Skocz do zawartości

Embassy of Elegance


Rekomendowane odpowiedzi

To ja podrążę, jeżeli mogę temat 7-folda. Dlaczego zdecydowaliście się na użycie wkładu, nawet bardzo lekkiego do 7-folda? Czy szyliście 7-folda bez wkładu, a jeśli tak jakie były różnice w "zachowaniu się" obu krawatów, komforcie wiązania? 

 

Jestem Tobie winny podziękowania;). Tak mnie nakręciłeś z tym klasycznym 7 foldem, że nie mogłem spać:).

 

Uszyliśmy dzisiaj 7 folda bez wypełnienia z jedwabiu 50 oz i jestem mega zaskoczony w kwestii wiązania. Krawat jest bardziej "mięsisty", aniżeli z jedwabiu 36 oz z bardzo lekką wełną i wiąże się rewelacyjnie!

4 in hand jest średniej wielkości, bardzo proporcjonalny.

 

Będę testował krawat w najbliższym czasie, aby zobaczyć, jak się będzie zachowywał materiał.

Jutro wrzucę zdjęcie krawata.

 

P.S.

Czasami człowiek potrzebuje "bodźca" z zewnątrz, aby działać "niestandardowo". 

Jeśli kiedyś się zdecydujesz na zamówienie to przypomnij mi się na priva.

 

Pozdrawiam,

Paweł

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniają Państwo (jeżeli już robili) w kwestii wiązania i zachowania krawata 6-folda z grenadyny grossa?

 

Właśnie to będziemy w następnej kolejności testować:). Mamy nowe wkłady do grenadyn z 100% wełny włoskiej, które będziemy od teraz stosować w naszych krawatach.

Pozyskaliśmy włoskiego partnera, który się specjalizuje  w tego typu wkładach i już sami nie będziemy farbować, gdyż ta wełna jest rewelacyjna!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniają Państwo (jeżeli już robili) w kwestii wiązania i zachowania krawata 6-folda z grenadyny grossa?

 

Chciałbym poinformować, że 6 fold z grenadyny wiąże się bardzo dobrze.

Jako wypełnienie mamy dwie opcje:

1. Lekkie - wełna

2. Standard - wełna + bawełna

 

Do 6 folda sugerowałbym opcję nr 1, gdyż nasze 6 foldy są składane na 6 na całej długości krawata, więc główna objętość pochodzi z jedwabiu, a nie z wkładu.

Dodatkowo bardzo dobrym wyborem są rolowane brzegi.

 

Jutro zrobię zdjęcie.

 

Pozdrawiam,

Paweł

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie opcja 1 zdecydowanie najlepiej wyglada. Pozostale wezly sa troche jakby 'niedociagniete' i na moje oko zbyt duze. 7 fold bez wypelnienia i podszewki - klasyka i najlepszy wybor!  ;)

Poniżej kilka zdjęć:

 

Klasyczny 7 fold - bez wypełnienia oraz podszewki.

attachicon.giffoto2 (1 of 1).jpg

 

7 fold - bez podszewki, wypełnienie bardzo lekka wełna

attachicon.giffoto3 (1 of 1).jpg

 

6 fold - self - tipped, standardowe wypełnienie (grubsza wełna + bawełna)

attachicon.giffoto4 (1 of 1).jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

 

Oczywistym jest, że będą miały większą objętość:) - oglądając twoje zdjęcia, zauważyłem, że preferujesz mniejsze węzły i raczej lekkie konstrukcje:).

Dodatkowo nie były zbyt mocno "dociągnięte".

 

Nie każdy jest drobnej postury i ogólnie klienci raczej preferują "mięsiste" węzły. Aby każdego "zaspokoić" wprowadziliśmy opcję BESPOKE. Dzięki temu można zmówić krawat np. z lekkim wypełnieniem co da mniejszy węzeł.

 

Faktem jest, że 6 fold ze zdjęcia był dla mnie (7 fold też;)), i zastosowaliśmy wypełnienie standardowe (grubsza wełna + bawełna) na moje życzenie, i dla mnie jest super:). Ogólnie jednak przy tej konstrukcji (6 fold) polecałbym wypełnienie nr 1 (lekka wełna), lub nr 2 (lekka wełna + bawełna). Tobie obowiązkowo nr 1;).

 

Co do klasycznego 7 folda, to jestem bardzo zadowolony z tego krawata. Jeszcze będę go testował przez pewien czas, aby mieć pewność, że mogę go polecić Klientom z czystym sumieniem.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie będzie zamówienie to możemy uszyć :).

 

Co do węzła, to rzeczywiście jest pulchny, ale muszę nadmienić, że nasza grossa w paski jest grubsza od jednokolorowej. Dodatkowo jest "sztywniejsza".

 

W związku z powyższym, jeżeli ktoś nie lubi pulchnych:) węzłów to nie polecam 6 folda z wypełnieniem z grenadyny grossa w paski - zdecydowanie lepiej będzie wziąć gładką lub zamówić 3 folda.

 

Poniżej zdjęcie z marynarką i koszulą, żeby można było lepiej ocenić wielkość węzła:

post-5901-0-61063000-1433246417_thumb.jp

 

Wziąłem sobie do serca wskazówki kolegi bluelofers:) i zrobiłem ponownie zdjęcia poprzednich krawatów.

Tym razem prawidłowo "dociągnąłem" węzły krawatów.

