Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie ma takiej zasady, ale czarny po prostu lepiej wygląda ze srebrem, a brązowy ze złotem. 

 

Dokładnie tym się kierowałem. Nigdzie nie napisałem, że jest to jakaś zasada.

 

Zaczynijmy od podstaw, czyli przyzwoitego garnituru, koszuli, krawata i butów, a potem szukajmy dziury w całym.

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio, to dopasowanie koloru klamry paska, która i tak powinna być dyskretna i przez większość czasu zakryta przez marynarkę, z kolorem koperty zegarka, który i tak przez większość czasu będzie schowany pod rękawem koszuli i marynarki, uważam za problem bardzo ważny, ale co najwyżej trzeciorzędny. Zaczynijmy od podstaw, czyli przyzwoitego garnituru, koszuli, krawata i butów, a potem szukajmy dziury w całym.

 

Zgadzam się, że są ważniejsze rzeczy, ale zixart pytał o zasadę doboru klamry paska, więc zakładam, że te podstawy już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Chciałbym się Was poradzić w sprawie zakupu torby skórzanej.

Szukam takiej od miesiąca i jeśli w ogóle cokolwiek mi się spodoba to kosztuje grubo ponad 1000zł.

Oczywiście wzorem jest dla mnie torba Mr.Vintage ale nie liczę na to, że gdzieś kupię podobną.

Nabytek ma służyć na krótkie, weekendowe wypady, na siłownię oraz do pracy, jeśli będę musiał przenieść trochę więcej.

 

Dziś udało mi się znaleźć to:

http://gregorio.com.pl/sklep/?p=510    (ciemny brąz tamponato)

 

Co sądzicie o tym?

Co to za firma? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Chciałbym się Was poradzić w sprawie zakupu torby skórzanej.

Szukam takiej od miesiąca i jeśli w ogóle cokolwiek mi się spodoba to kosztuje grubo ponad 1000zł.

Oczywiście wzorem jest dla mnie torba Mr.Vintage ale nie liczę na to, że gdzieś kupię podobną.

 

Tutaj do nabycia w pięciu kolorach:

http://www.e-baron.pl/category/torby_podrozne_weekendowe

Swoją drogą podrożała o stówę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała jak najbardziej w porządku - jeśli masz mieć tylko jedną, to białą lnianą. Krawat zawsze warto rozważyć, tylko do jeansów powinien być mniej formalny niż tradycyjny jedwabny, czyli np. knit, albo wykonany z wełny. Tu rozważyłbym coś ciemnoniebieskiego lub w kolorach ziemii. Albo pomarańczowy :P . Ale to zależy od Twojej inwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw białą lniana poszetkę do uroczystych okazji i bardziej formalnych zestawów.

Poszukaj poszetki we wzory, w kolorach wyróżniających ją na tle brązowej marynarki (np. z żółtymi, zielonymi lub fioletowymi akcentami), najlepiej z wełny, bawełny, mieszanki wełny z jedwabiem (irish poplin).

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NWOT-Seaward-Stern-Blue-Geometric-Wool-Silk-Bubble-Pocket-Square-Handkerchief-/360839003713?pt=US_Handkerchiefs&hash=item5403ae3e41

http://www.ebay.co.uk/itm/WOOL-SILK-DOGTOOTH-HAND-PRINTED-POCKET-SQUARE-HANKY-HAND-ROLLED-EDGES-NEW-/161197613366?pt=UK_Handkerchiefs&hash=item2588206136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia niestety z internetu, no ale miały nakreślić pomysł. :)  No własnie poszetki nigdy nie nosiłem, i chciałbym ją dodać. Biała byłaby ok ? bo nie wiem czy się przełamie do pomarańczowej . Noi jescze kratwat,  krawat dać ? czy samą poszetkę

 

Ja bym dodał do tego zestawu knita i poszetkę. Czysta biała jest zbyt oficjalna dlatego polecam białą we wzorek.

