Skocz do zawartości

Królewski Herb, własne doświadczenia


Blondas

Rekomendowane odpowiedzi

Przy założeniu że dla 42 tęgość G to 25 cm. Z każdym rozmiarem tęgość wzrasta o 0,5cm, a każdy wymiar tęgościowy to kolejne 0,5 cm w obwodzie. Tak mi tłumaczył jak mierzyć mistrz szewstwa ortopedycznego.

Wg tabelki.
___E___F___G____H___
40_24.0_24.5_25.0_25.5

41_24.5_25.0_25.5_26.0

42_25.0_25.5_26.0_26.5

43_25.5_26.0_26.5_27.0

44_26.0_26.5_27.0_27.5

 

na tej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oxfordy z linii królewskiej to kwota 800 zł :) Przesada. Miałem czekać na monki ale chyba zamówie Cronwhille albo Berwicki :)

To przesadzili, to już półka shoepassion. Spodziewałem się ceny meermina lub nawet crownhilla. Chyba, że nakładają marże z myślą o wyprzedaży, to jak w końcu przyjdzie jej czas to może będzie warto.

Aczkolwiek kto wie, może zaskoczą pozytywnie z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto napisał że ustępują ? Napewno są droższe niż wspomniane marki i to jest fakt. 

Są równocześnie tańsze od Yanko, czy Carminy (nie mówiąc już o C&J i wyżej). I co z tego wynika? Ważna jest relacja jakości do ceny, a tej jak podejrzewam nie znacie. Skąd zatem komentarze, że taka cena to przesada?

 

Przy okazji - pisać, że 800 złotych to poziom cenowy Shoepassion, a nie Meermin to spore nadużycie. Meermin z przesyłką - 180 euro. Królewski Herb - 200 euro,Shoepassion z przesyłką 225 euro. I w jedną i w drugą stronę około 20 euro różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są równocześnie tańsze od Yanko, czy Carminy (nie mówiąc już o C&J i wyżej). I co z tego wynika? Ważna jest relacja jakości do ceny, a tej jak podejrzewam nie znacie. Skąd zatem komentarze, że taka cena to przesada?

 

Przy okazji - pisać, że 800 złotych to poziom cenowy Shoepassion, a nie Meermin to spore nadużycie. Meermin z przesyłką - 180 euro. Królewski Herb - 200 euro,Shoepassion z przesyłką 225 euro. I w jedną i w drugą stronę około 20 euro różnicy.

 

W berlinie ceny Shoepassion to 200 euro zamaist 219 euro z polskiej strony internetowej więc to poziom cenowy shoepassion. Jak przykładowo Niemiec będzie chciał zamówić Buty z Polski to do ceny 800 zł na pewno zostanie doliczona odpowiednie koszty przesyłki. Więc to że jest to ten sam poziom cenowy to fakt. Jakości nie znamy ale znamy tańszych sprawdzonych marek. Linia książęca miała kilka niedoskonałości więc opinia idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W berlinie ceny Shoepassion to 200 euro zamaist 219 euro z polskiej strony internetowej więc to poziom cenowy shoepassion. Jak przykładowo Niemiec będzie chciał zamówić Buty z Polski to do ceny 800 zł na pewno zostanie doliczona odpowiednie koszty przesyłki. Więc to że jest to ten sam poziom cenowy to fakt. Jakości nie znamy ale znamy tańszych sprawdzonych marek. Linia książęca miała kilka niedoskonałości więc opinia idzie...  Ps. Porównanie do Yanko ???????? bardzo małe prawdopodobieństwo ale jakieś jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W berlinie ceny Shoepassion to 200 euro zamaist 219 euro z polskiej strony internetowej więc to poziom cenowy shoepassion. Jak przykładowo Niemiec będzie chciał zamówić Buty z Polski to do ceny 800 zł na pewno zostanie doliczona odpowiednie koszty przesyłki. Więc to że jest to ten sam poziom cenowy to fakt. Jakości nie znamy ale znamy tańszych sprawdzonych marek. Linia książęca miała kilka niedoskonałości więc opinia idzie...  Ps. Porównanie do Yanko ???????? bardzo małe prawdopodobieństwo ale jakieś jest.