 

Jeszcze raz dziękuję Tobie za zwrócenie na to uwagi, gdyż dzięki między innymi twoim uwagom, mam nadzieję, że prezentacje krawatów na zdjęciach będą coraz lepsze.

 

post-5901-0-70286200-1433246779_thumb.jp

post-5901-0-92484600-1433246790_thumb.jp

post-5901-0-98265700-1433246801_thumb.jp

 

Paweł

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego problemu. Byla to bardziej moja opinia niz uwaga, ale ciesze, sie ze Wam pomogla. Kazdy ma oczywiscie preferencje, w moim przypadku niejszy wezel. Krawaty wygladaja bardzo elegancko, a ja wciaz twierdze, ze jesli mialbym oceniac to najproporcjonalniej wyglada wezel krawata z zdj 1. 

Dobrze, ze dokladnie opisujecie wklady i tegosc materialow, mozna dzieki temu znacznie lepiej wyobrazic sobie wezel i uniknac rozczarowania po kupnie.

Jeśli takie będzie zamówienie to możemy uszyć :).

 

Co do węzła, to rzeczywiście jest pulchny, ale muszę nadmienić, że nasza grossa w paski jest grubsza od jednokolorowej. Dodatkowo jest "sztywniejsza".

 

W związku z powyższym, jeżeli ktoś nie lubi pulchnych:) węzłów to nie polecam 6 folda z wypełnieniem z grenadyny grossa w paski - zdecydowanie lepiej będzie wziąć gładką lub zamówić 3 folda.

 

Poniżej zdjęcie z marynarką i koszulą, żeby można było lepiej ocenić wielkość węzła:

attachicon.gif_DSC1694.jpg

 

Wziąłem sobie do serca wskazówki kolegi bluelofers:) i zrobiłem ponownie zdjęcia poprzednich krawatów.

Tym razem prawidłowo "dociągnąłem" węzły krawatów.

 

Jeszcze raz dziękuję Tobie za zwrócenie na to uwagi, gdyż dzięki między innymi twoim uwagom, mam nadzieję, że prezentacje krawatów na zdjęciach będą coraz lepsze.

 

attachicon.gif_DSC1689.jpg

attachicon.gif_DSC1687.jpg

attachicon.gif_DSC1692.jpg

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie trzeci krawat. Skorzystałem z oferty "bespoke", w której wybrałem angielski jedwab. Materiał robi niesamowite wrażenie na żywo. Wykonanie jest równie imponujące. Ponadto, wielką zaletą zakupów w EoE jest to, że Pan Paweł zna krawaty dosłownie od środka. Można zatem dopasować w najdrobniejszych szczegółach krawat do swoich gustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz na zdjęciu, jak węzeł się prezentuje?

 

Chętnie, ale dopiero jutro będę mógł je zrobić.

 

Uprzedzając fakty i nawiązując do wcześniejszej dyskusji nt. grubości węzła. Idąc za poradą Pana Pawła zamówiłem 3-fold z lekkiem wypełnieniem, aby uzyskać bardzo mały węzeł z łezką à la  książę Karol. Efekt przerósł moje oczekiwania.

 

Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla osób z długą szyją bądź pociągłą twarzą. W kombinacji z kołnierzykiem włoskim taki węzeł wygląda bardzo szykownie. Sądzę jednak, że w przypadku grenadyny nie udałoby się osiągnąć takiego efektu, ale tu głos muszą zabrać znawcy, abyśmy wyszli poza czyste spekulacje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla osób z długą szyją bądź pociągłą twarzą.

 

Nie chcę się drapać po nie swoich, ale dla takich osób odpowiedniejsze są chyba szersze i grubsze węzły?

 

Będę wdzięczny za zdjęcie, bo również zastanawiam się nad 3-foldem z lekkim wypełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przez lata preferowałem (bardzo) wąskie węzły (i nadal jestem po tej wąskiej stronie), ale polecam jednak od czasu do czasu dać szansę węzłom innego typu. Wiele zależy od konkretnego kołnierzyka i marynarki (a konkretnie klap). Warto mieć w szafie oba typy krawatów (o tym, że człowiek ponoć zmienia się co 7 lat, już nie wspominam :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, ale dopiero jutro będę mógł je zrobić.

 

Uprzedzając fakty i nawiązując do wcześniejszej dyskusji nt. grubości węzła. Idąc za poradą Pana Pawła zamówiłem 3-fold z lekkiem wypełnieniem, aby uzyskać bardzo mały węzeł z łezką à la  książę Karol. Efekt przerósł moje oczekiwania.

 

Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla osób z długą szyją bądź pociągłą twarzą. W kombinacji z kołnierzykiem włoskim taki węzeł wygląda bardzo szykownie. Sądzę jednak, że w przypadku grenadyny nie udałoby się osiągnąć takiego efektu, ale tu głos muszą zabrać znawcy, abyśmy wyszli poza czyste spekulacje. :-)

 

Oczywiście przy grenadynie zawsze węzeł będzie większy przy tym samym wypełnieniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powyższych krawatów, to myślę, że można jeszcze trochę "dopieścić" węzły;).

Poniżej ta sama grenadyna fina z tym samym wypełnieniem - standardowym (wełna + bawełna).

 

post-5901-0-72619600-1434101574_thumb.jp

 

Można zastosować samą wełnę, dzięki temu otrzymamy jeszcze mniejszy węzeł.

 

Pozdrawiam,

Paweł

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.