Skocz do zawartości

Embassy of Elegance


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

 

z przyjemnością chciałbym Was poinformować, że EoE oferuje krawaty 6 fold oraz 7 fold. Ostatni czas był bardzo pracowity dla nas, gdyż spędziliśmy sporo czasu na opracowaniu konstrukcji tychże krawatów.

W naszym sklepie pojawi się zakładka BESPOKE, gdzie Klienci będą mogli wybrać krawat według własnych preferencji i w prosty sposób złożyć zamówienie.

 

W zakładce BESPOKE będziemy się starali również oferować materiały/wzory, które nie będą dostępne w "standardowej" ofercie sklepu.

 

Na dzień dzisiejszy 7 fold będzie oferowany z wkładem wełnianym (bardzo lekkim), ponieważ w przeciwnym razie drukowany jedwab, jak również drukowana wełna łatwo by się gniotły i krawaty straciłyby swoją "formę".

 

Poniżej przykładowe zdjęcia uszytych przez nas krawatów:

 

6 Fold z podszewką

post-5901-0-24955900-1432120591_thumb.jp

 

7 Fold bez podszewki

post-5901-0-53238000-1432120622_thumb.jp

 

Krawat z drukowanego jedwabiu, jak również z drukowanej wełny kosztuje 319 zł - 6 fold, a 7 fold 369 zł.

 

 

P.S.

Jeszcze dzisiaj zamieszczę zdjęcia dostępnych materiałów

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:)

Zależy o jaki krawat pytasz - konstrukcja. Ceny już są na sklepie. Forumowicze mają oczywiście zniżkę. Na dniach zakładka BESPOKE będzie uzupełniona o pozostałe materiały.

 

Jeśli chodzi o poszetki to rozważamy większy rozmiar również - kwestia czy będzie rzeczywiste zapotrzebowanie na taką wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznym przełożeniem jest oczywiście wielkość węzła. Jeśli chodzi o trzymanie formy, to w każdej z opcji nie ma problemu, z racji tego, iż stosujemy najwyższej jakości wkłady wełniane.

 

Dodatkowo zmienia się charakterystyka wiązania w zależności od konstrukcji krawata - czy to jest 3 fold, 6 fold, 7 fold. Osobiście jestem zachwycony wiązaniem 7 folda ponieważ ilość jedwabiu powoduje, że przy minimalnym wypełnieniu otrzymujemy lekki krawat, bardzo "elastyczny", dzięki czemu uzyskanie odpowiedniego węzła oraz łezki jest bardzo proste.

 

Rodzaje wkładów:

1. bardzo lekki - lekka i cieniutka włoska wełna,

2. lekki - patrz punkt 1 + włoska bawełna,

3. standardowy - grubsza włoska wełna + włoska bawełna.

 

Z racji tego, że Klienci mają różne preferencje, jedni preferują lekkie krawaty bez podszewki, inni bardziej "mięsiste" z podszewką, jeszcze inni nie za lekkie, nie za ciężkie, poprzez opcję BESPOKE umożliwiamy Klientom wybór idealnego krawatu zgodnego z subiektywnymi upodobaniami.

 

P.S.

Zakładka BESPOKE w sklepie będzie nabierać właściwych "kształtów" w następnych dniach, dlatego będę przy niej "majstrował":)

 

W związku z tym, że na uszycie krawatu 7 Fold potrzeba sporo tkaniny i dzięki temu krawat "sam z siebie" ma odpowiednią objętość, postanowiliśmy, że w tychże krawatach będzie wkład nr 1.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że napisałem wcześniej, iż cena uszycia krawata na wymiar dla Forumowiczów będzie taka sama,

jak standardowa cena krawatów w sklepie, wprowadziłem nowy kod rabatowy:EoEbespoke.

 

Forumowicze, którzy będą chcieli zamówić krawat powyżej 154 cm długości oraz powyżej 9 cm szerokości, proszę o kontakt. W takich sytuacjach będzie przyznawany indywidualny rabat, gdyż normalnie cena takiego krawata wzrasta.

 

Oczywiście można składać zamówienia na maila lub na priva.

 

Pozdrawiam,

Paweł

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podszewkę to chciałbym zapytać czym różnią się te 2 opcje:

- bez podszewki

- bez podszewki z rolowanymi brzegami.

 

Ta druga opcja jest mi znana, ale w jaki sposób wykończone są brzegi w pierwszej opcji? Materiał jest zawinięty na płasko? Dziękuję, bardzo fajna oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Materiał jest zawinięty na płasko - tak jak na powyższym zdjęciu 7 folda.

 

To ja mam jeszcze kilka pytań o 6-folda i 7-folda. Przepraszam, jeśli już było, ale zależy mi na doprecyzowaniu.

 

Jeśli chcę założyć krawat, to preferuję koszulę z dużym szerokim kołnierzykiem - półwłoskim lub włoskim. Jednocześnie lubię wiązać krawat 4-in-hand, który jest z natury dość mały. A zatem staram się kupować krawaty grubsze i bardziej mięsiste, żeby węzeł nie wyszedł za mały.

 

1. Czym się różnią te rodzaje wypełnienia w waszej ofercie - bardzo lekkie, lekkie, standardowe?

2. Jakie wypełnienie polecalibyście dla mnie  8-)  do krawata 6-fold?

3. A jakie polecacie do 7-fold (jeśli w ogóle)? 

4. Która konstrukcja krawata (6-fold czy 7-fold) daje większy węzeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze kilka pytań o 6-folda i 7-folda. Przepraszam, jeśli już było, ale zależy mi na doprecyzowaniu.

