Skocz do zawartości

Siłka, Silnia i Sztanga - Czyli Jak Zwiększyć Obwód W Klacie


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

SUPERHERO PROGRAM to jeden z lepszych planów na 3 miesiące jakie robiłem. Ukończyłem, więc jestem w szacownym gronie takich sław filmowych jak chociażby Christian Bale czy Ryan Reynolds, którzy w ten właśnie sposób przygotowywali się podczas ostatnch 3 miesięcy do swoich ról.

Minusy

- Drastyczne zwiększenie rozmiarów masy ciała - kiedy byłem jeszcze zdrowy i w pełni sił wszedłem na pełne 52 z 50, a nawet 98 (szczupłe 50).

- Zaniedbanie dolnych części ciała (aby zniwelować różnice wystarczy dodać siłowe aeroby jak choćby ergometr lub wyskoki)

- Może nie trzeba, ale naprawdę warto bardziej niż zwykle uważać na dietę.

WEEKS 1-4

Monday (Shoulders conjugate/Traps heavy)

A. Seated dumbbell press

4 x 6-8 reps

B1. Upright rowing

3 x 10-12 reps

B2. Seated incline lateral raise

3 x 10-12 reps

C. Arnold press

3 x 8-10 reps

D. Lateral raise

1 x 100 reps (take pauses if needed)

E. Barbell power shrugs

5 x 5 reps

Tuesday (Quads/Hams/Biceps/Triceps)

A1. Back squat

1 x 15, 1 x 12, 1 x 8, 1 x 20

A2. Romanian deadlift

1 x 12, 1 x 10, 1 x 8, 1 x 15

B1. Barbell curl

3 x 6-8 reps

B2. Close-grip decline press

3 x 6-8 reps

C1. Preacher curl

3 x 10-12 reps

C2. Decline dumbbell triceps extension

3 x 10-12 reps

D1. Hammer curl

3 x 12-15 reps

D2. Cable triceps extension

3 x 12-15 reps

Thursday (Traps conjugate/Shoulders heavy)

A. Barbell shrugs

4 x 6-8 reps

B1. Haney shrugs (behind the back shrugs in the Smith machine)

3 x 10-12 reps

B2. Upright rowing

3 x 10-12 reps

C. Standing calf machine shrugs

3 x 8-10 reps

D. Rear delt machine

1 x 100 reps

E. Military press

5 x 5

Saturday (Chest/Back)

A1. Incline bench press

3 x 6-8 reps

A2. Bent over barbell rowing

3 x 6-8 reps

B1. Flat dumbbell bench press

3 x 10-12 reps

B2. Lat pulldown

3 x 10-12 reps

C1. Decline bench press

3 x 12-15 reps

C2. Seated rowing

3 x 12-15 reps

* NOTE: Abdominal work is performed after every workout. Alternate between these two:

ABS WORKOUT 1

A1. Kneeling cable crunch

3 x 12-15 reps

A2. Machine crunch (use a 505 tempo)

3 x 6-8 reps

A3. Swiss ball crunch

3 x max

ABS WORKOUT 2

A1. Eagle sit-up

3 x max

A2. Roman chair Russian twist

3 x 12-15 reps

A3. High pulley woodchop

3 x 12-15 reps per side

WEEKS 5-8

Monday (Upper chest conjugate/Biceps heavy)

A. Incline bench press

4 x 6-8 reps

B1. Low-incline dumbbell press (stop short of lockout)

3 x 10-12 reps

B2. Incline cable flies

3 x 10-12 reps

C. Low-pulley crossover

3 x 8-10 reps

D. Bench press

1 x 100 reps (take pauses if needed)

E. Barbell curl

5 x 5 reps

Tuesday (Quads/Hams)

A1. Back squat

1 x 15, 1 x 12, 1 x 8, 1 x 20

A2. Romanian deadlift

1 x 12, 1 x 10, 1 x 8, 1 x 15

B1. Leg press

3 x 10-12 reps

B2. Gironda leg curl (leg curl with an elevated torso, as in a push-up position)

