Skocz do zawartości

Tanie espadryle na wakacje


parsi

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę jeszcze dodać, że na standardową przesyłkę czekałem tydzień.

Espadryle odesłałem do magazynu Asos w Polsce w ubiegły poniedziałek tj 20 lipca, natomiast informację, że Asos odebrało przesyłkę dostałem dziś tj. 23 lipca.

Biorąc pod uwagę okres wyprzedaży moim zdaniem przesyłka i zwrot są bardzo sprawne. Powiedziałbym nawet, że sprawniejsze niż w krajowych sieciówkach.

Po otrzymaniu zwrotu gotówki napiszę ile straciłem na przewalutowaniu i jak ma się zmówiony rozmiar 10 do 9. Troche mnie martwi ta kwestia, ponieważ po przełączeniu z rozmiarówki UK na EU rozmiary 8, 9, 10 zamieniają się kolejno na 42, 43 i niestyty nie 44 a 44,5. Mam nadzieję, że to wynika z jakiegoś błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, mam pytanie dla osób, które chodzą w espadrylach jakiś czas. Czy one się "rozciągają"? Dzisiaj przyszły mi espardyle Cala (raczej wąskie...), specjalnie wziąłem raczej mały rozmiar, bo obawiałem się, że z czasem się "rozciągną" i będą spadać, z czym kojarzą mi się buty tego typu. Ale po godzinie czy dwóch... trochę cisną, nie są 100% wygodne. Czy powinienem spodziewać się, że z czasem będą "w sam raz", czy jednak lepiej wymienić na rozmiar wyżej nie obawiając się, że zaczną "wisieć"?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, mam pytanie dla osób, które chodzą w espadrylach jakiś czas. Czy one się "rozciągają"? Dzisiaj przyszły mi espardyle Cala (raczej wąskie...), specjalnie wziąłem raczej mały rozmiar, bo obawiałem się, że z czasem się "rozciągną" i będą spadać, z czym kojarzą mi się buty tego typu. Ale po godzinie czy dwóch... trochę cisną, nie są 100% wygodne. Czy powinienem spodziewać się, że z czasem będą "w sam raz", czy jednak lepiej wymienić na rozmiar wyżej nie obawiając się, że zaczną "wisieć"?

 

Przyłączam się do pytania kolegi. Sam stoję przed zakupem tego typu obuwia (w planach 1789 Cala) ale obawa, że albo się rozciągną albo będą za małe trzyma mnie i nie chce puścić. Również będę wdzięczny jeśli ktoś udzieli konkretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To jednak teochę na Tobie pożeruję i poczekam aż dotrą większe i napiszesz jak leżą :) Jeśli można, oczywiście?

Espadryle dotatły w zeszły piątek (zamawiane były w niedziele) niestety roz. 10 okazał się za duży. Miedzy 9 a 10 jest ogromy skok myslę, że faktycznie wygląda to tak jak podaje producent 43 a kolejny rozmiar to 44,5. Generalnie dla mojej stopy roz. 9 okazał się za mały natomiast 10 za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W związku z falą upałów, rad nie rad chyba kupię te espadryle z HM, na przesyłkę nie ma czasu, będę miał okazję wyrobić sobie własne zdanie  :)

 

Mówisz o tych z podeszwą z gumy i o materiale, który od wewnętrznej strony ma jakieś tworzywo sztuczne? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno,  już kupiłem, no i ......  mieliście rację. Buty nawet dość zabawnie udają espadryle, zwłaszcza ten sznurek wokół...  ale z  espadrylami poza nazwą nie mają nic wspólnego. Cóż kosztowały 20 zł więc potraktuję to jako chwilowy epizod i drobną   skazę na nieskazitelnym  wizerunku gentelmana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania kolegi. Sam stoję przed zakupem tego typu obuwia (w planach 1789 Cala) ale obawa, że albo się rozciągną albo będą za małe trzyma mnie i nie chce puścić. Również będę wdzięczny jeśli ktoś udzieli konkretnej odpowiedzi.

 

 

Powiem tyle od siebie: założyłem na parę spacerów te, które wydawały się minimalnie zbyt obcisłe i... przywykłem. Nieco się "rozciągnęły" w tym sensie, że materiał jakoś tam dostosował się do kształtu stopy, i jest w sam raz, opatula stopę.

 

Buty na lato bardzo przydatne. Nie powiem, że niwelują te niesamowite upały, ale... lepiej sobie z nim radzą niż cokolwiek innego, co próbowałem (za sandałami nie przepadam, bo brzydsze, droższe i rzadziej przydatne, zazwyczaj chodziłem w tanich butach żeglarskich). Wygodne i bardzo lekkie, Cala dołącza przezornie woreczek lniany, w który można je od razu zapakować i zajmują tak w torbie mniej miejsca i wagi, niż przeciętna książka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espadryle dotatły w zeszły piątek (zamawiane były w niedziele) niestety roz. 10 okazał się za duży. Miedzy 9 a 10 jest ogromy skok myslę, że faktycznie wygląda to tak jak podaje producent 43 a kolejny rozmiar to 44,5. Generalnie dla mojej stopy roz. 9 okazał się za mały natomiast 10 za duży.

 

Możesz napisać jaką masz długość stopy ? Noszę te same rozmiary co Ty i waham się z zamówieniem czytając Twoje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatecznie zamówione zostały espadryle z Asos. Dla uściślenia, żeby zamówienie było darmowe, konieczne jest przekroczenie 30 Euro lub dopłacenie 3 Euro za przesyłkę. Cena dwupaku to obecnie 22 Euro. Więc ostatecznie wychodzi drożej niż było pisane. Jeśli ktoś chciałby ocenić zakup tych espadryli, dołączam zdjęcia zrobione na szybko.

 

PaacPGy.jpg

 

zZb4DoF.jpg

 

T0RN78r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko będzie z tymi białymi. Moje najjaśniejsze espadryle bardzo szybko się brudzą a niestety nie ma ich jak wyprać przez sznurkową podeszwę. Wiec jeden sezon myśle max dla tych białych. Espadryle mają to do siebie że są butami na jeden sezon bo pocąca się stopa zostawia pot którego nie ma jak usunąć. Czy ktoś próbował czyścić espadryle z wierzchu? Jaka jest najlepsza metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przeżyły to?

Ja kiedyś próbowałem, to całkowicie się zdeformowały, podeszwa napuchła i nadawały się do wyrzucenia.

 

Też właśnie obawiam się wrzucenia do pralki. W sumie cała konstrukcja trzyma się na zszytym sznurku, prawda?

 

Natomiast w kwestii bardzo budżetowego rozwiązania pojawiała się nowa opcja. W sklepie Nanu Nana widziałem espadryle w różnych kolorach (kremowy, czerwony, granatowy, czarny) za cenę 24,90 zł. Zapomniałem zrobić zdjęcie, niemniej mając teraz te z Asos mam punkt odniesienia. Wygląd jest dość podobny, podeszwa to sznurek z takim samym dodatkiem gumy, nie posiadają żadnych niepotrzebnych ściągaczy i udziwnień. Wydaje mi się, że nosek miał chyba taki wygląd jak w klasycznych espadrylach. Tyle w kwestii pozytywów. Cena jednak odbiła się na jakości szycia. Nie używałem ich, ale sprawiają wrażenie takich, które rozpadną się w połowie sezonu. Choć może się mylę i ktoś będzie zadowolony dużej? Kraków, Galeria Bonarka, blisko Empiku - cała sterta w przeróżnych rozmiarach. Może się komuś przyda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.