 

Jeśli chcę założyć krawat, to preferuję koszulę z dużym szerokim kołnierzykiem - półwłoskim lub włoskim. Jednocześnie lubię wiązać krawat 4-in-hand, który jest z natury dość mały. A zatem staram się kupować krawaty grubsze i bardziej mięsiste, żeby węzeł nie wyszedł za mały.

 

1. Czym się różnią te rodzaje wypełnienia w waszej ofercie - bardzo lekkie, lekkie, standardowe?

2. Jakie wypełnienie polecalibyście dla mnie  8-)  do krawata 6-fold?

3. A jakie polecacie do 7-fold (jeśli w ogóle)? 

4. Która konstrukcja krawata (6-fold czy 7-fold) daje większy węzeł?

 

Rodzaje wkładów:

1. bardzo lekki - lekka i cieniutka włoska wełna,

2. lekki - patrz punkt 1 + włoska bawełna,

3. standardowy - grubsza włoska wełna + włoska bawełna.

 

Jeżeli preferujesz grubsze krawaty (bardziej mięsiste), to do 6 folda proponuję wkład standardowy. Sam mam 2 takie i jestem z nich bardzo zadowolony. Również wiążę 4 in hand.

Póki co 7 foldy szyjemy z wypełnieniem nr 1, dzięki temu krawat jest lekki, ale jego objętość na tyle "wystarczająca" (z racji ilości jedwabiu), że 4 in hand wychodzi średniej wielkości (jak w sam raz do włoskich lub półwłoskich kołnierzy).

 

Jeśli przyjąć powyższe kryteria to 6 fold będzie miał większy węzeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podrążę, jeżeli mogę temat 7-folda. Dlaczego zdecydowaliście się na użycie wkładu, nawet bardzo lekkiego do 7-folda? Czy szyliście 7-folda bez wkładu, a jeśli tak jakie były różnice w "zachowaniu się" obu krawatów, komforcie wiązania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a czy w przypadku 6 i 7-foldów stosuje się jakieś wypełnienie? Wydawało mi się, że w przypadku takich krawatów wypełnienie/duszę stanowi odpowiednio złożony materiał krawata.

 

W 6 foldach raczej rzadko nie stosuje się wypełnienia.

 

"Klasyczne" 7 foldy są bez wypełnienia, jednakże sporo takich krawatów i tak posiada bardzo lekki wkład, z racji tego, iż krawat łatwiej utrzymuje swoją formę (kształt) oraz jedwab się tak nie gniecie.

Oczywiście są 7 foldy bez wkładu (sam mam taki) i doskonale wiem, jaki powinien być zastosowany jedwab do takiego krawata, aby "zachowywał się" perfekcyjnie. Póki co nie posiadamy takiego materiału, dlatego nie szyjemy bez lekkiego wypełnienia, gdyż nie chcę, aby klienci "narzekali", że krawat się gniecie, ma mały węzeł i nie trzyma kształtu - a o tym można poczytać na zagranicznych forach, gdzie ludzie kupowali krawaty od uznanych włoskich marek.

 

Nasze 7 foldy są składane na siedem i różnią się tylko tym, że posiadają bardzo lekką wełnę. Dodatkowo 6 foldy są składna na sześć na całej długości, a nie tylko na końcach krawatów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podrążę, jeżeli mogę temat 7-folda. Dlaczego zdecydowaliście się na użycie wkładu, nawet bardzo lekkiego do 7-folda? Czy szyliście 7-folda bez wkładu, a jeśli tak jakie były różnice w "zachowaniu się" obu krawatów, komforcie wiązania? 

 

Dla "Purystów" możemy uszyć klasycznego 7 folda - mamy drukowany jedwab 50 oz, które będzie się lepiej zachowywał, ale trzeba mieć świadomość, że węzeł będzie mniejszy, a krawat lekki:).

Taki krawat powinien po noszeniu "odpocząć" z 3 dni na wieszaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! To mam jeszcze pytanie co do długości...

 

Macie 150 cm jako standard. Taką samą długość krawata ma poszetka.com jako standardową. I teraz zagwozdka.

 

Mam grenadynę garza fina od poszetki 150 cm, wiąże ją 4-in-hand - dobra długość. Mam jedwabny żakardowy krawat od Kenta Wanga (jedyny mój 6-fold), gdzie standardowa długość to 57 cali (145 cm), wiążę 4-in-hand i jest dobra długość! A teraz najlepsze - mam robiony na zamówienie krawat od Bruni, z luźnej grenadyny garza grossa, długość 142 cm, wiążę 4-in-hand - i jest dobry! Na dodatek różnicę w długościach pomiarów krawata wiszącego i leżącego na stole to czasem nawet 2 cm!

 

Wszystko to powoduje, że nie wiem, jaką długość krawata powinienem wybrać przy zamówieniu u Was :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! To mam jeszcze pytanie co do długości...

 

Macie 150 cm jako standard. Taką samą długość krawata ma poszetka.com jako standardową. I teraz zagwozdka.

 

Mam grenadynę garza fina od poszetki 150 cm, wiąże ją 4-in-hand - dobra długość. Mam jedwabny żakardowy krawat od Kenta Wanga (jedyny mój 6-fold), gdzie standardowa długość to 57 cali (145 cm), wiążę 4-in-hand i jest dobra długość! A teraz najlepsze - mam robiony na zamówienie krawat od Bruni, z luźnej grenadyny garza grossa, długość 142 cm, wiążę 4-in-hand - i jest dobry! Na dodatek różnicę w długościach pomiarów krawata wiszącego i leżącego na stole to czasem nawet 2 cm!

 

Wszystko to powoduje, że nie wiem, jaką długość krawata powinienem wybrać przy zamówieniu u Was :-)

 

Rozumiem, że po zawiązaniu w krótszych krawatach cieńsza część jest krótsza? :) Natomiast widoczna (szersza ) część jest ok we wszystkich, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.