Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Przez cały rok wszyscy kozaczą ze skórzanymi podeszwami i plują na zelówki, no a jak przychodzi zima... ;)

Szkoda trochę, że nie pochodziłeś wpierw w butach bez przeróbek, ciekawy jestem jak bardzo zmienia się ogólny komfort po jednak tak drastycznej zmianie układania się nogi podczas chodu wskutek podzelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Caporegime,

jeśli spojrzysz wstecz na moje (prezentowane na forum) zimowe trzewiki, to wszystkie mają podeszwę wykończoną adlerem.

przed podzelowaniem przeszedłem się krótko dla spróbowania. po zmianie nie stwierdziłem jakiejś drastycznej różnicy. czuby minimalnie podniosły się, ale wyczuwalnie jedynie na bardzo płaskiej nawierzchni.

pewną niedogodnością jest natomiast duża sztywność podeszwy w tym modelu (niezależna od podzelowania). praktycznie nie ugina się. jeśli nie zawiąże się butów bardzo mocno to pięty 'latają'. mam nadzieję, że ugięcie się wyrobi z czasem.

-Jan,

adlery są stale dostępne u Januszkiewicza i Kielmanów. czasami również w wersji brązowej.

-wolezozole,

dzięki, buty to EG galway na kopycie EG82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście są dostępne inne wersje typu i koloru skóry i typu podeszwy - w tym dowolna kombinacja w wersji MTO,

ale ponieważ tak drogie buty kupuję jedynie na wyprzedażach to trafiłem akurat na typowy zestaw brązowy.

zamawiałem online tu - http://www.edwardsofmanchester.co.uk/

w sierpniu mieli przeceny i wtedy zamówiłem. okazało się, że nie mają ich na stanie i trzeba czekać cztery miesiące aż EG wyprodukuje kolejną partię. zaczekałem i na początku grudnia przysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Od dłuższego czasu przeglądam forum i przymierzam się do zakupu pierwszych porządnych butów. Wybór padł na solidne trzewiki.

Chciałem zamknąć się w budżecie 500-600 PLN, ale jak będzie trzeba dołożę 200 PLN.

moje typy są jak poniżej:

1. Herring Hawskead - na wyprzedaży obecnie 140 GBP

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... =2&stype=1

Najbliżej mojego budżetu, chociaż mam pewne wątpliwości nt samego wyglądu. Zwykle nie odpowiadają mi buty z szerokim rantem.

2. Emling Vasco - regularna cena 300 EUR

http://www.emling.fr/shoes-collection/c ... -1728.html

W moim odczuciu bardzo zgrabne, chyba wizualnie najbliższe moim oczekiwaniom.

3. Markowski Appolinaire - regularna cena 245 EUR

http://www.markowski-chausseur.fr/appol ... 00-en.html

Świetne, choć chyba trochę zbyt eleganckie.

Oczywiście pozycje 2-3 znacznie powyżej mojego budżetu. Zapewne będę czekał cierpliwie na jakieś wyprzedaże.

Pytania/prośby do Forumowiczów:

1. Która z propozycji wydaje się najlepsza pod względem stosunku jakość/cena?

2. Dotyczy pozycji 2 i 3 - myślicie, że można spodziewać się jakiś przecen w najbliższym czasie? może jakieś doświadczenia z lat ubiegłych?

3. A może jakieś ciekawe alternatywne propozycje zbliżone jednak do mojego budżetu?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 2 i 3 trzy to zupełnie inny but pod względem formalności w stosunku do klasycznego trzewika 1.

Posiadam balmorale od markowskiego i jestem bardzo zadowolony z tych butów, skóra jest bardzo dobrej jakości, wykonanie ok, podeszwa również. Buty od Emlinga zdecydowanie bardziej wyrafinowane jeśli chodzi o kopyto i ukształtowanie, posiadają zamknięty kanał szycia (markowski otwarty). Warto spojrzeć też na septieme largeur, siostrzaną markę markowskiego. Aktualnie u obu jest jakaś wyprzedaż, lecz trzewiki teraz nie są mocno reprezentowane. Ja swoje balmorale kupiłem na wyprzedaży u markowskiego za 170 euro i jestem bardzo zadowolony z jakości i wygody (uwaga, wąskie kopyta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę http://www.jloicorange.de/schuh-onlines ... ion/boots/ Jloic Orange. Tutaj masz moją recenzję ich balmorali viewtopic.php?p=81749#p81749

Ja butami tej marki jestem naprawdę zachwycony, a biorąc pod uwagę, że wyprzedają zapasy po niższych cenach, to jest to ogromna okazja jakość / cena.