 

Proszę jeszcze wejść na rodzimą stronę shoepassion.de. Ceny niższe niż na polskiej odsłonie witryny przynajmniej o 10 euro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia książęca była według mnie paskudna wizualnie. Ale nie zmienia to faktu, że "linii królewskiej" nie widziałem, dlatego daleki jestem od pisania że cena 800 złotych to przesada. Nie interesuje mnie też, ile buty Shoepassion kosztują w Berlinie, bo mieszkam w Warszawie i tutaj musiałbym za nie zapłacić 225 euro, a za KH 200 euro. 

 

Co do tych tańszych, sprawdzonych, chwalonych i na pewno dobrych marek powiem tak - miałem w ręku kilka par Berwicków i według mnie te buty są po prostu brzydkie. Nie dałbym za nie 140-150 euro. Wrażenie zapewne potęgował fakt wizyty wcześniej tego samego dnia w sklepach Carminy i Yanko... To, że część użytkowników forum chwaliła te buty, nie oznacza jeszcze że one są świetne (szczęśliwych posiadaczy Berwicków nie chcę w żaden sposób urazić - niech się Wam buty dobrze noszą).

 

Nie twierdzę, linia królewska będzie świetna, ba podejrzewam że nie i nie mam w planach tych butów kupować. Ale wkurza mnie, że tezę, że zakup KH będzie na pewno mniej opłacalny niż zakup Berwicków/Crownhill/Meermin formułujesz porównując jedynie cenę. Miałeś w ręku buty od wszystkich wymienionych producentów?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To błąd pozycjonowania marki. Jesli ktoś wprowadza na rynek marnie wyglądające buty za 3 stówy, to musi sie liczyć z konsekwencjami takiego ruchu. Po pierwsze, z butami za 8 nie dotrze do tej samej grupy, a po drugie, nowej nie pozyska tak łatwo bo juz jednoznacznie kojarzy się z tym co wprowadził. Trzeba teraz sporo wysiłku zeby to odkręcić i jakość samych butow ma tu drugorzędne znaczenie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym jest to ciekawsze, że Królewski Herb od początku dał wyrazu braku specjalnego zainteresowania społecznością BwB (patrz post w wątku mu poświęconym, o braku "oficjalnego wątku" :) ). Myślę, że ma świadomość budżetowości produkcji i nie widzi potrzeby, aby dać okazję do konfrontacji z innymi firmami na szerokim forum. Teraz sobie robi biznes za pośrednictwem Facebooka i szuka klientów, który dotychczas zachwycali się Kazarem czy Gino R.. Aktualnie wprowadza produkt za 200€, którego większość nabywców nigdy nie porówna do Crownhill/Berwick/Meermin/ShoePassion/Herring etc., a co najwyżej do Lodinga z Galerii Mokotów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym jest to ciekawsze, że Królewski Herb od początku dał wyrazu braku specjalnego zainteresowania społecznością BwB (patrz post w wątku mu poświęconym, o braku "oficjalnego wątku" :) ). Myślę, że ma świadomość budżetowości produkcji i nie widzi potrzeby, aby dać okazję do konfrontacji z innymi firmami na szerokim forum. Teraz sobie robi biznes za pośrednictwem Facebooka i szuka klientów, który dotychczas zachwycali się Kazarem czy Gino R.. Aktualnie wprowadza produkt za 200€, którego większość nabywców nigdy nie porówna do Crownhill/Berwick/Meermin/ShoePassion/Herring etc., a co najwyżej do Lodinga z Galerii Mokotów.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym jest to ciekawsze, że Królewski Herb od początku dał wyrazu braku specjalnego zainteresowania społecznością BwB (patrz post w wątku mu poświęconym, o braku "oficjalnego wątku" :) ). Myślę, że ma świadomość budżetowości produkcji i nie widzi potrzeby, aby dać okazję do konfrontacji z innymi firmami na szerokim forum. Teraz sobie robi biznes za pośrednictwem Facebooka i szuka klientów, który dotychczas zachwycali się Kazarem czy Gino R.. Aktualnie wprowadza produkt za 200€, którego

Nic dodać nic ująć...

