Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Robert napisał:

Dzięki, sprawdzę.
Lat temu z 10 jak kupowałem koszule lniane np. z Tatuum to materiał był fajny, mięsisty i niewiele tam prześwitywało. Dzisiaj jak sprawdziłem w sieciówkach to jest dramat. Materiał tak cienki, że po założeniu koszula z białej robi się cielista. Gdybym był kobietą to bym takiej bez stanika nie założył :)

Lniane raczej robi się cienkie, to ma oddychać. Mam 100% len od SuSu i ona ma tęższą gramaturę. Mam też koszule lnianą z Tatuum, tylko ona ma z 5 lat, ale gramatura jest rzeczywiście spora, do tego jest miękka i nie ma za dużych tendencji do mięcia, ale w upałach to ona sobie radzi raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam solidnej, żebrowanej białej "żonobijki", która nadaje się do layerowania pod rozpiętą lnianą koszulą na lato. Byłem w Uniqlo, tamtejsza nawet spoko, ale dekolt ma tak głęboki, że widać mi włosy na klacie. Chcę coś ciut przyzwoitszego, w wysokiej jakości, mocno oddychającego. Macie coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzie można zaopatrzyć się w budżetowe prawidła do butów? Pod koniec 2018 roku kupowałem prawidła Massido za 48 zł/para. Teraz takie same w tym samym sklepie są wystawione za 75 zł. Czy można coś gdzieś taniej znaleźć, czy to inflacja i tamto to se nie vrati? Ew w drugą stronę, czy w tych pieniądzach (80-100) można znaleźć coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2024 o 19:15, Non Vid napisał:

Szukam solidnej, żebrowanej białej "żonobijki", która nadaje się do layerowania pod rozpiętą lnianą koszulą na lato. Byłem w Uniqlo, tamtejsza nawet spoko, ale dekolt ma tak głęboki, że widać mi włosy na klacie. Chcę coś ciut przyzwoitszego, w wysokiej jakości, mocno oddychającego. Macie coś do polecenia?

Może https://bronsonshop.com/collections/tank-top/products/military-cotton-tank-top-white?variant=43803551039704 Co prawda nie żebrowana, ale Bronson ma świetną jakośc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Velahrn napisał:

Jakość na pewno spoko, ale te są dość głęboko wycięte. Idealnie chciałbym tank-top, który ma otwarcie szyi wysoko jak w T-shircie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Non Vid napisał:

Jakość na pewno spoko, ale te są dość głęboko wycięte. Idealnie chciałbym tank-top, który ma otwarcie szyi wysoko jak w T-shircie.

Jasne, rozumiem. Generalnie, chyba będzie trudno o coś takiego - żonobijka jest (w przeciwieństwie do t-shirta) nadal traktowana prawie wyłącznie jak bielizna, więc ma spory dekolt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić spodnie lniane nie za miliony? Mam fajne jasne z h&m, szukam ciemniejszych. W ofercie hm tylko wiązane na sznurki. Zależy mi na takich na pasek i pasujących do espadryli/boat shoes - czyli garniturowe odpadają raczej.

Massimo coś w ofercie miał, ale widzę, że wybór w tej chwili zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MarianoItaliano napisał:

Mango / Mango Outlet 

Dzięki. Niestety, w outlecie mają fajne kolory, ale bez rozmiaru na pas 94 (rozmiar 48).

 

W regularnym sklepie te są fajne. Szkoda, że kolor niebieski taki nijaki. Myślę nad brązowymi.

https://shop.mango.com/pl/pl/p/mezczyzna/spodnie/lniane/spodnie-slim-fit-z-100-lnu_77050250?c=35

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, będę chciał sobie sprawić pierwszy porządny garnitur, stąd prośba o polecenie marek z usługami szycia miarowego MTM (budżet to około 3500-4500 zł). 

Najlepiej, aby były one w Poznaniu, aczkolwiek inne miasta też wchodzą w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2024 o 22:26, jakgor3 napisał:

Hej, będę chciał sobie sprawić pierwszy porządny garnitur, stąd prośba o polecenie marek z usługami szycia miarowego MTM (budżet to około 3500-4500 zł). 

Najlepiej, aby były one w Poznaniu, aczkolwiek inne miasta też wchodzą w grę. 

Jeżeli masz ochotę odwiedzić Wrocław to mogę polecieć Ci salon Brogs. Obsługa profesjonalna, konstrukcja marynarki "lekka" (porównuję do innych MTM z którymi miałem styczność). Powinieneś zmieścić się w założonym budżecie, ale oczywiście zależy to od wybranego materiału, podszewki etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jednak zrezygnowałem z MTM bo nieoczekiwanie pomniejszył mi się budżet (tak, że zostaje przy RTW). 

