Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi



[mention=4214]kolekcjoner21[/mention] dzięki za opinię. Zdaję sobie sprawę ze składu materiałowego owej kamizelki, jednak po zamówieniu kilku różnych modeli (jednorzędowe, dwurzędowe, wełniane) uznałem, że ta wygląda w tym zestawie najlepiej.


Może i ta kamizelka wygląda najlepiej, ale jej skład to nie kwestia teoretycznej zgodności z jakimiś zasadami, a bardzo praktyczna - na weselu się w niej ugotujesz bo nie będzie przepuszczać żadnego powietrza.
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Cześć,

jestem na etapie doboru elementów swojego stroju ślubnego i proszę Was o kilka podpowiedzi. Poniżej to, co wstępnie wybrałem.

1. Garnitur: 

SuSu Lazio

https://eu.suitsupply.com/pl/lazio-classic/garnitur-lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=lazio-classic&prefn1=colorID&prefv1=blue&pdp=true

SuSu Washington 

https://eu.suitsupply.com/pl/washington-classic/garnitur-washington%2C-granatowy/P6036.html?cgid=washington-classic&prefn1=colorID&prefv1=blue&pdp=true (na zdjęciach wydaje się odrobinę za ciemny)

https://eu.suitsupply.com/pl/washington-classic/garnitur-washington%2C-granatowy/P6037.html?cgid=washington-classic&prefn1=colorID&prefv1=blue&pdp=true

Czy przy wzroście 186 cm powinienem już celować w dłuższą rozmiarówkę? Obawiam się o długość marynarki. Jestem bardzo szczupły więc rozm. 48 to max.

Czy poza mocniejszym taliowaniem Waschington różni się czymś jeszcze od Lazio? Nie ukrywam, że najbardziej podoba mi się pierwsza propozycja. Dodam, że ślub planowany jest na koniec sierpnia i nie chciałbym się ugotować. 

 

2. Kamizelka:

ZR dwurzędowa PoW - mam nadzieję, że trafię z rozmiarem, bo bardzo mi się podoba.

https://zackroman.com/kamizelka-w-krate-ksiecia-walii-dwurzedowa

 

3. Buty:

Czarne Oxfordy Yanko lub Berwick - zobaczymy na co pozwoli budżet. 

 

4. Koszula:

Tutaj ciężko mi o punkt zaczepienia.

Gdzie szukać przy budżecie ~500 zł? Klasyka- koszula biała, mankiety na spinki i kołnierzyk włoski. Kusi mnie też pin collar lub tab collar.

 

5. Krawat:

Granatowa lub zielona Grendyna

np. https://zackroman.com/grenadyna-fina-classic-blue

 

6. Szelki? Nigdy nie próbowałem- chciałbym spróbować teraz (awaryjnie będę miał pasek). Kolor granatowy? Czym się kierować przy wyborze? Jakieś obostrzenia co do noszenia razem z kamizelką?

 

Dodatkowo szukam sprawdzonego krawca w Krakowie/okolicach do ewentualnych poprawek w/w elementów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wybrałeś jest jak najbardziej OK. Garnitur Lazio (ten pierwszy) jest według mnie najlepszy, bo najbardziej formalny. Krój Washington jest bardziej taliowany i ma dłuższe marynarki niż Lazio. Ciężko doradzać rozmiar, ale ja przy wzroście 191 noszę longi, a też jestem szczupły. Jeżeli chodzi o formalne koszule to ja na swój ślub, który był 7 lat temu kupiłem koszulę w Albione. Do tej pory nie znalazłem tak fajnej tkaniny, a tą koszulę zakładałem na każdą formalną okazję. Ostatnio byłem w ich sklepie i nadal mają ją w sprzedaży, więc sprawdź tam. Natomiast budżet masz na tyle duży, że możesz coś uszyć na miarę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piramidowy

Weź Lazio spośród podlinkowanych. Ewentualnie, jeśli masz większy budżet, zawsze możesz skorzystać z ich oferty szycia na zamówienie, koszt od 1900 zł (za granatową 110's z Redy), więc 50 więcej niż Washington, który podlinkowałeś, a masz kilka opcji personalizacji - m.in. guziki, podszewka, wybór różnych krojów spodni, marynarek, kamizelek. Biorąc ślub, sam skorzystałbym z tej opcji najpewniej.

W kwestii koszuli, ja jestem zadowolony z koszul Charles Tyrwhitt, co prawda nie mają chyba tab/pin collar.

