Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, naprawdę w miarę rozsądne buty można mieć za około 400zł szukając przecen dobrych, sprawdzonych, polecanych na forum marek. No-name'y za parę złotych są warte dokładnie tyle, ile kosztują - prawie nic i tylko się zrazisz do dobrych butów. Szmateks, lumpeks i chińszczyzna to jest zła droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Alfred Sargent Holburn Last 87 – 8,5 F

http://alfredsargent.co.uk/exclusive-range/holburn/

AS Last 87 - 8,5 F

- podeszwa mierzona “zewnątrz” długość 31,7 cm. szerokość w najszerszym miejscu 11,2 cm

- wkładka wewnętrzna 30,2-30,5 cm

87 szerokie, obszerne kopyto, zazwyczaj noszę rozmiar UK 8,5 w przypadku AS 87 F but jest minimalnie dłuższy niż w np. Church’s 8,5 G (popularne kopyto 73) ale w przypadku trzewików to akurat dobrze będzie można ubrać grubsza skarpetę (z drugiej strony rozmiar G przy tym kopycie, musi być naprawdę obszernym butem)

tradycyjnie bardzo dobrze wykonane, przyjemna mięsista skóra, cienkie sznurowadła (za cienkie - do wymiany!), podeszwa „Dainite” buty są nowe dlatego kontrast pomiędzy czarną skórą a brązową (bardzo jasną) jest duży mam nadzieję graniczącą z pewnością że brąz nabierze z czasem patyny i kontrast będzie mniejszy

bardzo zacne trzewiki - niestety okres oczekiwania prawie 4 m-sc

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie dziwi to 8,5 F vs. wkładka wewnętrzna 30,2-30,5 cm Moje 10,5 UK by się w takie coś zmieściło.

miałeś rację - wkładka faktycznie jest nieco krótsza 290 – 292 mm (w wysokich butach pomiar wkładki jest nieco uciążliwy)

natomiast dlugość podeszwy w rozmiarze 10,5 UK na tym samym kopycie 87 i ten sam model buta inna skóra to już 334 mm

http://www.afinepairofshoes.co.uk/colle ... -cambridge

@bar_open

Wyglądają naprawdę super.

Chyba warto było czekać, a przy okazji sezon bliżej.

Daj znać, czy długo poszło ich 'łamanie'.

Red

Dzięki! Ale Twoje buty od J. Kielmana …, eh Chapeaux bas! Niestety nie mam cierpliwości do szycia butów na miarę, a efekt i tak nie jest do końca znany – ale Twoje rzucają na kolana i poprawiają tępym narzędziem w potylicę :D .

Łamanie raczej zbędne, są wygodne jak rękawiczki.

Tu moje nowe "boots" (czułem ostatnio potrzebę posiadania czarnych butów)

Barker Black Lavenum Boot 9 UK– 10 US

http://www.barkerblack.com/product/M1400

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

nie napisze nic obiektywnego, jestem fanem tej marki – świetne wykonanie, wygoda …– niestety zakupy w Europie są mało zabawne, a wyjazd za „wielka wodę” tylko po buty i parę drobiazgów nieekonomiczny

wkładka 289 -292 mm

podeszwa mierzona w najszerszych miejscach 312 mm - 106 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie do posiadaczy butow za kostke: przymierzam sie do zakupu C&J Coniston, ktore udalo mi sie mierzyc wczoraj i zastanawia mnie obszernosc buta w okolicy podbicia. Rozumiem, ze luzy musza byc wieksze, zeby zmiescic grubsza skarpete, ale skora cholernie nieciekawie sie lamie przy chodzeniu z takimi luzami. Okolice palcow sa ok, chodzi tylko o to, ze but zamiast naturalnie isc blisko stopy w gore, az do kostki, doznaje dziwacznego podniesienia w punkcie gdzie zaczyna sie sznurowanie. To powoduje, ze skora odrywa sie od stopy i przy zwyklym chodzeniu, ten nadmiar skory mocno sie marszczy, wywolujac efekt zbyt duzego buta / kalosza. Czy dobrze zgaduje, ze jedynie kopyto bespoke rozwiaze moj problem?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, jodhpurs to bryczesy. Obie nazwy wyraźnie prowadzą nas etymologicznie do jeździectwa, a konkretnie korzeń wywodzi się z indyjskiego miasta o tej samej nazwie, gdzie do dziś używa się bryczesów w dobrze nam znanym kroju. Słowo to jest więc eponimem :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Jodhpur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka (taka ciut grubsza z podklejoną folią aluminiową; na zimę) może rozwiązać sprawę.

To spytam inaczej, bo przeczytawszy moj poprzedni wpis stwierdzam, ze malo w nim sensu:)

Jakie dopasowanie w butach za kostke typu C&J Coniston (nie wiem nawet jak to nazwac) jest poprawne? czy celujemy tak jak w butach niskich w 'snug fit' czy raczej ma byc troche luzu po obwodzie? O to mi chodzilo w poprzednim pytaniu, but mierzony w moim rozmiarze mial dosc spore luzy w palcach oraz w podbiciu. Oczywiscie nie stanowi to wielkiego problemu, bo calosc trzyma sie nad kostka, ale czulem dziwaczna roznice w dopasowaniu dolu i gory, na dole palce z dosc sporym luzem, a nad kostka dosc mocne wiazanie (takie preferuje).

