Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od materiału, jednak najczęściej będzie się bardziej świecił i będzie bardziej podatny na przetarcie.

Poza tym ja osobiście nie jestem przekonany do bawełnianych garniturów.

Właśnie się obawiałem tego świecenia, ale zobacze na żywo. A co do bawełny dlaczego jesteś na nie jeśli można prosić o rozwinięcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie przez właściwości materiału. Bawełna szybko łapie zapachy i po dłuższym okresie użytkowania, te zapachy i pot po prostu wnikają we włókna. Spodnie prać musiałem co max 2 tygodnie, a prasowanie spodni, szczególnie po praniu, nie jest czymś prostym. Bawełna też zupełnie inaczej pracuje niż wełna, czuć to szczególnie jeżeli chodzi o spodnie i rękawy marynarki. Gorzej po prostu, brakuje jej tej "zwiewności".

Jeżeli zaś chodzi o kwestię bawełny na lato, to moim zdaniem jest to jakieś nieporozumienie, przynajmniej to co miałem okazję z ciekawości oglądać w salonach. Może w dawnych czasach ta bawełna była inaczej produkowana, stąd ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełna się gniecie i jest sztywna. To pierwsze oznacza, że garnitur szybko będzie wyglądał na wymięty. To drugie wymaga dobrego dopasowania. Marynarkę wełnianą można nosić ciut za małą, bo wełna się naciągnie; bawełnianej - nie.

Na upały - cienka wełna lub len (ew. len z bawełną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzmy sobie szczerze. Bawełna to materiał pośledni. Jest ona dobrym materiałem na garnitur dla kogoś, kto ma ich już całą szafę (jak Macaroni) i może sobie pozwolić, by taki garnitur wkładać raz na ruski rok. Niewątpliwie, nie jest to alternatywa na codzienni letni garnitur do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest dzień straży pożarnej. Na placu Piłsudskiego w Warszawie przemawiają premier i wicepremier. Waldemar Pawlak jest również prezesem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i na tę uroczystość założył mundur strażacki. Czy postąpił poprawnie, a może niepoprawnie, ale właściwie? ;)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jakie są przepisy, ja się na nich nie znam. :) Czy prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych według jakichś przepisów ma strój galowy, który stanowi mundur strażacki? Jeśli tak, to Pawlak postąpił poprawnie. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wicepremiera obowiązuje go pewien dresscode, więc myślę, że gdyby na spotkanie dyplomatyczne przywdział mundur, byłoby to może poprawne, ale niestosowne. Chociaż z drugiej strony dyplomaci na Bliskim Wchodzie ubierają się bliżej swojej tradycji i jakoś im to uchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania czysto teoretyczne. Obchody 3 Maja na placu Zamkowym, nasza elita polityczna była przyodziana w garnitury, teraz jak to się ma do rangi całego święta?(Uważam, że to jedno z najważniejszych, na równi z 11 listopada). Czy nie powinni wystąpić w czymś bardziej formalny? Jeśli tak, to co ?(Zakładam, że dresscode był do ustalenia na zaproszeniach, a z relacji w telewizji widziałem, że zostali zaproszeni także ambasadorowie i konsulowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania czysto teoretyczne. Obchody 3 Maja na placu Zamkowym, nasza elita polityczna była przyodziana w garnitury, teraz jak to się ma do rangi całego święta?(Uważam, że to jedno z najważniejszych, na równi z 11 listopada). Czy nie powinni wystąpić w czymś bardziej formalny? Jeśli tak, to co ?(Zakładam, że dresscode był do ustalenia na zaproszeniach, a z relacji w telewizji widziałem, że zostali zaproszeni także ambasadorowie i konsulowie)

Wladza jest wystarczajacco oderwana od obywateli i nie musi tego jeszcze bardziej podkreslac strojem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 98% narodu zapewne w ogóle nie zdaje sobie sprawy z istnienia czegoś elegantszego i bardziej formalnego od zwykłego garnituru.

Gdyby władza pojawiła się w czym innym to podejrzewam,że opozycja zaczęłaby krzyczeć,że beszczeszczą święto narodowe jakimis przebierankami a ludzie by ich wyśmiali jako dziwaków.

Przynajmniej w pierwszym odruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.