Skocz do zawartości

Marka Crownhill Shoes


xyz

Rekomendowane odpowiedzi

Ot ciekawostka... według zdjęć ze strony dwa modele balmorali; London i Dublin są na podeszwie gumowej Dainite a tylko Edinburgh jest na skórze.

Z kolei z opisów wynikałoby, że można sobie wybrać skórzaną lub gumową podeszwę.

Aha, i chyba wysyłka do Polski jest znów darmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma Yanko ma też CSy? Ja mam Yanko 558 w rozmiarze 43 (UK9) i zastanawiam się, czy Crownhille także zamawiać w takim rozmiarze? Jakieś doświadczenia?

 

Ot ciekawostka... według zdjęć ze strony dwa modele balmorali; London i Dublin są na podeszwie gumowej Dainite a tylko Edinburgh jest na skórze.

Z kolei z opisów wynikałoby, że można sobie wybrać skórzaną lub gumową podeszwę.

Aha, i chyba wysyłka do Polski jest znów darmowa :)

 

Według opisu podeszwa jest skórzana, ale z kolei na zdjęciach faktycznie widać, że nie do końca :) Niestety nie widzę możliwości wyboru podeszwy - dodałem do koszyka i tam takich opcji nie ma (mam tylko confirm my order)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz do wyjaśnienia z tymi butami - papierowa podpodeszwa. Pisał o tym i pokazywał zdjęcia już wcześniej szewc24.pl ale jakoś nie podjęto dyskusji jaki to ma wpływ i będzie miało w przyszłości na buty. Wygląda na to, że ich buty z droższej linii też są tak robione, bo mają całościową wkładkę zakrywająca podpodeszwę.

 

Dlaczego usunąłem wkładkę w swoich butach - otóż "rozpierdziały" mi się. Po trzecim wyjściu przedarłem szwy na czubku i postanowiłem je podzelować. Raz zaliczyły deszcz przed zelowaniem. Wszystko OK, aż tu w pracy po paru godzinach noszenia przy każdym kroku zacząłem słyszeć "prut, prut", taki świszczący odgłos jakby woda się przeciskała albo guma tarła o gumę. Z początku obwiniałem podzelowanie, bo stało się to po podzelowaniu, myśląc, że zelówka trze o gumową podeszwę i wróciłem z butami do szewca, zelówkę usunięto i naklejono jeszcze raz, szewc zapewniał mnie, że dobrze nagrzał buta i podkleił zelówkę, mówił, że ten odgłos to może być jednak ta wkładka. Zakładam i cisza, idę w nich do pracy, kilka godzin i zaczęło się prut, prut, wstyd było chodzić. Wracam, buty idą w kąt na jakiś czas. Dopiero po kilku dniach po założeniu była cisza - to musi pierdzieć ta wkładka z pianki, jak się ją ściska. No to wywaliłem to badziewie, o papierowej wkładce już wcześniej wiedziałem, dzięki szewc24.pl ale ilość pianki mnie zaskoczyła. Wstawiam zdjęcie złożonej wkładki.

 

Teraz stoję przed zakupeł nowej wkładki, co byście polecali? Jak rozumiem trzeba ten papier jakoś zabezpieczyć, ale także pozwolić mu oddychać. Nada się ta http://multirenowacja.pl/wkladki-do-butow-skorzane-tarrago-active-pecari.html

post-7339-0-98719900-1452438373_thumb.jp

post-7339-0-85219000-1452438428_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci bardzo dobrą wkładkę.

Udaj się do sklepu Ecco i za 50 złotych mają tam porządną w pełni skórzaną wkładkę.

Stosuję ją w butach, gdzie potrzebuję lepszego dopasowania, jest stosunkowo gruba, zachodzi na bok cholewki oraz na zapiętek, oraz jest bardzo trwała, świetnie wypełni w Twoich butach miejsce po piance.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem, identyczny błąd jak u Ciebie.

Co więcej, płaciłem kartą z banku irlandzkiego, w eur.

Niby zaangażowali w to swoje wsparcie IT, ale nic to nie dało. Ostatecznie robiłem zwykły przelew na ichnią fakturę proforma.