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spytam inaczej, bo przeczytawszy moj poprzedni wpis stwierdzam, ze malo w nim sensu:)

Jakie dopasowanie w butach za kostke typu C&J Coniston (nie wiem nawet jak to nazwac) jest poprawne? czy celujemy tak jak w butach niskich w 'snug fit' czy raczej ma byc troche luzu po obwodzie? O to mi chodzilo w poprzednim pytaniu, but mierzony w moim rozmiarze mial dosc spore luzy w palcach oraz w podbiciu. Oczywiscie nie stanowi to wielkiego problemu, bo calosc trzyma sie nad kostka, ale czulem dziwaczna roznice w dopasowaniu dolu i gory, na dole palce z dosc sporym luzem, a nad kostka dosc mocne wiazanie (takie preferuje).

Pozdrawiam,

dsc.

Mierzyłeś z grubszymi skarpetami na zimę, czy zwykłymi?

Jesli uważasz, że nie potrzebujesz cieplejszych skarpet, bo zimy są łagodne, to znaczy, że może nie potrzebujesz trzewików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam brązowych sztybletów (na gumowej podeszwie) za ok. 500 zł. Z góry odrzuciłem wyroby butopodobne typu Ryłko czy Gino Rossi (chociaż zajrzałem do tych sklepów robiąc rozeznanie). Najciekawsze z tego co widziałem, wydają się być Clarksy.

Dołączona grafika

http://clarks.pl/products/mens/smart-bo ... side_right

Kosztują 499 zł.

Myślicie, że są warte swojej ceny?

Trochę się boję, że są zbyt cienkie na nasze mroźne zimy, jednak estetycznych ocieplanych sztybletów nie widziałem. Nie jest Wam zimno w sztybletach przy -5 C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta podeszwa nie wygląda mi na gumową (ani na w jakikolwiek sposób antypoślizgową). A jeżeli już i tak zamierzasz podklejać je u szewca jakąś sensowną antypoślizgówką to za tą kwotę poszedłbym w te Bexleye http://www.bexley.com/Bexley/shoe-Flage ... pupPromo=X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, bo jest błąd w systemie. Rozmiary 7-12 UK w trzech wersjach kolorystycznych:

.

Immune, Ty cały czas mnie zaskakujesz jakimiś ciekawymi, zupełnie nieznanymi mi markami :-)

Buty wyglądają swietnie. Możesz coś wiecej o nich napisać? Próbowałem googlowac, ale informacji jest niewiele, a to co jest często jest sprzeczne ze sobą. A zdjęć pozostalych wersji to juz w ogóle nie znalazłem. Jaka wg. Ciebie jest ich normalna cena sklepowa?

A jakie byście polecieli buty na zimę, na duże mrozy i śnieg, ale takie żeby były w stanie ogrzać nogi przy dłuższych spacerach? Mam świetne buty ugg z których funkcjonalności jestem w pełni zadowolony, ale nie są to buty które bym założył do marynarki, nawet w formie smart casual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka (taka ciut grubsza z podklejoną folią aluminiową; na zimę) może rozwiązać sprawę.

To spytam inaczej, bo przeczytawszy moj poprzedni wpis stwierdzam, ze malo w nim sensu:)

Jakie dopasowanie w butach za kostke typu C&J Coniston (nie wiem nawet jak to nazwac) jest poprawne? czy celujemy tak jak w butach niskich w 'snug fit' czy raczej ma byc troche luzu po obwodzie? O to mi chodzilo w poprzednim pytaniu, but mierzony w moim rozmiarze mial dosc spore luzy w palcach oraz w podbiciu. Oczywiscie nie stanowi to wielkiego problemu, bo calosc trzyma sie nad kostka, ale czulem dziwaczna roznice w dopasowaniu dolu i gory, na dole palce z dosc sporym luzem, a nad kostka dosc mocne wiazanie (takie preferuje).

Pozdrawiam,

dsc.

W moich Herring Keswick też mam takie odczucia. Czy to poprawne dopasowanie to trudno mi powiedzieć, natomiast sądzę, że może to być dodatkowe miejsce na grubszą skarpetę lub ten większy luz w dole (w porównaniu do butów przed kostkę) ma pomóc po prostu w chodzeniu i np. zginaniu nogi. Może tak być, bo biorąc pod uwagę twardą cholewkę nad kostką i po zawiązaniu jej mocne dopasowanie do nogi to gdyby jeszcze na dole było równie mocne spasowanie to nie wiem czy wówczas nie byłoby efektu buta narciarskiego... może ciężko byłoby w czymś takim po prostu chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie byście polecieli buty na zimę, na duże mrozy i śnieg, ale takie żeby były w stanie ogrzać nogi przy dłuższych spacerach? Mam świetne buty ugg z których funkcjonalności jestem w pełni zadowolony, ale nie są to buty które bym założył do marynarki, nawet w formie smart casual.

Trzewiki z ociepleniem (umieszczonym w środku, nie widać tego, Jean-Loic Orange ma takie balmorale), albo z ociepleniem w środku w postaci futerka w środku (Emling oferuje takie zamszowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.