Skocz do zawartości

Elegancki mężczyzna w podróży


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

To może teraz ja zaprezentuję przykład jak bez szwanku można przewozić buty w podróży.

A jakie prawidła bierzesz w podróż? Kiedyś widziałem bardzo fajne, chyba w Paryżu, prawidła podróżne, co prawda plastikowe, ale będące dość dobrym odwzorowaniem drewnianych. Nie ideał, ale zawsze dobrze mieć ze sobą więcej par butów i nie płacić za nadbagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie prawidła bierzesz w podróż? Kiedyś widziałem bardzo fajne, chyba w Paryżu, prawidła podróżne, co prawda plastikowe, ale będące dość dobrym odwzorowaniem drewnianych. Nie ideał, ale zawsze dobrze mieć ze sobą więcej par butów i nie płacić za nadbagaż.

Zazwyczaj używam takich prawideł, ale zwykłe plastikowe w podróży kilkudniowej też zdają egzamin.

Dołączona grafika

Mam też jedną parę takich prawideł, ale sprężyna niestety pękła. :cry:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie prawidła bierzesz w podróż? Kiedyś widziałem bardzo fajne, chyba w Paryżu, prawidła podróżne, co prawda plastikowe, ale będące dość dobrym odwzorowaniem drewnianych. Nie ideał, ale zawsze dobrze mieć ze sobą więcej par butów i nie płacić za nadbagaż.

Zazwyczaj używam takich prawideł, ale zwykłe plastikowe w podróży kilkudniowej też zdają egzamin.

A gdzie kupujesz te prawidła, jeślit o nie sekret?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z pierwszego zdjęcia to Berluti, które w liczbie dwóch par dodawane są do każdej zamówionej pary butów. Ja posiadam identyczne no-name'y, które nabyłem w hurtowni szewskiej na Mińskiej w Warszawie. http://sklepszewski.pl/strona.php?26389

Niestety już od ponad roku nie było dostawy prawideł innych niż plastikowe ze sprężyną. Gdyby udało się zebrać chętnych na 50 sztuk to przypuszczam, że podobnie jak w przypadku włoskich prawideł, udałoby się sprowadzić je na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Miałem problem z wyborem działu na ten temat, ostatecznie zdecydowałem sie na salę klubową. Jeśli moderacja uzna inny za bardziej stosowny proszę o przeniesienie.

Dzisiaj podczas odbioru bagażu na lotnisku okazało sie że mój 4 letni Delsey dożył końca swoich dni będąc dziś dobitym przez obsługę lotniska. Czas więc zakupić nową walizkę a przeglądając asortyment sklepów wybór okazał sie na tyle szeroki że postanowilem zapytać na forum o wasze doświadczenia z różnymi walizkami.

Szukam solidnie wykonanej walizki która pozwoli na spakowanie rzeczy na tygodniowy wyjazd zapewniając ochronę dla 1-2 garniturów. Większość firm wytwarza walizki w 3 rozmiarach, mnie interesuje ten środkowy. Mile widziana ciekawa stylistyka zarówno ze względów wizualnych jak i praktycznych podczas odbioru bagażu, 2 lub 4 kółka. Cena najlepiej do ~2000zł.

Oglądałem dzisiaj carbonowe modele samsonite, nie są zbyt urodziwe ale wyglądają na solidne i kosztują ok 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedługo będę zmieniał walizki (stare się już powoli rozpadają), ale jako pierwszą planuję małą - a dokładnie - maksymalnie dużą, która nie przekroczy formatu bagażu podręcznego w firmach lotniczych. I waham się między agresywną stylistyką (ZALETA: z daleka widzę - to moje) a klasycznym, spokojnym wyglądem, który chyba bardziej do mnie pasuje. Zapewne wygra to drugie...

Jako, że używam torby do garniturów samsonite i jestem z niej zadowolony, zastanawiam się nad walizką tej firmy. Ale może ktoś poleci jakąś klasyczną, mało znaną firmę, niekoniecznie obecną w każdym hipermarkecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam torby która pozwoli na porządne zapakowanie 2 garniturów a jednocześnie nie będzie przesadnie duża gdyż taka jest sporym utrudnieniem gdy przemieszczamy się z nią po mieście np pomiędzy lotniskiem a dworcem, praktyka pokazuje że tu pomimo kółek torbę najczęściej nosiłem a wtedy rozmiar i wygodny uchwyt to podstawa. Najchętniej kupiłbym osobno torby do garnituru + osobna torba do ręki na resztę, niestety gdy trzeba korzystać z podróży lotniczych takie połączenie jest kiepskie.

Wygląd musi tu chyba jednak pozostać kompromisem, podobają mi się klasyczne torby i walizki LV ale używanie tego jako bagażu jest uzasadnione chyba tylko w przypadku latania własnym samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]I waham się między agresywną stylistyką (ZALETA: z daleka widzę - to moje) a klasycznym, spokojnym wyglądem, który chyba bardziej do mnie pasuje. Zapewne wygra to drugie...

Jeśli to będzie bagaż podręczny, to przecież nie będziesz się z nim rozstawał choćby na chwilę. Nie ma więc potrzeby by się wyróżniał.