 

A` propos jeszcze trzewików - tez zauważyłem, że nie ma opcji w "koszyku" na wybór podeszwy, ale w opisach butów wyraźnie stoi, że taka opcja jest.

Możliwe, że ustala się to zwykłym mailingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha jak się okazało wina (chyba) jednak po stronie karty. Po powrocie z pracy wziąłem karte Citika i wszystko gra. Znalazłem też (może się komuś przyda):

 

Your credit card may be rejected for many reasons:

  1. Your credit card is not activated for the online shopping. Please, get in touch with your bank in order to activate it.
  2. Your credit card may be expired. It is important to check that your card doesn’t exceed the date of your expiration.
  3. You may have reached your credit card limit. Please, check with your bank that you don’t have exceeded your daily limit of purchases.
  4. You may have entered a wrong number or code. Make sure you complete all the fields.
  5. If your credit card has not been issued by your bank in the same country you are making the purchase, it won’t authorize the purchase through the payment getaway of the bank.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koledzy, takie pytanie;

 

Czy ktoś z Was ma może CS`y na kopycie Crawford w rozmiarze 43 i mógłby zmierzyć dł. wkładki?

 

Myślę o ich monkach i nie chciałbym przestrzelić.

Obsługa klienta w CS napisała mi tylko, że dla mojej stopy sugerują 44 (kiedyś podali długość wkładki na 285 mm).

Mr.V pisał kiedyś o swoich Seattle, że jego 43 też miały wkładkę ok. 285mm...

A klasycznebuty podały mi 29cm i zasugerowali 43.  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, takie pytanie;

 

Czy ktoś z Was ma może CS`y na kopycie Crawford w rozmiarze 43 i mógłby zmierzyć dł. wkładki?

 

Myślę o ich monkach i nie chciałbym przestrzelić.

Obsługa klienta w CS napisała mi tylko, że dla mojej stopy sugerują 44 (kiedyś podali długość wkładki na 285 mm).

Mr.V pisał kiedyś o swoich Seattle, że jego 43 też miały wkładkę ok. 285mm...

A klasycznebuty podały mi 29cm i zasugerowali 43.  :unsure:

Podbijam , czy mógłby ktoś z forumowiczów potwierdzić 28,5 cm dla kopyta crawford rozmiar 43  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej wczoraj dostałem model http://sklep.klasycznebuty.pl/725,crownhill-seattle-red-wine.html po zalogowaniu się, są tańsze o 10%.

Dalej mnie rozmiarówka zdziwiła. Mr Vintage przy dł. stopy 27,5 cm ma rozmiar tych butów 43, obawiałem się, że 41,5 mój standardowy rozmiar będzie za mały. Zadzwoniłem do sklepu i polecono mi przy mojej dł. stopy 26,8 cm rozmiar 41. Bałem się i wziąłem 41,5, jest trochę luzu ale zostawiłem, bo nie chciałem wymieniać na mniejsze i znowu rozbijać. Zmierzyłem długość wkładki i wynosi 28 cm. 

Buty rzeczywiście są w tęgości G, wydają mi się też lżejsze od innych, nie wiem czy ma na to wpływ konstrukcja Blake, a nie Goodyear welted?

Kolor nawet ciekawszy niż był na zdjęciach:-) też można z nim trochę pokombinować, zamówiłem krem bordowy, jak ten mi się znudzi to zrobię ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Czy ktokolwiek zamawiał przez stronę producenta buty, którego rozmiaru akurat nie było na stanie?

Wyjaśniam, że przy kliknięciu na rozmiar pojawia się wtedy komunikat cyt. "PRE-ORDER: OUR ARTISANAL SHOEMAKERS WILL FABRICATE THIS SHOE EXCLUSIVELY FOR YOU IN 45-55 DAYS".

czerwcu zamówiłem w ten sposób model Leipzig, który wg powyższej rozpiski powinno mi przyjść w połowie sierpnia. 

Nie martwię się jakoś specjalnie, natomiast jestem ciekawy Waszych wrażeń, tj. czy zamówienie było zrealizowane w terminie, czy został wysłany mail o wysyłce, czy trzeba się było przypominać itp. itd. Będę z góry wdzięczny za odpowiedź :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.