Skocz do zawartości

Płatności internetowe / karty kredytowe


robert_mal

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz mam aż taki problem z Kantorem Aliora, może ktoś mi coś poradzi, bo na infolinii spędziłem bezskutecznie 20 minut czekając na połączenie.

Chodzi o zakup w USD, który mylnie przypisałem do konta w Euro (oczywiście policzyli po jakimś tragicznym kursie). Sprzedawca wystawił mi zwrot na kartę tej samej kwoty w USD i od nowa policzyli mi zwrot na konto w Euro po tragicznym kursie USD/EUR. Kursy były do tego stopnia fatalne i przewalutowanie zrobione dwa razy, że straciłem 120Euro na "wymianie" 430$ w dwie strony. 

Czy orientujecie się czy tego typu transakcje da się jakoś reklamować (chargeback)? Poprosiłem sprzedawcę o anulowanie transakcji (co zrobił), a bank potraktował zwrot jako drugą okazję do zarobku na kursach i to mnie wpienia. Przy pierwszej transakcji to był mój błąd, ale druga mnie rozwaliła całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Aliora, ale się wypowiem;-)

Lege artis - Twój błąd, Twoja strata, pod chargeback nie podpada (chyba, że masz platynową kartę wysadzaną diamentami i nie chcą stracić klienta). 

Podobna sytuacja przydarzyła mi się podczas zakupu przez PayPal, również z mojej winy: telefon do helpline PayPal i od razu zwrot nadpłaty na konto, jeszcze górką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lubo69 napisał:

Nie znam Aliora, ale się wypowiem;-)

Lege artis - Twój błąd, Twoja strata, pod chargeback nie podpada (chyba, że masz platynową kartę wysadzaną diamentami i nie chcą stracić klienta). 

Wiem, że mój błąd, ale to trochę błędne koło, bo aby odzyskać kasę muszę poprosić o zwrot a ten potraktowany został po raz drugi jako okazja do przewalutowania w drugą mańkę.

12 minut temu, lubo69 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mosze napisał:

Ale to jakieś dziwne jest, nie masz karty wielowalutowej? Wtedy z automatu schodzi z konta w danej walucie, a jak nie ma, to ze zlotówkowego (3-4% w plecy).

Właśnie nie mam. Kończy mi się ważność karty w Euro wkrótce i nie zmieniałem do tej pory. Napisałem do banku i czekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

mieliście kiedyś sytuację że paypal założył Wam ograniczenia na konto? mam u tych gnojków konto około 20 lat i z tydzień temu dostałem komunikat że nałożyli ograniczenia, aby je zdjęć, mam ich wysłać wyciąg z konta bankowego (jasne...), faktury, rachunki, skan dowodu osobistego albo prawka. robiłem zakupy w ciągu miesiąca nie większe niż zwykle, max 800zł. dzisiaj sprzedałem coś na ebay i dostałem kasę, ale jest zablokowana znowu i muszę wysłać paczkę, choć kasy nie mam jeszcze. infolinia niestety nie działa przez wirusa, a chat jest z jakimiś głąbami dla których oczywiste jest że mam im wysłać wyciąg z mojego konta, transakcję wykonane w ciągu ostatniego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 22:12, Krzysiek_W napisał:

mieliście kiedyś sytuację że paypal założył Wam ograniczenia na konto? mam u tych gnojków konto około 20 lat i z tydzień temu dostałem komunikat że nałożyli ograniczenia, aby je zdjęć, mam ich wysłać wyciąg z konta bankowego (jasne...), faktury, rachunki, skan dowodu osobistego albo prawka. robiłem zakupy w ciągu miesiąca nie większe niż zwykle, max 800zł. dzisiaj sprzedałem coś na ebay i dostałem kasę, ale jest zablokowana znowu i muszę wysłać paczkę, choć kasy nie mam jeszcze. infolinia niestety nie działa przez wirusa, a chat jest z jakimiś głąbami dla których oczywiste jest że mam im wysłać wyciąg z mojego konta, transakcję wykonane w ciągu ostatniego miesiąca.

Nic nie wysyłać. Może jakieś oszustwo się zdarzyło i ktoś się podszywa? Skontaktuj się z PayPal na czacie, rozmawiają po polsku i wyjaśnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
W dniu 28.03.2021 o 07:45, W.N. napisał:

Może ktoś polecić sprawdzonego pośrednika w zakupach z USA? Sklep, w którym chce dokonać zakupów, nie prowadzi niestety wysyłki do PL.

Kilka razy korzystałem z comgateway.com

Nie było tanio, ale działało za każdym razem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że im bardziej budżetowa dostawa, tym rzadziej celnicy trzepią. Moja paczka morska (szła chyba miesiąc) - 12 par skarpetek Darn Tough, prawidła do wysokich butów, 6 par skórzanych sznurowadeł, różnego rodzaju kosmetyki do butów - przeszła bez szwanku przez odprawę celną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Takiego maila dostałem od paypala:

Quote

Wycofujemy usługę zwrotu kosztów odesłania przedmiotu

Drogi Użytkowniku! (Adresatem tej wiadomości jest Ciasteczkowy Potwór).

Kończymy świadczenie naszej usługi zwrotu kosztów odesłania przedmiotu. Od 27 listopada 2022 r. PayPal nie będzie już przyjmować żądań zwrotu kosztów odesłania przedmiotu.

Aby mieć pewność, że Twoje roszczenie zostanie przyjęte, pamiętaj, aby przesłać wszelkie kwalifikujące się żądania zwrotu kosztów przed tą datą. Pamiętaj także, że w przypadku kwalifikujących się zakupów usługa ochrony kupujących nadal będzie dostępna. Aby dowiedzieć się, kiedy możesz z niej skorzystać, kliknij tutaj.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, odwiedź nasze Centrum pomocy, aby uzyskać więcej informacji. Dziękujemy, że korzystasz z systemu PayPal.

Pozdrawiamy
PayPal

 

Czyli, skończyło się:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.