Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem dla Ciebie chukka i nie ma. Z bootsami też jest problem przy Twoim rozmiarze. 42-44 bym załatwił od ręki za niewielką część oryginalnej ceny.

W tej chwili poszukuję brogues boots i mam rozmiar 43 także nieśmiało chciałbym zapytać o ewentualną pomoc w nabyciu butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Szukałem dla Ciebie chukka i nie ma. Z bootsami też jest problem przy Twoim rozmiarze. 42-44 bym załatwił od ręki za niewielką część oryginalnej ceny.

W tej chwili poszukuję brogues boots i mam rozmiar 43 także nieśmiało chciałbym zapytać o ewentualną pomoc w nabyciu butów.

Immune już nie ma na forum, więc raczej Ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Buty Markowskiego, model Gaspard

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Buty bardziej na okres jesienno-wiosenny lub z bardzo ciepłymi skarpetami na zimę. Skóra dobrej jakości oraz bardzo fajne kopyto, przez co but bardzo mi się podoba, chociaż nie jest jakoś skomplikowany pod względem designu. Ale dzięki temu łatwo się czyści :)

Dostawa 30euro, ale pomimo, że przesyłkę można śledzić, to firma nie wysyła powiadomienia o statusie zamówienia. Od razu po zapłaceniu miałem status "Wysłane", więc nie ma kompletnie informacji co tak naprawdę się z zamówieniem i przesyłką dzieje. Firma święcie przekonana, że reszta świata mówi płynnie po francusku, poza tym buty zamówione w poniedziałek, przyszły w piątek. Rozmiar 43 i trochę ściskają palce, chociaż teoretycznie powinienem wziąć numer 42.5, na długość dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że raczej robią zbyt smukłe buty w okolicy palców jak dla mnie, ogólnie mam z tym problem z gotowymi butami, bo jeżeli chodzi o inne wymiary to są dobre, większe byłby już za duże na długość. Liczbę, że się rozciągną trochę jak G&B w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy rzeczywiście ktoś sprawdził organoleptycznie czy gumowa podeszwa typu commando zapewnia rzeczywiście lepszą przyczepność niż zwykły "traktor" (jak w powyższych butach)?

Odpowiem sam sobie - commando sole jest rzeczywiście lepsze na śnieg, co jest spowodowane właściwością konstrukcji. Idąc po śniegu ze zwykłymi traktorami, gdzie poszczególne "linie" są blisko siebie, utyka tam śnieg przy chodzi i ostatecznie po paru minutach, z butów robią się łyżwy (śnieg ślizga się po śniegu na podeszwie). W przypadku commando sole, śnieg nie ma za bardzo możliwości gdzie się zaczepić i większość go odpada od razu po podniesieniu nogi.

Jednakże, samo commando sole nie nadaje się do chodzenia po roztopach, gdzie woda stoi na lodzie, przez swoją słabszą przyczepność. Najlepsze właściwości ma podesza o nieregularnym kształcie, gdzie wypukłości są od siebie odpowiednio oddalone (przykład to buty Markowskiego 2 posty wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Markowskiego:

- dostawa w piątek przy zamówieniu w poniedziałek to spore szczęście: ja na pierwsze zamówienie czekałem 10 dni, na drugie 14,

- na maila napisanego po angielsku odpowiedzieli po angielsku, poprawnie,

- rozmiarówka: trzewiki po konsultacji z Filipem (mam też 8,5) kupiłem w dobrym rozmiarze, nawet jakieś kilka mm za duże. Tymczasem oxfordy w rozmiarze 8 (innych nie było, zaryzykowałem) są na długość idealne bez zapasu, natomiast BARDZO opięte. "Rozchadzam" je, ale są naprawdę ciasne. Uwaga na kopyto 191, wąskie jakby było modelowane na Umie Thurman, buty na tym kopycie kupować co najmniej pół rozmiaru większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Myślę o zakupie bootsów na zimę, to byłyby moje pierwsze takie buty. Interesują mnie takie, które mają dobry współczynnik ceny do jakości, nie mogę też wydać ponad 1000 zł.

Myślałem o http://www.ctshirts.co.uk/men's-shoes/v ... |||&page=2 , są też tam o bardziej jasnym kolorze.

Co panowie sądzą, jest to opłacalny zakup? Czy coś innego kupić? Liczę na waszą radę, jako bardziej doświadczonych.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.