś kiedyś pizdolotkiem z silnikiem klasy evo do wyścigów torowych? Np piaggio zip sp moc ok 23km i 0-100km/h ok 5 sekund. Ja tak i powiem wrażenie o wiele większe niż przyspieszenie superbike'a czy skutera śnieżnego ;)

Oczywiście pomijam dopuszczalność do ruchu i wytrzymalość jednostki ok 500km ;) Kręci się średnio do 14 000 rpm :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem (jako pasażer) Hondą Super Magna 750, która ma przyspieszenie 0-100km/h w 3,5 sekundy, a przy tym nie wyje jak mikser. Jeździłem też Hondą GL1500, która robi setkę w 4,9 sekundy. Kosiarka może sobie robić te 5 sekund i kręcić 14 000 rpm, ale co z tego, skoro jest tylko fanaberią konstruktora przeznaczoną na jakieś dziwne wyścigi skuterów. Nie widzę po prostu sensu robienia takich skuterków i organizowania takich wyścigów. Zawsze sobie myślę, jak słyszę o czymś podobnym: można, tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście skutery się nie podobają. Nie mają uroku motocykla, siedzisz jak na stołku.

Ja nazywam skutery "kiblami" :-)

Skuter- tak, ale na ten przykład taki:

Dołączona grafika

Czy inny z epoki poprzedniej mody na skutery (lata 60)

A to co współcześnie, gdzie przełożenia są bezstopniowe, dźwięk jak kosiarka, a stylistyka fatalna. Nawet te które próbują "stylizować" na klasykę nie wyglądają dobrze. Bardzo podziękuję za taki pojazd. Jakbym nie chciał mieć biegów w pojeździe którym się poruszam to bym kupił Dafa 44

Dołączona grafika

z bezstopniową, pasową przekładnią:

Dołączona grafika

Który po pierwsze wygląda kuriozalnie, po drugie jest kuriozalny, a po trzecie można nim na wstecznym jechać 100km/h (do przodu też tyle), chociaż to już wyzwanie dla ludzi bardzo odważnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Urale chyba ostatnio zaczęli dopiero sprzedawać, ale to nie ważne. Ale fakt faktem że Czechosłowacja mimo tego że była w bloku wschodnim to gdzieś do lat 70' produkowali fantastyczne motocykle cywilne (późniejsze Jawy/CZ już były bardziej na poziomie MZ na przykład, chociaż dalej np Polska kadra motocrossu miała wyczynowe Jawy, które podobno były niesamowite)

Co do "sympatii politycznych"- są przesłanki by sądzić że to młody Korwin, muszka, UPR :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.