Skocz do zawartości

Marka butów: Church's


baker

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykła farba na lakierki to nie jest optimum ;)

Polecam czarny Vernis Rife Saphir

 

Powinien dopomóc - gdyby dało radę to proszę o foto-info zwrotne (przed/po) :)

 

Dziękuję p. Danielu. Zapisuję ten środek na listę i przy okazji kolejnych zakupów nabędę Vernis.  

 

PS. moja dziewczyna zasugerowała, że na pamiątkę naszego wspólnego tańca powinienem zostawić ten zdarty lakier (przy okazji pośrednio przyznała, że to jednak jej sprawka! ;)), ale - pomimo tego, że lubię, gdy but ma 'duszę' i z czymś się kojarzy - zdecydowałem, że spróbuję ten ubytek zamaskować i zdam na forum relację jak mi poszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Zakupy z ostatnich tygodni …

 

Church’s COWES na kopycie 173 w rozmiarze 085G (po jednym wyjściu) – wyjątkowo wygodne w porównaniu do podobnych Double Monk - Alfred Sargent RAMSEY na kopycie 99 lub Cheaney HOLYROOD na kopycie 208

 

post-11-0-10284900-1412673428_thumb.jpg

 

Charuch’s SHANGHAI na kopycie ??? w rozmiarze 085F – również bardzo wygodne, z ciekawostek buty te są na gumowej podeszwie stylizowanej na starą skórę; ponad centymetr dłuższe niż większość kopyt Church’s w tym rozmiarze, z klasyczna elegancją maja niezwykle luźny stosunek, ale potrzebowałem niebanalnych „sportowych” butów na pobyt w hotelach; kupując je wiedziałam, że kolor nie do końca mi odpowiada i zostaną niebawem poddane gruntowanemu malowaniu i patynowaniu (może uda się zarejestrować przebieg zmian),

 

post-11-0-08399600-1412673466_thumb.jpg

post-11-0-30231600-1412673491_thumb.jpg

 

I jeszcze drobny komentarz odnośnie wcześniejszych wpisów o jakości Church’s (a raczej jej pogorszenia po zmianie właściciela), buty tej marki kupuje dostatecznie długo i napiszę że nie widzę zmian na gorszę zarówno w użytych skórach jak i wykonaniu butów (ale jak wiadomo przed wojną wszystko było lepsze i trwalsze). Z realnych zmian na gorsze moim zdaniem to dziwnie ewoluująca gałąź wzornictwa „nowoczesnego” w tej marce ( na szczęście, bez wpływu na kolekcję klasyczną) oraz zmiana worków na buty z flaneli na lniane? (od 2-3 lat) … 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bar open, drugie churchs strasznie zużyte w środku jak na kilkutygodniowe.

eye_lip - przyznaję, że przed czujnym okiem członka  stowarzyszenia a zarazem fachowca nic się nie ukryje. Muszę przyznać również, że Twój post bardzo mnie zaniepokoił, uczucie to - które niekiedy przybiera formę najczystszej paniki, pogłębiają ślady zużycia na cholewkach oraz dziury w obcasach oraz … to trzeba szczerze przyznać - but wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy. Jednak najbardziej przerażający jest fakt, że te buty nie są używane od kilku tygodni, a nawet nie od tygodnia … prawdę pisząc jeszcze nie były używane.

 

Po wielu (z żalem przyznaję, nieudanych) próbach zrozumienia „co autor miał na myśli” doszedłem do kilku niepokojących żeby nie napisać, mrocznych i ponurych teorii spiskowych - jeżeli byłbyś tak dobry i rozwiał moje wątpliwości … byłbym dozgonnie wdzięczny.

  1. pokazałem na zdjęciach jako „nowe” buty, które są stare i zużyte - w najlepszym wypadku kupione, jako ekstremalny USED na ebay-u, a najbardziej prawdopodobne znalezione na śmietniku ambasady United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland w Warszawie – pytanie brzmi „po co?”… i tu przyznaje, nie ogarniam tego
  2. firma Church’s z uwagi na trudną sytuację rynkową, zwiększającą się presję wszelkiej maści eko-terrorystów oraz inne okoliczności przyrody - sprzedaję buty używane, jako nowe lub nowe z materiałów wtórnych – jest to oczywiście możliwe, ale również niezwykle mało prawdopodobne … tym niemniej możliwość takową należy w naszych sympatycznych rozważaniach dopuścić - potwierdzałoby to tylko teorię o pogarszającej się jakości butów tej marki.
  3. I ostatnia, która jest tak ponura, że nawet mnie samego ona przeraża, a przedstawienie jej powoduje głębokie zażenowanie - Twój post, jest (chciałbym napisać „ciętą”) ripostą na moja niewinną próbę wyrażenia opinii na temat niektórych produktów związanych z wielce szlachetnym projektem EXOXE, w obiecująco rozwijającym się temacie założonym przez - @R50 https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2982-estetyka-spinek-portfeli-wyrobów-ze-skór-egzotycznych/ (który został niestety zamknięty przez moderatora - co podejrzewam wywołało uśmiech na większości twarzy dorosłych uczestników tego szlachetnego zgromadzenia – na marginesie fatalny zabieg PR - zgodnie ze sztuką temat należało zamknąć, usunąć a winnym przykładnie ukarać – niekoniecznie w tej kolejności). Oczywiście, jako człowiek niezwykle życzliwie nastawiony do otaczającej go rzeczywistości, bardzo chciałbym się mylić … i wierzę, że pomożesz rozwiać moje wątpliwości.

