Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu @phantom opisywał że wszedł w posiadanie butów KH. Zapytaj go o opinię. To chyba będzie najlepsze źródło od wiarygodnej osoby z forum i w dodatku posiadającej te buty już jakiś czas. Pamiętam że wstępnie oceniał ok. Może kwestia modelu a może długości użytkowania -warto wrócić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie co do zakupów z Herringa.

Prawda to co piszą?

  • Orders to the EU are fully landed: free delivery, all duty and sales taxes paid
  • Express DHL including return: £0.00
  • Cobbler club shipping to PL: £0.00
  • VAT @ 23.00%: £0.00

Byłyby to mój pierwszy zakup od nich oraz pierwszy z GB po brexit.

Jest tak jak napisano? Ewentualny darmowy zwrot?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cineos napisał:

Pytanie co do zakupów z Herringa.

Prawda to co piszą?

  • Orders to the EU are fully landed: free delivery, all duty and sales taxes paid
  • Express DHL including return: £0.00
  • Cobbler club shipping to PL: £0.00
  • VAT @ 23.00%: £0.00

Byłyby to mój pierwszy zakup od nich oraz pierwszy z GB po brexit.

Jest tak jak napisano? Ewentualny darmowy zwrot?

 

Nie wiem czy dotyczy to wszystkich zamówień (stosowna informacja wyświetla się w karcie produktu i przed finalizacją zamówienia, w koszyku) ale zamawiając kilka dni temu z darmową opcją „fully landed, DHL inc return”, następnego dnia otrzymałem buty bez żadnych dodatkowych opłat, z etykietą do ew. zwrotu. Przed zakupem dopytałem ich na czacie i potwierdzili, że dokładnie tak to wygląda (w koszyku wyświetlały się sprzeczne informacje). Na marginesie, mają tam wzorową obsługę.

Ostatnio przerobiłem 4 zamówienia z UK i wszystkie miały z góry wliczone wszelkie dodatkowe opłaty. To chyba powszechna praktyka. Tylko jeden z sklepów oferował pokrycie opłat dla zamówień do kwoty 150 EUR, a powyżej sytuacja robiła się bardziej skomplikowana (nie doczytywałem jaka byłaby procedura). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Znalazłem:

_dsc0087.jpg

Berwicki za 649 zł, rozmiaru brak.

6640-5179b4xxix0x04b-alt1.png

Nordy Meka za 799 zł, czyli trochę ponad budżet.

Sprint_Chestnut.jpg

Loake za 940 zł, czyli mocno ponad budżet, w dodatku to linia designLoake, ale w przypadku trampków to chyba nie ma aż takiego znaczenia.

Czy ktoś posiada któreś z wymienionych butów i potrafi polecić/odradzić? Gdzie jeszcz warto skierować kroki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciasteczkowy Co kto lubi, ale imo w wypadku tego typu butów te "forumowe" marki to przerost formy nad treścią. Mam podobny model do tego poniżej tej samej marki i dają radę, generalnie poszukałbym czegoś od tego typu polskich marek, bo jakościowo nie są złe, a jak się znajdzie model bez udziwnień to stosunek ceny do jakości jest niezły.
 https://brilu.pl/product-pol-10656-Skorzane-polbuty-sneakersy-Brian-brazowe.html

@eduardo https://brilu.pl/product-pol-12982-Meskie-polbuty-sportowe-sneakersy-Jared-brazowe.html
Generalnie jest sporo takich modeli od różnych polskich marek, poleciłbym szukanie po google grafika, bo wtedy można w miarę łatwo "odcedzić" te zbyt udziwnione od w miarę klasycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi… W opiniach o modelu Brajan jeden z użytkowników cieszy się, że dopiero po roku puścił mu szew… Ja katuję Magnanni czwarty rok, Bally trzeci (noszone rotacyjnie niemal codziennie po pracy na spacery z psem itd.) i jestem w stanie założyć się o poszetkę z reprodukcją nawet choćby Bachusa i Ariadny, że do puszczenia jakiegokolwiek szwu jeszcze bardzo daleko… 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tym stylu buty z ECCO. Skóra na zewnątrz, skóra w środku, wszystko ładnie się starzeje, szwy trzymają. Ale podeszwa tragedia. Nie jest nawet za bardzo starta, a już popękała w miejscu zgięcia stopy. A od tyłu zaczęła się najzwyczajniej wykruszać guma (czy coś gumopodobnego z czego ta podeszwa jest zrobiona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No cóż,
- towary za 2/3 ceny rynkowej
- zero danych kontaktowych
- płatność tylko kartą

Dziękuję, postoję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 20:10, Cineos napisał:

Pytanie co do zakupów z Herringa.

Prawda to co piszą?

  • Orders to the EU are fully landed: free delivery, all duty and sales taxes paid
  • Express DHL including return: £0.00
  • Cobbler club shipping to PL: £0.00
  • VAT @ 23.00%: £0.00

Byłyby to mój pierwszy zakup od nich oraz pierwszy z GB po brexit.

Jest tak jak napisano? Ewentualny darmowy zwrot?

 

Prawda. Ostatnio tak zamawiałem, przyszło bezpośrednio do domu bez żadnych dodatkowych opłat. Zwrotu nie robiłem, ale znalazłem opłaconą etykietę zwrotną więc wnioskuję, że zwrot jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wiem co jest z nimi nie tak, ale użytkownicy narzekali na "papierową" podeszwę, więc bez podzelowania się raczej nie obejdzie, ale budy szyte metodą blake da się znaleźć nawet taniej. Ba, jak się poszuka to i szyte ramowo Gordony można taniej wyrwać. więc bym spisku nie podejrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.