Skocz do zawartości

Temat ostry jak Brzytwa


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

zapytam w fabryce czy ta porcelana ma jakieś ekstra-nietłukące właściwości

@White Haven pędzel nie spadł bo nie był porcelanowy. Znana prawda wynikająca po części ze statystyki i ślepego przypadku nakazuje oczekiwać, że z porcelanowym nie miałbyś tak łatwo ;)

jednego jestem pewien - gdybym miał taki pędzel - nie spadł by mi ponieważ golę się elektryczną kosiarką :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.tradycyjnegolenie.pl/pl/kubki-i-tygielki-do-golenia/810283-ej-stylowy-czarny-porcelanowy-kubek.html

Ten kubek topowej firmy pękł mi po tym jak odłożyłem go na półkę i lekko stuknąłem o szklankę z wodą. Odłamała się jedna trzecia i pokruszyła spadając na podłogę. Wolę jednak blachę lub drewno.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku porcelana jest śliska, a jak się pokryje wodą to już w ogóle. Mnie pędzel akurat może nie upada szczególnie często, ale miseczka tak. Mam taką z jakiegoś tworzywa imitującego porcelanę, ale nietłukącego, gdyby była tłukąca i wylądowałaby w umywalce, działyby się straszne rzeczy.

Ja zestaw forumowy widziałbym bardziej może ze stali nierdzewnej, albo innego metalu, albo może z drewna egzotycznego? Taki zestaw miseczka + pędzel + może uchwyt do maszynki, ze stojaczkiem.

Mój balwierz, artysta w swoim fachu, też używa metalowej miseczki (chociaż jemu akurat pewnie nie upada), pewnie tej samej od 30 lat :).

@waski (ostatni post na poprzedniej stronie): też się załapałem na tę rąsię i to od niej zacząłem przygodę z klasycznym goleniem; śmiało mogę powiedzieć, że zmieniła moje życie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfishtrombone napisał:

Ja zestaw forumowy widziałbym bardziej może ze stali nierdzewnej, albo innego metalu, albo może z drewna egzotycznego? Taki zestaw miseczka + pędzel + może uchwyt do maszynki, ze stojaczkiem.

 

Zgadzam się z @swordfishtrombone odpowiednim materiałem na zestaw forumowy będzie stal nierdzewna albo drewno egzotyczne. Produkt z Ćmielowa piękny, ale może okazać się zbyt delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą wiecie, z pędzlem to jest tak, że trzeba go jednak w końcu wyrzucić (wiem od Taty, sam jeszcze żadnego nie wyrzuciłem, za krótko się golę na mokro), a jak tu wyrzucić taki pędzel z Ćmielowa? Poza tym mam wrażenie (tylko wrażenie, brak mi doświadczenia), że poza uchwytem ten pędzel z Ćmielowa nie wygląda jakoś fenomenalnie i jego żywotność może nie być imponująca.

A może by tak coś wspólnie z brzytwa.org? Mają tam duży savoir-faire, tudzież know-how, my do tego dodamy nasz kolektywny wspaniały zmysł estetyczny i wyjdzie petarda. Chociaż to nie są tanie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 5.12.2016 o 21:45, Dapi napisał:

Ostatnio walczę za zarostem za pomocą Merkur Progress. Dość osobliwe doznania tym bardziej, że regulacja kręci się do odkręcenia głowicy więc już dwa razy myślałem że jestem na 1 a byłem poza skalą. Urwałem sobie kawałek naskórka z twarzy.

Rany Boskie. Chyba dlatego, o ile używam porządnego pędzla z borsuka (Jagger) i mydła Wool Fat, to ostrza wciąż filisterskie Mach 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego niż maszynka z dobrze dobraną żyletką. Golenie Edwin Jagger DE89 jest wspaniałym doznaniem ponieważ nic nie czujesz na twarzy, golenie Merkur Futur jest wspaniałym doznaniem ponieważ czujesz jakbyś ścinał drzewa w lesie, golenie slantem Ikona jest ciągłym szukaniem kąta pod którym w końcu zacznie ciąc, goląc się Merkur Progress czujesz się profesjonalistą. Goląc się żaluzją czujesz jakbyś jechał zapełnionym bezkształtną masą autobusem... -:)

 

ps a jak ktoś rano zaspany się goli to traci na skórze...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pepo napisał:

@waski, jak się sprawuje to mydło? :P Kończy mi się ostatnie od Arturro i zastanawiam się jakie teraz wybrać. Które jeszcze miałeś oprócz propoli? 

Miałem tylko propoli i sprawowało się świetnie, byłem bardzo zadowolony, na tyle że zamówiłem tabacco, jutro premiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.