 

 

PS. sprawdziłem na stronie http://www.church-footwear.com/en/UK/man/shanghai/shanghai/glace-calf-nabuck-ebony-white - ze wstydem przyznaję, że miałeś rację (jednak teoria spiskowa nr 2 ... to duża ulga) - Church’s robi i sprzedaje, jako nowe - buty które wyglądają podobnie, żeby nie napisać dokładnie jak moje - czyli „stare”, na korzyść firmy przemawia jednak fakt że sprzedaje je w obniżonej cenie … Bardzo Cię przepraszam i serdecznie pozdrawiam!!!

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus dla eye_lip za inteligentną odpowiedź na zaczepkę!

 

Duży minus dla MODERACJI pozwalającej drugoligowemu, co najwyżej,  userowi na ordynarne dworowanie i konfabulację skierowaną do zasłużonego dla forum użytkownika, którego wpis tylko osoba o złej woli mogła w ten sposób skomentować.

Wstyd Panowie!!!

 

 

 

 

user trzecioligowy,

Tester

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ostatniej jakości butów Church's, to na zdjęciach kupione dwa tygodnie temu u Herringa Church'sy Longton. Ubrałem je słownie jeden raz i po kilku godzinach bardzo widoczne ślady odbarwienia w zgięciu na jednym bucie, drugi jest w porządku. Skontaktowałem się z Kenem Wilkinsem i obsługa super profesjonalna; na drugi dzień miałem kuriera na ich koszt, następnie odesłali je do Church'sa i tu zonk. Church's twierdzi, że to normalne zjawisko dla skór typu polished binder (ciekawe tylko dlaczego na drugim bucie tak się nie dzieje, wiec zjawisko chyba nie normalne), następnie powiedzieli, że spróbują to zabarwić (uważam, że to jest nie do przyjęcia, bo sądzę, że za jakiś czas odbarwienie znowu się pojawi i to jeszcze bardziej widoczne). Uważam, że jak na buty jeden raz założone powinna być natychmiastowa wymiana lub zwrot. Zresztą napisałem Kenowi, że nie chcę zwrotu pieniędzy a jedynie wymianę na innym model, bo w tym sądzę, ze nie trafili ze skórą, choć buty bardzo oryginalne. Wymiana korespondencji trwa, zobaczymy czym się skończy.

post-1178-0-01806800-1413531717_thumb.jp

post-1178-0-43492700-1413531779_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam CHURCH'S BURTON BURGUNDY ROYAL POLISHEDktóre są z bardzo podobnej skóry i u mnie nie pojawiły się odbarwienia, choć buty nosiłem kilka razy.

P.S. Podobny efekt mam w Sandersach po pierwszym noszeniu

 

EDIT: w przypadku niektórych butów zauważyłem, że różnice w kształcie i rozmiarze lewej i prawej stopy, w połączeniu z dopasowaniem kopyta, wpływają na sposób, w jaki

pracuje skóra, jak się zgina itd. W wyniku czego niektóre z moich butów gorzej starzeją się na lewej stopie. Może u ciebie jest podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkanaście par butów Church'. Niektóre mają już za sobą fabryczną wymianę podeszw i te są pierwszymi gdzie zauważyłem coś takiego. Ja te buty jeden raz założyłem i miałem je kilka godzin na nogach. Aż strach pomyśleć co może się z nimi stać po kilkunastu wyjściach i do tego jeszcze w deszczu. W butach takiej marki to dyskwalifikujące moim zdaniem. Tak jak pisałem wcześniej uważam że coś nie trafili z tą skórą. Będę z nimi walczył bo nie zamierzam chodzić w takim bucie tym bardziej że trochę śmiesznie to wygląda jak jeden but jest normalny a drugi uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@eye_lip wybacz że dopiero teraz mogę odpowiedzieć - bardzo się cieszę, że mogłem Ci pomóc, jeżeli jeszcze kiedyś będą cię dręczyć jakieś wątpliwości lub pytania … nie krępuj się 

 

@ ricco - ładne buty, bardzo jestem ciekaw jak kończy się Twoja historia - też mam sporo butów tej marki 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest finał spraw,y dla mnie bardzo pozytywny, ale pokrótce: otóż Church's odrzucił całkowicie reklamację cały czas twierdząc, że to normalne zjawisko (nie był tylko wstanie powiedzieć czemu jest to na jednym bucie a na drugim już nie), natomiast rewelacyjnie zachował się Ken Wilkins z Herringa, który zaproponował mi albo zwrot całej kwoty albo wymianę na jakieś inne. Zdecydowałem, że nie chcę zwrotu pieniędzy tylko wymianę na Church's Diplomat. Choć korciło mnie aby po to wszystkim zdradzić "Church'sa" i wymienić na Alfreda Sargenta.Zadecydowała jednak znajomość marki i możliwość późniejszych napraw, z których już korzystałem w Church's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja wysyłam bezpośrednio do Anglii, koszt to coś koło 105 funtów. Czas oczekiwania ok 8 tygodni. Możesz oddać bezpośrednio do sklepu Church's w Warszawie, mieli ostatnio jakąś przeprowadzkę, więc może zmienił się numer telefonu. Sklep z Warszawy załatwi sprawę bezproblemowo. Czy warto - moim zdaniem zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a wiesz możesz jak wygląda ten słynny serwis Church'a? Czy jak zaniosę buty na plac 3ch krzyży w Warszawie to odeślą gdzie trzeba? Ile to kosztuje? I czy warto czy lepiej wysłać do np. szewc24.pl ?

 

Pytam, bo nikt w ich sklepie nie odbiera telefonu.

 

Nie odbiera, bo sklepu już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.