3 x 10-12 reps

C. Leg curl

1 x 100 reps

Thursday (Biceps conjugate/Upper chest heavy)

A. Barbell curl

4 x 6-8 reps

B1. Reverse preacher curl

3 x 10-12 reps

B2. Hammer curl

3 x 10-12 reps

C. Machine curl 2/1 technique (lift with 2 arms, lower in 5 seconds with 1 arm)

3 x 5-6 reps per side

D. Preacher curl

1 x 100 reps

E. High incline dumbbell press

5 x 5

Saturday (Back/Triceps)

A1. Barbell rowing

3 x 6-8 reps

A2. Fat-man pull-ups

3 x max reps

B1. Weighted chins

3 x 6-8 reps

B2. Lat pulldown

3 x 10-12 reps

C1. Decline EZ-bar triceps extension

5 x 6-8 reps

C2. Rope triceps extension

5 x 12-15 reps

* NOTE: Abs work is still performed after every workout in an alternate fashion.

WEEKS 9-12

Monday (quadriceps/hamstrings)

A. Back squat

1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

B1. Leg press

3 x 10-12 reps

B2. Leg extension

3 x 10-12 reps

C. Romanian deadlift

1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

Tuesday (Shoulders/Back)

A1. Upright rowing

1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

A2. Seated incline dumbbell lateral raise

4 x 12-15 reps

B. Cable lateral raise (one arm at a time)

3 x 15-20 reps per arm

C1. Barbell rowing

1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

C2. Lat pulldown

1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

E. Haney shrugs

3 x 12-15 reps

Thursday (Biceps/Triceps)

A1. Preacher curl

4 x 8-10 reps

A2. Alternate dumbbell curl

4 x 10-12 reps per arm

A3. Reverse barbell curl

4 x 12-15 reps

B1. Close-grip bench press

4 x 8-10 reps

B2. Lying barbell triceps extension

4 x 10-12 reps

B3. Rope triceps extension

4 x 12-15 reps

Saturday (Chest/Shoulders)

A1. Decline dumbbell press

3 x 8-10 reps

A2. Dips

3 x max reps

A3. Cable crossover

3 x 12-15 reps

B1. Seated dumbbell press

4 x 8-10 reps

B2. Standing lateral raise

4 x 10-12 reps

B3. Front dumbbell raise

4 x 12-15 reps

* NOTE: Abs should be worked after every workout (same as two other phases) plus additional resistance free abs work everyday.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić książkę "Your body is your gym" marka Laurena (chodzi na amazon.com za bodaj $18). Bardzo proste ćwiczenia, bardzo - moim zdaniem - skuteczne i do robienia praktycznie wszędzie. No i - co najważniejsze - nie potrzeba żadnego sprzętu, a to dla mnie spora zaleta (nie lubię targać żelastwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off top o szerkiej klacie zawsze się przyda. Napawdę działa?

Mi zadziałało bardzo dobrze. Jednak nie jestem kulturystą-amatorem, a raczej kimś, kto nigdy nie ćwiczył mięśni klatki piersiowej, i teraz dopiero zaczął. Podejrzewam, że kolejne 5 cm trudniej zdobyć niż pierwsze 5 cm. Poza tym, jak Immune wspominał, ważna jest dieta. Ja sam staram sie odżywiać, no, może niekoniecznie wysokobiałkowo i wysokokaloryczne, ale zdrowo - nie jem cukrów prostych, tłuszczów zwierzęcych, czerwonego mięsa, nie żywię się w fast foodach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu schudłem 13 kg. Mam 179 cm wzrostu i ważyłem w okolicach 94-95 kg. Najwięcej w życiu moja waga przewyższała 100 kg.

Nigdy nie byłem gruby, a raczej masywny. Po 4 latach na siłowni miałem w wieku 20 lat ponad 110 w klatce (panowie, obwód klatki piersiowej to głównie najszerszy, to jeden z większych mięśni, więc rośnie bardzo szybko). W bicepsie miałam niecałe 40 cm. Nie pamiętam ile miałem w pasie, ale bardzo mało. Nie mogłem kupić garnituru, musiałem rozkompletować i były oddzielnie spodnie, oddzielnie marynarka.