Od 4 do 8 stycznia jest też promocja w Septime: http://www.septiemelargeur.fr/le-coin-d ... es-fr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Od dłuższego czasu przeglądam forum i przymierzam się do zakupu pierwszych porządnych butów. Wybór padł na solidne trzewiki.

Chciałem zamknąć się w budżecie 500-600 PLN, ale jak będzie trzeba dołożę 200 PLN.

moje typy są jak poniżej:

1. Herring Hawskead - na wyprzedaży obecnie 140 GBP

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... =2&stype=1

Najbliżej mojego budżetu, chociaż mam pewne wątpliwości nt samego wyglądu. Zwykle nie odpowiadają mi buty z szerokim rantem.

2. Emling Vasco - regularna cena 300 EUR

http://www.emling.fr/shoes-collection/c ... -1728.html

W moim odczuciu bardzo zgrabne, chyba wizualnie najbliższe moim oczekiwaniom.

3. Markowski Appolinaire - regularna cena 245 EUR

http://www.markowski-chausseur.fr/appol ... 00-en.html

Świetne, choć chyba trochę zbyt eleganckie.

Oczywiście pozycje 2-3 znacznie powyżej mojego budżetu. Zapewne będę czekał cierpliwie na jakieś wyprzedaże.

Pytania/prośby do Forumowiczów:

1. Która z propozycji wydaje się najlepsza pod względem stosunku jakość/cena?

2. Dotyczy pozycji 2 i 3 - myślicie, że można spodziewać się jakiś przecen w najbliższym czasie? może jakieś doświadczenia z lat ubiegłych?

3. A może jakieś ciekawe alternatywne propozycje zbliżone jednak do mojego budżetu?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.

Pozdrawiam

Vasco Emlinga oglądałem w sklepie stacjonarnym, przyznam szczerze że jest to rzadki przypadek Emlinga który wyjątkowo na zdjęciu wygląda lepiej niż w rzeczywistości. Z oferty Emlinga mogę polecić model Verdi, w tym sezonie kupiłem 2 pary piękny design i świetna jakość niestety są nieco droższe chociaż Emling czasem miło zaskakuje cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za szybkie uwagi i wskazówki.

@eye_lip

otwarty/zamknięty kanał szycia - czy to ma jakiekolwiek znaczenie praktyczne? czy jest to wyłącznie kwestia estetyki? Osobiście zamknięty kanał szycia kojarzy mi się z mniejszym rantem. I tym samym wygląda dla mnie zgrabniej. Mam rację?

@Caporegime

Jloic Orange - bardzo ciekawe. Podoba mi się conajmniej kilka modeli: Diablo, Jalpa, Monk, Stratos. Wspominasz o wyprzedaży u nich. Czy ceny widoczne na stronie (200-220eur) to już są te obniżone ceny...?

@ChMR

Model Verdi wyjątkowo nie zwrócił mojej uwagi. Ale to pewnie kwestia mojego niewyrobionego jeszcze gustu :-) Przede wszystkim jednak nie dysponuję takim budżetem.

Gdyby którykolwiek z Kolegów natknął się gdziekolwiek na ciekawe oferty/wyprzedaże - będę wdzięczny za informację na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jloic orange boots jalpa sprzedawali niedawno po 190€, ale musisz sie uzbroić w cierpliwość, bo kontakt jest bardzo ograniczony i powolny.

Możesz jeszcze spróbować herringshoes.co.uk tylko nie wiem czy sie zmiescisz w budzecie. jest odpowiedni wątek tego sklepu. Rzeczywiście przesyłka jest po 2 dniach u ciebie. A i proces zarówno wymiany jak i reklamacji jest wzorcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mam rozmiar 42 czyli uk8.