Tak więc,
według was bardziej opłaca się spróbować customizować garnitur z SuSu (około 2600 zł), spróbować kupić za podobną cenę jakiś inny już gotowy produkt na ich stronie, czy raczej zdecydować się na coś innego (mój budżet to około 2700 - 3000 zł i poszukuję klasycznego garnituru). 

Wcześniej m.in przeglądałem polskie marki, takie jak np. Poszetka która w tej cenie posiada klasyczne garnitury w moim rozmiarze (jestem wysoki więc potrzebuję powiększonej rozmiarówki). 

Chętnie posłucham się waszych rad, co w takiej sytuacji najbardziej opłaca się kupić. 
:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzeba "customizowania" jest duża czy to raczej kwestia chęci po prostu wejścia "level wyżej"?
Jeśli zwykła rozmiarówka Susu leży dobrze (longi) to najbardziej opłaca się kupić gajer tej marki i ewentualne poprawki typu korekta długości nogawek/rękawów zrobić u krawca/krawcowej w swoim mieście (a jak jeszcze byś trafił na swój rozmiar w Otrium to w takim budżecie da radę nawet znaleźć 2 albo 3 garnitury 😜 )
Przede wszystkim rozważyłbym na początku kwestię materiału - czy szukasz czegoś na upały, na chłodniejsze dni czy czegoś "uniwersalnego" (choć moim zdaniem nie ma materiału dobrego na każdą okazję, trochę na zasadzie "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego") oraz koloru i dopiero potem szukać czegoś wpisującego się w te kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gisch napisał:

Czy potrzeba "customizowania" jest duża czy to raczej kwestia chęci po prostu wejścia "level wyżej"?
Jeśli zwykła rozmiarówka Susu leży dobrze (longi) to najbardziej opłaca się kupić gajer tej marki i ewentualne poprawki typu korekta długości nogawek/rękawów zrobić u krawca/krawcowej w swoim mieście (a jak jeszcze byś trafił na swój rozmiar w Otrium to w takim budżecie da radę nawet znaleźć 2 albo 3 garnitury 😜 )
Przede wszystkim rozważyłbym na początku kwestię materiału - czy szukasz czegoś na upały, na chłodniejsze dni czy czegoś "uniwersalnego" (choć moim zdaniem nie ma materiału dobrego na każdą okazję, trochę na zasadzie "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego") oraz koloru i dopiero potem szukać czegoś wpisującego się w te kryteria.

Hej, 

z customizowaniem chodziło tylko o uzyskanie jak najwyższej jakości. 

Głównie poszukuję garnituru o średniej gramaturze, który pewnie nie sprawdzi się tak dobrze w upały, ale raczej będę mógł z niego korzystać w inne pory roku. Więc nie jestem zainteresowanym tropikiem czy lnem. Stawiam tu na granatowy wełniany garnitur, więc klasyka klasyki. 

Generalnie poszukuję czegoś dobrego jakościowo i za to jestem w stanie więcej zapłacić. Ale jak już mówisz o otrium to spróbuję coś tam wyszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jakgor3 napisał:

Wcześniej m.in przeglądałem polskie marki, takie jak np. Poszetka która w tej cenie posiada klasyczne garnitury w moim rozmiarze (jestem wysoki więc potrzebuję powiększonej rozmiarówki). 

Zakładam, że piszesz o tym garniturze: https://www.poszetka.com/product-pol-8164-Klasyczny-Granatowy-Garnitur.html

Wygląda klasycznie, materiał "całoroczny" (czyli raczej nie na lato). W Poszetca są darmowe zwroty, wiec o ile jest dostępny odpowiedni rozmiar, to możesz bezpiecznie zamówić i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, d_k napisał:

Zakładam, że piszesz o tym garniturze: https://www.poszetka.com/product-pol-8164-Klasyczny-Granatowy-Garnitur.html

Wygląda klasycznie, materiał "całoroczny" (czyli raczej nie na lato). W Poszetca są darmowe zwroty, wiec o ile jest dostępny odpowiedni rozmiar, to możesz bezpiecznie zamówić i sprawdzić.

Rozmiar już mam, jedynie zastanawia mnie czy 2700 się opłaca, w porównaniu z tym co patrzyłem na otrium, gdzie garniaki  SuSu chodzą za 1000-1500 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, planuje zrobić sobie solidny prezent na 30tkę w postaci płaszcza zimowego i butów (również zimowych). Chciałbym skorzystać z waszej wiedzy i doświadczenia abyście mi polecili gdzie szukać płaszcza (jakiej marki). 