Co innego z bagażem głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Panowie,

jak, ze planuje troche podrozowac w tym roku, czas przyszedl, zeby zaopatrzyc sie w zestaw bagazu, w ktorym torby nie beda 'z innej parafii'. Klasycznie na czolo wysuwa sie Samsonite, ktory idzie leb w leb z firma Antler (mam dwie ich torby i nie moge narzekac). Rozpatrywalem Rimowe, ale cena powala i przy lotach zwyklych bez prywatnego odrzutowca martwilbym o stan tak brandowanej sztuki bagazu. Kolejny krok to decyzja czy torba ma byc miekka czy twarda oraz czy idziemy w strone dwoch czy tez czterech kolek. Jako, ze wczesniej zawsze uzywalem soft case'ow, teraz chyba czas sprobowac sil z czyms twardym, kusi zdecydowanie lepsza ochorna tego, co w srodku i mozliwosc pakowania mniejszej ilosci gratow bez obawy o to, ze walizka nam sie zgniecie pod ciezarem 10 innych na wozku przeladunkowym. Ilosc kolek to chyba detal, zarowno dwa jak i cztery daja spora mobilnosc, chociaz kazda opcja ma jakies wady. Dwa kolka sa gorsze w manewrowaniu niz cztery, ale za to walizka nie ma tenedcji ucieczkowych, gdy stajemy sobie na lekkim pochyleniu i poprawiamy wiazanie naszych wypastowanych na lustro wiedenek;)

W skrocie, zapytuje czy ktos w forumowiczow wyprobowal lub lepiej, posiada i uzytkuje, jedno z ponizszych:

http://www.antler.co.uk/luggage/large-suitcase-1

Dołączona grafika

http://www.johnlewis.com/22801/Product.aspx

http://s7v1.scene7.com/is/image/JohnLewis/000022801?$fash_product$

?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno przekonałem sie do twardej walizki. Mam Puccini i polecam rozważenie tego zakupy. Cena przystępna a jakość jak dla mnie bardzo wysoka. Pozytywnie zaskoczyło mnie zamykanie na szyfr takie jak na pierwszym zdjęciu - poręczne. Twarda walizka to bezcenny spokój o laptopa czy szkło. Walizkę mam na 4 kołach i powiem i rzeczywiście zdażyło się że uciekła mi np. w autobusie komunikacji miejskiej (i to kilka razy) ale w inncy przypadkach spisała się bez zarzuty. Powiem więcej zaskoczyła mnie jej mobilność. Wziąłem ją na wyprwawę na której dominowały plecaki i przemieszczaliśmy się z miejsca na miejsce sporo i jestem bardzo zadowolony. Kółka nie wykazują żadnych bić i tym podobnych rzeczy od poprostu wytarły się mocno a nie oszczędzałem jej. Nie był o teren tylko raczej kilka miast. Choć małe kawałki zdarzyło się pokonywać i piaszczyste i trawę porośnięte. Także polecam twarde walizki z czystym sercem na czterech kołach. A jeden minus żeby tak różówo nie było walizka straciłą wiele ze swojego uroku po kilku lotach. Jednak obsługa raczej nie cacka się z bagażami więc pojawiło się trochę wytarć i zadrapań ale widać że w nie narusza to integralności skorupy. Pierwsze trochę irytowały. Głónie dlatego że wcześniej podróżowałem z miękim bagażem i tam ten problem nie istniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jeśli samsonite to seria prodlx, polecam również spojrzeć na ofertę tumi oraz travelpro. Osobiście uważam za optimum solidną "miękką" walizkę na 2 kółkach.

Też tak myślałem póki nie kupiłem na 4. Miękka twarda to właściwie sprawa wtórna choć myślę że warto mieć jedną twardą dla spokoju, na delikatniejszy bagaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

PIĘĆ PORAD O TYM JAK PODRÓŻOWAĆ ZE STYLEM

Dołączona grafika

"Jedzenie to coś więcej niż zapełnianie żołądka. Warto pamiętać , że to także element kultury dlatego nie oszczędzaj kilku euro na lunch. Podróżuj ze stylem, zamów dobre śniadanie, a potem wypij espresso i poczytaj gazetę! Natychmiast poczujesz, że przyjemność nie płynie wyłącznie z jedzenia i warto za nią płacić!

I jeszcze jedno! Zapamiętaj: reklamówka w podróży nadaje się wyłącznie do przeniesienia butelki whisky lub flakonu perfum tudzież pudełka cukierków dla żony ze sklepu bezcłowego do samolotu. Poza tym jednym zastosowaniem, reklamówka jest Ci rzeczą obcą i tak musi zostać."

http://milerszyje.pl/piec-porad-o-tym-j ... tylem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

powracając do tematu wyboru/doboru walizek: Czy warto kupować walizki typu etui na garderobę. Walizki tego typu są rzadko spotykane w sklepach (sprzedawcy wiedzą o co chodzi ale nie oferują / oferują pojedyncze modele), ale można je znaleźć w Internecie, np:

http://margoni.pl/etui-na-garderobe-ron ... -p5190.htm

http://margoni.pl/garderoba-travelite-m ... -p5606.htm

http://margoni.pl/garderoba-puccini-fm-60053-p682.htm

Walizki mają kółka (wiele etui kółek nie ma co stanowi dla mnie dyskwalifikację).

Czy jest to praktyczne rozwiązanie? Może któryś z Kolegów używał/używa takie torby? Czy może nie kombinować i kupić "zwykłą" walizkę, a przyłożyć się bardziej do składania/układania rzeczy w dostępnej przestrzeni bagażowej, stosując np. taką technikę:

ewentualnie takie coś:

Pozdrawiam,

Francuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z podobną torbą (kupioną trochę pochopnie i teraz uważam, że niepotrzebnie) są takie, że zawsze mam pomiętą/e koszulę/e i za mało miejsca na drugie buty. Jeżeli będziesz chciał zabierać ją do samolotu, to jest za duża na bagaż podręczny w większości linii. Mała walizka z dobrym rozplanowaniem przegródek w środku powinna być lepsza.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.