 

Post edytowany ze względu prawdopodobne łamanie reg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

zdobyłem w ciuchlandzie marynarkę dwurzędową, nówka i z dobrej wełny. Mierzona w sklepie wydawała się dobra, jednak teraz już nie jestem taki pewien, załączam dwa zdjęcia z prośbą o opinię. Na pewno rękawy do skrócenia. Na marginesie jeszcze - wczoraj w tym ciuchlandzie widziałem autentyczny biały smoking tropikalny (jednorzędowyz klapami szalowymi) niestety o dwa numery za duży. Dzisiaj już go nie widziałem., może któryś z kolegów lubelaków kupił? :)

post-207-0-18502900-1390931031_thumb.jpg

post-207-0-64415600-1390931145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj marynarze bezkresu internetowych głębin  ;)

 

Proszę o kolejne porady i opinię z czym nośić poniższą tweed`ową marynareczkę, osobiście preferuję chinosy (dysponuję szarymi,beżowymi,zielonymi, ,czarnymi ,granatowymi, ceglanymi), klasyczne jeansy a może klasyczne kreszowe dresiki  ;) żartuję oczywiście.

 

Jaki sweterek zarzucić na pod nią?

 

No i co na nogi ? (w stajni posiadam: czarne pantofelki, brązowe brogsy, kilka NB, czarne trzewiki)

 

Jak to zgrać żeby być jak młody Belmondo (co najmniej)  :)

 

Pozdrawiam

post-5001-0-32635400-1391552093_thumb.jp

post-5001-0-74998100-1391552097_thumb.jp

post-5001-0-85034200-1391552357_thumb.jp

post-5001-0-23874100-1391552362_thumb.jp

post-5001-0-77062500-1391552481_thumb.jp

post-5001-0-19187800-1391552486_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj marynarze bezkresu internetowych głębin  ;)

 

(1) Proszę o kolejne porady i opinię z czym nośić poniższą tweed`ową marynareczkę, osobiście preferuję chinosy (dysponuję szarymi,beżowymi,zielonymi, ,czarnymi ,granatowymi, ceglanymi), klasyczne jeansy a może klasyczne kreszowe dresiki   ;) żartuję oczywiście.

 

(2)Jaki sweterek zarzucić na pod nią?

 

(3)No i co na nogi ? (w stajni posiadam: czarne pantofelki, brązowe brogsy, kilka NB, czarne trzewiki)

 

Jak to zgrać żeby być jak młody Belmondo (co najmniej)  :)

 

Pozdrawiam

 

1. Opcji jest wiele. Grubsze chinosy, sztruksy, jeansy (polecam proste, granatowe), spodnie flanelowe (chyba największa klasyka).

 

2. Również jest bardzo dużo opcji. Ja bym unikał właściwie tylko sweterków w drobny wzorek. IMO najlepszy byłby jednolity, kolorem nawiązujący do jednego z kolorów tweedu (na moim monitorze: kość słoniowa, brudny żółty, ceglasty, ciemnoszary).

 

3. Z tego co wymieniłeś - brązowe brogsy lub czarne trzewiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - koszula błękitna. Sweter pod marynarkę z tweedu bym sobie darował - chyba, że to zestaw arktyczny.

 

Spodnie powinny być grubsze, a dokładny kolor ciężko podać, bo zależy od odcienia - przyłóż i sprawdź. Powinny pasować spodnie granatowe, w odcieniach brązu, czerwieni (np. wspomniana cegła), a także zielone, ale raczej zgaszona, butelkowa zieleń.

 

Obowiązkowo neonowe NB jako zwieńczenie całości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opcji jest wiele. Grubsze chinosy, sztruksy, jeansy (polecam proste, granatowe), spodnie flanelowe (chyba największa klasyka).

 

Moim zdaniem chinosy nie pasują "ciężarem" do tweedu. Sztruksy i dżinsy powinny "dać radę" ale chyba najlepiej sprawdzą się spodnie z tweedu (wiem, szok ;)) lub wspomniane flanelowe.

 

 

Obowiązkowo neonowe NB jako zwieńczenie całości ;)

 

Zapomniałeś dodać, że sznurowadła powinny być koniecznie w kontrastowym kolorze ^_^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.