Płaszcz:

  • budżet do 4k
  • ciężka, fajnie układająca się wełna
  • kolor ciemnogranatowy 
  • długość lekko pod kolano (ewentualnie w punkt)
  • typ płaszcza: uniwersalny, aby nie bał się jeansów, chinosów.
  • bez wkładek barkowych

Wstępnie patrzyłem na płaszcze SEH Kelly (fajne bo z klasą ale bez kija w dupie), ale wychodzi sporo jak dodać VAT. Zerkałem też na magee, ale nie ma na razie nic granatowego pod kolano. Cordings jakoś za bardzo ma kija w tyłku. House of Bruar z wyglądu całkiem okej, ale ceny podejrzanie niższe niż u innych tweedziarzy. Co możecie polecić? 

Buty:

  • budżet do 3k
  • na grubej gumowej podeszwie (najlepiej commando)
  • za kostkę
  • kolor burgundowy ciemny lub czarny (ewentualnie jakiś mega soczysty ciemny brąz)

Tutaj myślałem o markach: C&J, Trickers, Cheaney oraz Heschung. Czy pomiędzy tymi markami występuje jakaś gradacja jakościowa? Czy to jedna półka? Do których producentów warto jeszcze spojrzeć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michaś napisał:

Cześć, planuje zrobić sobie solidny prezent na 30tkę w postaci płaszcza zimowego i butów (również zimowych). Chciałbym skorzystać z waszej wiedzy i doświadczenia abyście mi polecili gdzie szukać płaszcza (jakiej marki). 

Płaszcz:

  • budżet do 4k
  • ciężka, fajnie układająca się wełna
  • kolor ciemnogranatowy 
  • długość lekko pod kolano (ewentualnie w punkt)
  • typ płaszcza: uniwersalny, aby nie bał się jeansów, chinosów.
  • bez wkładek barkowych

Wstępnie patrzyłem na płaszcze SEH Kelly (fajne bo z klasą ale bez kija w dupie), ale wychodzi sporo jak dodać VAT. Zerkałem też na magee, ale nie ma na razie nic granatowego pod kolano. Cordings jakoś za bardzo ma kija w tyłku. House of Bruar z wyglądu całkiem okej, ale ceny podejrzanie niższe niż u innych tweedziarzy. Co możecie polecić? 

Buty:

  • budżet do 3k
  • na grubej gumowej podeszwie (najlepiej commando)
  • za kostkę
  • kolor burgundowy ciemny lub czarny (ewentualnie jakiś mega soczysty ciemny brąz)

Tutaj myślałem o markach: C&J, Trickers, Cheaney oraz Heschung. Czy pomiędzy tymi markami występuje jakaś gradacja jakościowa? Czy to jedna półka? Do których producentów warto jeszcze spojrzeć?

 

SEH Kelly to doskonały wybór, jeśli chcesz mieć płaszcz z prawdziwej, grubej wełny. IMO warto zapłacić tę ich cenę, jeśli interesują Cię gramatury typu 27-30 oz. Podają ceny bez VAT, co gwarantuje, że podatek zapłacisz raz, przez firmę kurierską, a nie podwójnie, jak niekiedy ma miejsce.

W Polsce kupisz maksymalnie płaszcz 16-17 oz, a i taki będzie uznawany za ekstrawagancję, i sprzedawca będzie się obruszał, po co ci taka "potężna" grubość no i przecież "za kolano to panie za długi, kto dzisiaj takie nosi!".

Kiedyś Zack Roman miał rewelacyjny ulster 26 oz o prawidłowej długości. Pewnie da się go jeszcze ustrzelić z drugiej ręki. Teraz płaszcze z obecnej kolekcji są cieńsze i krótsze, ale może nadal cię zainteresują?

Warto też przejrzeć ofertę Poszetki, zobaczyć, co będą mieli w kolekcji jesień-zima, to chyba najlepsza obecnie polska marka.

Ew możesz pomyśleć o szyciu na miarę, topowe brytyjskie tkaniny na ebayu da się ustrzelić za jakieś grosze, typu 15 funtów/metr.

Co do butów - Heschung nie znam, z pozostałych każda wymieniona to wysoka (choć nie luksusowa) półka, i są to znakomite firmy.

Ja lubię bardzo amerykańskie brandy, choć w Europie słabo z dostępnością. Na polskim rynku na pewno jest Red Wings, to bardzo spoko buty GYW, warte swojej ceny, a na promocji typu -25 % już w ogóle super.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.