Skocz do zawartości

Marka butów: Church's


baker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...

Pozwolę sobie odkurzyć trochę temat bo mam doświadczenia, które mogą pomóc innym w doborze kopyta i rozmiaru.

Miałem okazję być w sklepie firmowym Church's w Wenecji (przyznam, że można go przeoczyć, jeśli ma się już w nogach znaczną ilość kilometrów uliczkami miasta). Chodzą za mną podwójne monki, dlatego takie też postanowiłem przymierzyć. Od razu celowałem w tęgość G, tutaj do wyboru miałem kopyto 173. Standardowo noszę UK10, w tym przypadku (jak to podobno często bywa w przypadku obuwia tego typu) musiałem zejść do UK9.5, które okazało się dla mnie idealne (długość stopy 288mm, szerokość 106mm). Kopyto 173 jest dość klasyczne, zaokrąglone, jednak na nodze wygląda bardzo zgrabnie. Ostatecznie wyszedłem bez butów, ponieważ w sklepie dostępne były jedynie w kolorze czarnym. Wyleciało mi również z głowy robienie zdjęć, bo cały mój pobyt w sklepie uprzyjemniony był bardzo miłą i rzeczową rozmową z menedżerem sklepu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Panowie, proszę o poradę, mam możliwość kupienia butów Church's Shanghai jak na zdjęciu poniżej. Co sądzicie o takich butach, do czego mogą pasować i jak się Wam podobają. Czytałem gdzieś, że model jest kopią butów znalezionych w magazynach Church's za lat 20 XX wieku, ale to może być tylko marketing.

Z góry serdecznie dziękują za opinie.

Shanghai 5 monk shoe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już dwadzieścia par czarnych oksfordów i łącznie sześćdziesiąt par innych oksfordów, derby, brogues, monków, chukka, sztybletów, loafersów itd., te buty Ci się podobają i jest to okazja cenowa (biorąc pod uwagę obecną jakość Church's za okazję uznałbym cenę poniżej 1000 zł), to kup. Jeżeli natomiast kupujesz tylko dlatego że to Church's, to raczej IMO nie warto.

Poza tym, o ile się nie mylę, model Shanghai ma chyba pojedynczy "język".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Church's Shanghai to baardzo specyficzne buty, co pokazują zdjęcie na stronie producenta: http://www.church-footwear.com/it/en/collection/men/category/shanghai

a na forum trafiły nawet do wątku "Źródła obuwniczej brzydoty": https://forum.butwbutonierce.pl/topic/284-źródła-obuwniczej-brzydoty/?page=19#comment-229741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
56 minut temu, Profumo napisał:

Co sądzicie o CHURCHS Sahara Chukka.?Czy to jest taki typowy desert boot czy raczej bardziej elegancki chukka?

Miałem te buty, to coś pośredniego. Niestety w moim egzemplarzu skórzana podeszwa bardzo słaba, zamsz tez był wadliwy,. Firma zachowała się bez zarzutu dostałem zwrot pieniążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z moich Sahara Chukka. Jak kolega mówi, to coś pośredniego – klasyczny desert boot o nieco smukłym szkałcie, nieformalny, wszechstronny, ale raczej nie do biura. Świetnie do dzinsów i chinosów. Zdecydowanie wolę te z skórzaną podeszwą, są wygodniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.