Jalpa i saddle Shoes mam w rozmiarze 8 i sa dość ciasne. Długość jest ok, ale kopyto dość wąskie (szczegolnie te saddle).

Ale np. Bexley'e mam w rozmiarze 42 i sa dość "luźne". Bexley'e często maja dość długie kopyto, więc może dlatego.

Ale jak zamówiłem herringi to sie okazało, ze uk8 jest sporo za duży i musiałem wymienić na uk7.5

Za to barkery rozmiar uk8 sa idealne.

Mam nadzieje, ze pomoże to tez innym osobom w doborze rozmiarowki, bo często sa zadawane pytania o rozmiarowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moje buciki na zime:

Herring Hawkshead - Rustic Tan - rozmiar 8.5, fitting F. But troszeczke duzy. Swietne wykonanie. Bardzo lubie ten model, i wiem, ze w przyszlosci kupie w skorze ziarnistej. Goraco polecam. - ZDJECIE NR 3

Choc TO NIE SA boots - kolejne buty, kt nosze w sniegu - Cheaney Avon C (ZDJECIE NR 2) - z powodu swietnego wykonania i wygody, sklonily mnie do zamowienia dzis - Cheaney Tweed Dark Leaf (zdjecie nr 1) - http://www.shoesgb.co.uk/Product-3087-

Realizacja poczatek marca - jak dotra podziele sie zdjeciami

post-5810-13658924289955_thumb.jpg

post-5810-13658924290269_thumb.jpg

post-5810-13658924292416_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

co prawda już po sezonie, ale ...

prawie takie jak te http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=50&shoeid=5366 tylko bordowe i skóra nie jest woskowana ...  i prawie takie jak dostałem kiedyś od "wdzięcznego Państwa" 

 

boorman010.th.jpg

boorman011.th.jpg

boorman009.th.jpg

boorman008.th.jpg

boorman007.th.jpg

boorman006.th.jpg

boorman005.th.jpg

boorman004.th.jpg

boorman003.th.jpg

 

i nieco drażniący szczegół, klamerki koloru srebrnego do mosiężnych okuć dziurek sznurówek (ale widocznie nie można mieć wszystkiego)

boorman002.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby ogarnęła Cię nostalgia ;)

kluczowe jest słowo "prawie" ... prawie nostalgia  ;)

 

buty które wspominałem patrząc z perspektywy kilkunastu/-dziesięciu lat nie były złe

  • całosezonowe,
  • można powiedzieć całodobowe, tu refleksja - dziwne ale nikomu nie przeszkadzał "brąz" po 18:00, nie bez znaczenia jest pewnie fakt że nie było innej alternatywy,
  • zdecydowana żeby nie powiedzieć cała grupa ludzi będąca razem z tobą miała ten sam model buta (różniły się tylko rozmiarem, stopniem  zużycia, oraz sposobem zapinania pasków przy "opinaczu" ?)  były więc niezwykle "modne" i na czasie
  • bardzo wysoki stosunek jakości skóry i wykonania do ceny -  można  napisać  nieosiągalny  dla żadnego obecnie istniejącego zakładu szewskiego - zwłaszcza że były za darmo, jeżeli nie liczyć własnego czasu spędzanego jednak w szlachetnym celu i często na świeżym powietrzu, tu pojawia się wątek zdrowotny (chociaż moja wątroba pewnie inaczej to widzi ... ale nie można mieć wszystkiego)
  • dla mniej doświadczonych użytkowników w/w skórzanych butów, w zestawie z butami przygotowano również błyskawiczny kurs pielęgnacji obuwia skórzanego, z robieniem "lustra" na całości łącznie z gumowa podeszwą, tylko przy użyciu płonącej pasty do butów marki "no name" i prymitywnej szczotki

 

BEZCENNE!  :D

 

niestety nie pamiętam  kto był producentem tych niezwykle szlachetnych trzewików, w mojej teorii spiskowej Trickers nieudolnie kopiuje sprawdzony wzór  :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.