większość nabywców nigdy nie porówna do Crownhill/Berwick/Meermin/ShoePassion/Herring etc., a co najwyżej do Lodinga z Galerii Mokotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meerminy na ebayu kupuje się (i nie jest to jakaś zażarta walka tylko raczej spokojne zakupy w formie licytacji) z przesyłką za około 120-130 dolarów. Przy dzisiejszej cenie dolara mamy 450-500 złotych. Jak się postaramy (co udało mi się wczoraj osobiście), to za około 200 dolarów (~750 złotych z przesyłką) mamy Meerminy z linii Maestro w skórze typu Museum calf z ceną regularną 330-380 euro (z przesyłką). Jestem szczerze ciekaw, jak się mają do tego buty z KH linii królewskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, są to factory seconds, względnie jakieś dziwne rozmiary, w dodatku na aukcjach wszystko można kupić taniej (kupuje się to, co jest, w danym momencie). Nie można zatem cen licytacyjnych porównywać z fabrycznymi, różnica będzie w przypadku firm w dowolnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, są to factory seconds, względnie jakieś dziwne rozmiary, w dodatku na aukcjach wszystko można kupić taniej (kupuje się to, co jest, w danym momencie). Nie można zatem cen licytacyjnych porównywać z fabrycznymi, różnica będzie w przypadku firm w dowolnej półki.

 

Dlaczego nie można, skoro ten sam produkt kupujemy tu drożej, a tam taniej? Szukamy czarnych oksfordów i wyłącznie od nas zależy, czy poszukamy licytacji, czy skorzystamy z oferty stałej i zapłacimy więcej. Poza tym stała oferta sprzedaży nie gwarantuje dostępności towaru w pełnej rozmiarówce od ręki.

 

Nie zawsze są to factory seconds - zależy od sprzedawcy, niektórzy mają aukcje oznaczone jako FS, ale mają też liczne oferty New with box / w ofercie typowe rozmiary od 6UK, przez 8-9UK do 11-12UK.

 

Oczywiście wiem, co miałeś na myśli i się zgodzę - większe prawdopodobieństwo kupienia tego, czego na ten moment szukamy jest w przypadku ofert stałych i za to "prawdopodobieństwo" trzeba dopłacić. Nie ma nic za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meerminy na ebayu kupuje się (i nie jest to jakaś zażarta walka tylko raczej spokojne zakupy w formie licytacji) z przesyłką za około 120-130 dolarów. Przy dzisiejszej cenie dolara mamy 450-500 złotych. Jak się postaramy (co udało mi się wczoraj osobiście), to za około 200 dolarów (~750 złotych z przesyłką) mamy Meerminy z linii Maestro w skórze typu Museum calf z ceną regularną 330-380 euro (z przesyłką). Jestem szczerze ciekaw, jak się mają do tego buty z KH linii królewskiej. 

Kolego Kierman, There's No Such Thing as a Free Lunch . To, że na aukcji w USA możesz kupić buty taniej wynika z tego, że przy wysyłce do Stanów kupujący dostają zwrot VAT i buty nie kosztują dla nich 160 euro, a około 130. Nie zdziw się, gdy do butów, za które zapłaciłeś 200 dolarów przyjdzie Ci jeszcze dopłacić 80 dolarów cła i VAT. W cenę którą zapłaciłeś nie wliczasz również godzin spędzonych na obserwacji serwisów aukcyjnych w poszukiwaniu interesujących Cię butów - a czas wolny jest dla wielu z nas dobrem całkiem cennym, wręcz luksusowym. Nie mówiąc już o tym o czym wspomniał mosze - większość takich aukcji to factory seconds, a nówki w popularnym rozmiarze to wyjątki. Z tych powodów porównywanie cen z ebaya do cen ze sklepu jest nie na miejscu.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości zajrzałem na eBay... i dostępne jest dosłownie 6 ofert na Meerminy, z czego tylko jedna dotyczy nowej pary. Nic tylko wybierać rozmiar i kupować. 

 

(dla porównania Crockett & Jones 278 ofert, z czego 117 nowych par). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości zajrzałem na eBay... i dostępne jest dosłownie 6 ofert na Meerminy, z czego tylko jedna dotyczy nowej pary. Nic tylko wybierać rozmiar i kupować. 

 

(dla porównania Crockett & Jones 278 ofert, z czego 117 nowych par). 

Dwa dni temu było ponad 30 par jednocześnie, ogólnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni goodyearshoes dodawał nowe pary systematycznie co trzy dni, więc było w czym wybierać (jak na aukcje). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.