Szelki najbezpieczniej wybrać granatowe lub białe z białymi skórzanymi wykończeniami, nierozciągliwym przodem i gumowanym tyłem. Generalnie do garniturów z kamizelka powinno nosić się szelki zamiast paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wziął tego Washington'a P6036, moim zdaniem nie jest za ciemny, wręcz takiego koloru powinien być formalny garnitur. Problemem może być tylko wyraźniejsza faktura materiału ale to bym ocenił na żywo. Washington'y mają też dłuższe marynarki niż Lazio/Havany więc przy Twoim wzroście nawet 48 może zdać egzamin. 
Ale i tak bym na Twoim miejscu zamówił 2 sztuki Washington'a w rozmiarach 48 i 94 oraz 2 sztuki Lazio w rozmiarach 48 i 94 i wstawił tutaj zdjęcia do oceny (jeśli możesz pozwolić sobie na zamrożenie 8k), niepasujące 3 sztuki do zwrotu. 

Szelki granatowe lub białe, wedle własnego upodobania.

Zmniejszyłbym budżet na koszulę do 250-300zł i wziął Macaroni Tomato/Milera/ZR/Poszetkę. Koszula ma być biała, na spinki i dobrze dopasowana. 

Zaoszczędzone na koszuli pieniądze dorzuciłbym do budżetu na buty. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzroście 186 cm i odpowiednio długich rękach możesz zapomnieć o rozmiarze regular w SuSu - w szczególności o 48-ce. Rękawy będą przeraźliwie za krótkie.
Celuj w 94-ki.

Podobny problem będziesz miał z wymienionymi wyżej koszulami, o ile rozmiar Twojego kołnierzyka to coś rzędu 39.

Wszystko to przy założeniu, że chcesz wyglądać "klasycznie" a nie jak modele SuSu...

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piramidowy Poza wzrostem nie podałeś żadnych innych swoich "parametrów", więc ciężko coś więcej powiedzieć... Ja mogę jeszcze tylko dodać, że ciekawą opcją w SuSu jest też Sienna (choć klasyczny granat trzeba by robić na zamówienie), bo choć nazywa się to krój regular, to faktycznie jest to bardziej garnitur przeznaczony dla osób z sylwetką bardziej I niż V. Ma też dosyć wąskie ramiona, co przy typie "chuda sylwetka I" wygląda bardzo fajnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przymiarce garniturów. Sprawdziłem modele Lazio i Washington (rozmiary 48 i 94). Poniżej zdjęcia. Ogólnie dobrze czuję się w Lazio ale mam spore obawy co do szerokości rękawów/pod pachami i szerokości nogawek spodni. Nie mam doświadczenia co i w jakim zakresie można/warto poprawiać na etapie poprawek. Oczywiście z tym pytaniem udam się już do krawca, nie mniej, będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Może czegoś nie widzę lub źle oceniam.

Moje odczucia:

Lazio 48: Marynarka za szeroka pod pachami + zbyt szerokie rękawy- bardzo się marszczą, od łokcia w górę. Długość wydaje się ok. Spodnie nieco za długie i za szerokie w udach- widać szczególnie na zdjęciu od przodu i z boku.

Lazio_48.thumb.png.1156cecd9abfab58119afdff971f8aa2.png

 

Lazio 94: Podobnie jak powyżej, z tą różnicą, że marynarka jest dłuższa (wydaje mi się już odrobinę za długa). Spodnie o wiele za długie i również za szerokie w udach + wydają się "na styk" w pasie.

Lazio_94.thumb.png.5a7ca5abfaa09f160c601a274bf7494f.png

 

Washington 48: Marynarka dość opięta w talii, rękawy nieco za szerokie. Kombinacja koloru i faktury materiału zdecydowanie na nie- z jednej strony garnitury wygląda jakby był prawie czarny, z drugiej strony faktura jakoś psuje mi poczucie formalności.

Washington_48.thumb.png.4a726cfeb6081453becc9c200aeee13d.png

 

Washington 94: Marynarka jak wyżej + wydaje mi się za długa. Spodnie lepiej dopasowane chociaż zdecydowanie za długie (do zdjęcia podwinąłem prawą nogawkę).