Moim zdaniem zrobiłem z siebie kalekę.

Jeansy kupowałem o 2 - 3 numery w pasie, bo te dobre w pasie zatrzymywały się ledwie powyżej kolan. To wszystko miało miejsce 18 lat temu. Od tamtej pory ZERO siłowni. Od 3 lat robię koło 3 - 4 tyś. km na rowerze, przeważnie w terenie.

Dzisiaj, gdy zszedłem idealnie na rozmiar 50 jestem szczęśliwy. Lepiej się czuję, choć dalej mam lekko atletyczną sylwetkę. Jeansy pasują, mam 32 w pasie i jestem szczęśliwy. Co prawda wymieniłem całą garderobę, ale nic to :) Najbardziej mnie zszokowało, jak człowiek chudnie, że spada mu wszędzie, własnie obwód klatki piersiowej, pasa, nawet w udach, łydkach...

Panowie, jak chcecie pakować o niebo lepiej uwidocznić mięsnie, zarysowac sylwetkę, a nie sie npompować.

Rozumiem, że temat pojawił się, bo wiosna :D

Cały rok trzeba o siebie dbać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że 6 weidera jest dobra na wzmocnienie i rzeźbę mięśni brzucha, a spalać tkankę tłuszczową jednak najlepiej jest poprzez aeroby. Kiedy brakowało mi zapału do biegania, postanowiłem robić 6., skonczyłem na 30-tymktórymś dniu, tłuszcz został, ale pod nim jest skała ;)

A jeśli chodzi o ćwiczenia na silce, to przekonałem się do "obiegówek", ale to kwestia tego, co chcemy osiągnąć, mi zależało na rzeźbie, bo na masę nie narzekam.

W chacie fajne jest podciąganie na drążku + pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie tylko szata, ale i ciało... :)

Dla tych, którzy obok życia zawodowego lub rodzinnego chcą się sportowac polecam bardzo fajny trening obwodowy

.

Od 2 lat stanowi on element moich cwiczeń i bardzo go sobie chwalę - daje kondycję i wytrzymałośc, a i mięśnie popracują.

Są tylko 2 minusy tego treningu - vide topic to sama klatka akurat od niego nie zwiększy obwodu, dodatkowo żartując trening jest mało "PR-owy" - nieduże talerze naprawdę wystarczają, żeby się zmęczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chacie fajne jest podciąganie na drążku + pompki.

Na drążku, na klamce, na blacie stołu, na parapecie... Samych pompek jest mnóstwo wariacji (szerzej, węziej, chińskie, stukasy, etc. Ja ćwiczę wyłącznie w warunkach domowych i muszę powiedzieć, że sprawia mi to sporą frajdę, a i o kontuzję, moim zdaniem, trudniej, niż przy ciężarach. Plus lubię takie minimalistyczne podejście.

Obawiam się jednak, że muszę zaprząc jakieś aeroby, bo mięśnie ładnie się rozwijają, ale szczuplejszy nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chacie fajne jest podciąganie na drążku + pompki.

Na drążku, na klamce, na blacie stołu, na parapecie... Samych pompek jest mnóstwo wariacji (szerzej, węziej, chińskie, stukasy, etc.). Ja ćwiczę wyłącznie w warunkach domowych i muszę powiedzieć, że sprawia mi to sporą frajdę, a i o kontuzję, moim zdaniem, trudniej, niż przy ciężarach. Plus lubię takie minimalistyczne podejście.

Obawiam się jednak, że muszę zaprząc jakieś aeroby, bo mięśnie ładnie się rozwijają, ale szczuplejszy nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rok straciłem 10kg (aż trochę przesadziłem 88 -> 78kg).

Dwa razy w tygodniu trening MMA, 1 raz 1,5h koszykówki, z malutkimi zmianami w naywkach żywioeniowych (minimum słodyczy, niejedzenie/opychanie się późnym wieczorem).

Zastanawiam się, czy np. teraz po 100pushups nie zrobię sobie problemu z rozmiarem ubrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.