Washington_94.thumb.png.68743946900e6b710f9c6a21cafd57ae.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Piramidowy [/mention] według mnie najlepiej leży nr 3, ale jeśli nie pasuje Ci kolor i faktura, to nr 4. Tu oczywiście rękawy i nogawki do skrócenia. Zdjęcia są trochę z góry i nie widać dobrze proporcji, ale wg mnie nie są one zaburzone. To, że marynarka nie sięga drugiego stawu kciuka tylko dalej nie ma znaczenia. W formalnym ślubnym wieczorowym garniturze dłuższa marynarka moim zdaniem wyglada dobrze. Oba Lazio na plecach i pod pachami moim zdaniem nie do przyjęcia, chyba że specjalnie ścągnąłeś łopatki. Ale i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablocito napisał:

[mention]Piramidowy [/mention] według mnie najlepiej leży nr 3, ale jeśli nie pasuje Ci kolor i faktura, to nr 4. Tu oczywiście rękawy i nogawki do skrócenia. Zdjęcia są trochę z góry i nie widać dobrze proporcji, ale wg mnie nie są one zaburzone. To, że marynarka nie sięga drugiego stawu kciuka tylko dalej nie ma znaczenia. W formalnym ślubnym wieczorowym garniturze dłuższa marynarka moim zdaniem wyglada dobrze. Oba Lazio na plecach i pod pachami moim zdaniem nie do przyjęcia, chyba że specjalnie ścągnąłeś łopatki. Ale i tak.

Dzięki za komentarz.

Zestaw 3 i 4 to ten sam model (rozm 48 i 94). Faktycznie bardzo nie podoba mi się to, co dzieje się pod pachami w Lazio- liczyłem, że może uda się to poprawić na etapie poprawek krawieckich. 

Zastanowię się jeszcze nad Washingonem z personalizacją- jaśniejszy kolor i wersja bez biletówki obecnej w chyba wszystkich pozostałych kolorach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie,

zamówiłem garnitur od ZR Gatsby (46), rozmiar nie trafiony, mimo pomiarów u osoby która ma doświadczenie w krawiectwie, pomijając już jakość wykończenia, chce go odesłać i chyba zamówić coś z Susu jak tam jest z rozmiarówką zbliżona do ZR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam kilka pytań odnośnie zakupu garnituru i dodatków na własny ślub. Buty już kupione, zdecydowałem się na Herring Rackenford Oxfords, bo mam od dawna Herring Reading i bardzo mi odpowiada to kopyto. Ślub  na początku października więc czasu jakoś dużo nie zostało. Na pozostałe rzeczy mam około 4000 PLN.

W kwestii garnituru to przy mojej sylwetce bardzo mocno odstają mi klapy na klatce. Byłem w większości salonów w mojej miejscowości i niestety jest kiepsko, mała miejscowość i mało modeli w salonach. W Bytomiu przymarzałem model Tokyo i Geneva, w Lancerto model Business mix. One pasowały najbardziej ale klapy nadal odstają tyle, że ładnie to nie wygląda. Czy wiecie w jakich firmach są może garnitury na sylwetkę sportową? Czy zostaje szycie na miarę? A może jakoś da się to poprawić u krawca? Czy założenie kamizelki w jakiś sposób pomoże?

Krawat czy muszka? Bardziej składam się ku krawatowi, muszki nigdy nie nosiłem, więc chyba nie za dobrze będę się w niej czuł. Jeżeli zdecyduję się na krawat to jaką koszulę założyć? Jaki splot, czy mankiet na guzik czy na spinki i czy z plisą czy bez?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Marynarka z przodu wygląda dobrze. Z tyłu coś nie tak, marszczenia nad biodrami, chyba, że się po prostu pomięła w tym miejscu. Na długość chyba ok, o ile na ostatnim zdjęciu jesteś pochylony. A spodnie za szerokie na pewno nie są, na długość mogłyby być wykończone bardziej po skosie, żeby tył był niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spodnie nie są ani za długie, ani za szerokie. Faktycznie można by je wykończyć bardziej po skosie, ale i tak jest ok.Myślałeś o ładniejszych butach? Trzeba by przymierzyć spodnie do docelowych butów. Marynarka z przodu ok, z tyłu ze względu na profil Twojego kręgosłupa raczej lepiej nie będzie i pewnie byłoby to niemałe wyzwanie dla krawca szyjącego na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szukam czarnych oxfordów do 700 zł na swój ślub. Chciałbym, żeby buty były wygodne. 

Zastanawiam się nad butami Nord, Loake i Berwick

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_5127,794.html

https://sklep.loakepolska.pl/loake-l1-200-black,3,2660,45

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-2428-Black-Rendenbach-Oxford/5921

Mam już monki Berwicka i obawiam się, że na taką imprezę buty przez sztywność skóry pokaleczą mi stopy. Wydaje mnie się, że blake są bardziej wygodne. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.